Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi oka lehet annak, hogy én...

Mi oka lehet annak, hogy én nem akarok gyermeket?

Figyelt kérdés

Anyukám kiskoromtól kezdve rideg volt velem, sosem mondta hogy szeret, nem ölelgetett, és vannak nárcisztikus vonásai is. Kiskoromtól kezdve azt mondta, ne menjek férjhez és ne legyen gyerekem, ha van egy kis eszem is.


Tinikorom óta tudom, hogy nem akarok gyereket vállalni. Azt hittem majd kinövöm, de már teljesen biztos vagyok benne.

Egyszerűen nincs meg bennem a vágy, hogy szüljek. Ezen kívül türelmetlen vagyok, és még sokminden, de ez már az én személyiségem problémája.


Szerintetek lehet, hogy anyám nevelése miatt nem akarok gyereket? Ha meglenne az a szikra, hogy vágyom rá, akkor a türelmetlenség és a többi nem tartana vissza szerintem..


2022. jún. 22. 14:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%

Féloldalas a történet.

Amit leírsz értem, de van-e a "környékeden" egy férfi, akivel kapcsolatban állsz vagy lennél?

Mert a gyerekhez két ember kell, de ahhoz is, ha nem kell, vagy a barát/férfi mentes életet választod?

2022. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Lehet. Egy terapeuta letisztázná. Keress fel egyet. A gyerekvállástól függetlenül is ajánlom neked, ilyen szülő mellett felnőni büntető tábor :/
2022. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező: én is az előző kommentelő véleményét osztom: szerintem egy terapeutával rájönnél erre miért van és nagyon sokmindenben tudna segíteni.
2022. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy szükségem lenne segítségre, de még nem állok rá készen ☹️ Próbálok ezen is dolgozni és elmenni pszichológushoz.


Van komoly párkapcsolatom, és ő sem akar gyereket (nem traumák miatt, csak nem szereti őket).

Nem azért érdekel a dolog, hogy dolgozzak rajta, kijavítsam és akarjak gyereket, csak szeretném megérteni, hogy én miért nem vágyom rá.

Volt osztálytársaim folyamatosan szülnek, olyan furcsa látni, hogy ők vágynak rá, én meg egyáltalán nem.

Mondjuk a házassággal is így vagyok, sosem gondoltam, hogy hú mekkora dolog, életem legfontosabb napja vagy ilyesmi. Szeretnék majd férjhez menni, de vannak fontosabb dolgok előtte, amire költeni kell.

2022. jún. 22. 14:49
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, én is inkább csak a férjem miatt akartam gyereket. Mármint hogy VELE akartam, TŐLE akartam, NEKI (is) akartam, csak úgy önmagamban viszont nem volt meg bennem a vágy. (Ettől függetlenül nagyon szeretem őket, és örülök hogy vannak.)

Nekem is megvannak a (tiédnél kisebb) gyerekkori traumáim, elhanyagoltságom, de sosem gondoltam úgy, hogy ezek miatt nem epekedem a gyerekvállalás után. Szerintem az a nagyon nagy akarás eleve csak az emberek egy részében van meg, nem olyan általános, mint ahogy beállítják.

2022. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Én sem a traumáim miatt nem akarok gyereket. Egyszerűen rosszul vagyok tőlük, feszült vagyok a társaságukban, akkor minek szüljek? Felesleges. 34 éves leszek 3 hét múlva, egyáltalán nem hiányzik egy gyerek. Sokkal boldogabb vagyok a kutyámmal, a kutyás barátaimmal.
2022. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Az agymosás az agymosás...
2022. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokkal kevesebb embernek való gyerek, mint amennyinek van. Te felismerted, hogy neked nem való, még mielőtt a nyakadba vettél volna egy (számodra) terhet, 18 évig. Ez tök jó.

Nem biztos, hogy a traumáid miatt vsn ez így, sokaknak egyszerűen bem fekszik a téma.

2022. jún. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Szia! 28 éves nő vagyok. Én sem akarok gyereket. Egyszerűen van 1000 más dolog az életben ami jobban érdekel mint a 2 óránkénit kelés éjjel.

Önző vagyok. Lehet. Változni fog. Lehet. De jelenleg a hátam közepére sem kell a gyerek.

2022. jún. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nincs ebben semmi különös. Én imádok vizben lenni, mások nem, szeretek sziklát mászni más nem, valaki szeret utazgatni, én nem, valaki akar gyereket, én nem.

Semmi összefüggés nincs aközött, hogy mások akarnak, te meg nem.

2022. jún. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!