Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elakarok költözni anyukámtól,...

Elakarok költözni anyukámtól, ezt hogy csinálhatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szüleim 2018ban váltak egy egymástól, 2019 elején anyukámnak lett egy új párja ahol most is lakunk. Nem ezzel van a baj hanem, hogy apukámmal 2 hetente találkozhatok max, és vele sokka jobban kijövök, ugyanaz érdekel minket, egyszerűen nagyon hasonlítok apámra. Mivel én anyummal és mostohaapámmal élek (ő is jóarc) Csak szeretnék már innen elköltözni apámhoz. Ezt hogy csinálhatnám? Kivel beszéljek erről? Bíróságon kell egyeztetni ezt? 16/F

2022. jún. 15. 20:28
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%

Először is apáddal. Ő is akarja ezt?

Aztán beszéljétek meg anyukáddal, mert akkor neki kéne fizetnie a gyerektartást is. Csak azután jönne

2022. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
98%
Azért gondold át a költözést. Apukával 2 hetente pár óra nyilván jobb mint anyuddal élni állandoan. Ha anyudékkal igazából semmi gond akkor én nem költöznék. Ki tudja milyen lenne apukáddal állandóan együtt lakni, akkor is foglalkozna veled, gondoskodna e rólad. Könnyű jó fej szülőnek lenni 2 hetente, más mint naponta.
2022. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
92%

Ha apukád is akarja és megoldható - van megfelelö lakása, külön szobával neked -, hogy nála lakj, akkor elvileg lehetséges.

De ehhez elöször beszélj vele, kérdezd meg, mit szólna hozzá.

Ha ö egyetért, akkor beszélj anyukáddal, hogy ö mit szól ehhez.

Ha mindkét fél beleegyezik, akkor vagy csak egymás közt egyeznek meg -, vagy a bíróságon kérik az elhelyezés megváltoztatásátes ennek szabályzását.

Ugyanis ez nem csak azt jelenti, hogy a másik szülönél élsz, hanem ettöl kezdve ugyanis apukádnak nem kell gyerektartást fizetnie , anyukád viszont köteles lesz rá. Ez az a pont, ahol komolyabban lehet problémákkal számolni, mert föleg anyukádnak jelentös jövedelemcsökkenés lenne a következménye.

Esetleg az is megoldás lehetne, hogy felváltva vagy a két szülönél egy-egy vagy két-két hetes váltásban, ilyen esetben senki nem fizet gyerektartást.

De mindenképpen javasolt az új megállapodást határozatba foglaltatni, a késöbbi esetleges bonyodalmak elkerülése végett is.

2022. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
71%
Ha apukad azt szeretné hogy többet legyetek együtt, hidd el megoldaná, tudom rossz ezt elhinni de ez az igazság, az évek alatt barmikor mondhatta volna ő hogy költözz oda, legalább heti vagy két heti váltásban anyukaddal vagy barmikor elmehetett volna erted hetkoznap anyukád helyett ( nyilván egyeztetve) akár suliba akár edzésre.
2022. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
88%
Apádat kerdezted már? Ő akarná egyáltalan?
2022. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

1,3. Köszönöm a válaszokat,s a segítséget. :) A szüleim nem vitában váltak el, apammal sose volt semmi baj, se alkoholista, se munkanélküli nem volt soha, sose vert, csak mar nem ereztek jol maguk :(

2. Apához ha megyek akkor ott is alszok, szólva nem par órat vagyok ott azert hanem egy es fel napot kb, van amikor ott vagyok nala neha hetkoznap, viszont munkaja miatt nagyon keveset, es akkor is nagyon jófej, mindig elbeszélgetünk, stb,mindent megtesz hogy jó gyerekkorom legyen. Akit érdekel annak még tudok mesélni privátban,mivel nem szeretnek mindent elmondani itt.

2022. jún. 15. 21:18
 7/59 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel nem válaszoltál a kérdésre. Akarja apád, hogy odaköltözz? Az, hogy havi pár napot ott alszol és elvagytok, nem jelenti azt, hogy magához költöztetne.
2022. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak 3 percenkent egy uzenetet tudok irni, es nem láttam hogy irtal mikor az elozoknek valaszoltam. kérdésedre valaszovla pedig: Apamat meg nem kérdeztem, azert irtam eloszor ide hogy ha beleegyeznének a szüleim akkor hogy is menne ez egész, nem szeretek "vakon" belemenni a dolgokba.
2022. jún. 15. 21:23
 9/59 anonim válasza:
100%
Ezt apaddal kell eloszor is megbeszelni hogy oda szeretnel koltozni, utana meg szolsz anyadnak hogy igy dontottel.
2022. jún. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg apukáddal,és költözz oda,egy próbát megér
2022. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!