Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi oka lehet annak, hogy én...

Mi oka lehet annak, hogy én nem akarok gyermeket?

Figyelt kérdés

Anyukám kiskoromtól kezdve rideg volt velem, sosem mondta hogy szeret, nem ölelgetett, és vannak nárcisztikus vonásai is. Kiskoromtól kezdve azt mondta, ne menjek férjhez és ne legyen gyerekem, ha van egy kis eszem is.


Tinikorom óta tudom, hogy nem akarok gyereket vállalni. Azt hittem majd kinövöm, de már teljesen biztos vagyok benne.

Egyszerűen nincs meg bennem a vágy, hogy szüljek. Ezen kívül türelmetlen vagyok, és még sokminden, de ez már az én személyiségem problémája.


Szerintetek lehet, hogy anyám nevelése miatt nem akarok gyereket? Ha meglenne az a szikra, hogy vágyom rá, akkor a türelmetlenség és a többi nem tartana vissza szerintem..


2022. jún. 22. 14:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%

Én is 28 éves vagyok. Idegesítenek a hangos zajok, nem vagyok egy önzetlen ember, szeretem a hosszú nyugis reggeleket ágyban fekve, szeretek pihenni, egyedül lenni, tanulni, a munkámat sem akarom feladni. Emellett szeretem magamra költeni a pénzem és kényelmesen élni. Kapásból vagy 10 indokot mondtam, ami miatt nekem nem kellene gyerek, pesig nem is gondolkodtam rajta.

Számomra az a fura, hogy valakinek ez kell. Ha nem lenne ez a társadalmi nyomás meg megszokás hogy ez az élet rendje, szerintem a fele embereknek eszébe sem jutna gyereket vállalni.

2022. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ennek semmi köze az anyukádhoz.Más embereknek is volt rossz gyerekkora és mégis már családos emberek vagy vágynak rá.Nem hiszem hogy ez hatott rád így hogy azt mondta anyud hogy ne akarj szülni mivel ez a vágy jön egy nőnél hogy szeretne babát és ezt nem lehet kikapcsolni mivel ez egy ösztön a nőkben hogy anyák szeretnének lenni.Nem mindenkinél jön ez az érzés hogy vágyik a babára és ezzel sincs semmi probléma mert nem vagyunk egyformák.Jobb is ha olyan nem szül aki tudja magáról hogy neki ez nem való.Mert később a gyerek issza meg mindig a levét mert anyuka azért szült hogy másnak megfeleljen vagy tudom is én bármi más okból.

Nem is kell mindenkinek szülni hisz nem kötelező hanem egy egyéni döntés.Viszont lehet hogy nálatok az is befolyásol hogy a párod nem szeretne mivel ehhez 2 ember kell.Mondjuk ettől függetlenül te vágyhatsz rá de ha nem az se baj.

2022. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy még változhatsz is, lehet majd később meg szeretnél.
2022. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó a kapcsolatom anyukámmal, és ő meg azt mondja, hogy legyen majd gyerekem, én mégsem akarok:D

Szóval nem hiszem, hogy attól függ, mit hallasz otthon.

2022. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Semmi köze nincs hozzá.

Az én anyukám nagyon szeretett engem, mégis amióta az eszemet tudom (kb. kiscsoportos korom óta) sosem akartam gyereket, sőt már kisbaba koromban is széttéptem a babámat és a benne lévő szivacsokkal játszottam. :D

Ha mindenki, aki rossz családban ill. szülők mellett nőtt fel és traumatikus gyerekkora volt, nem akarna gyereket, akkor alig lenne valaki, aki akarna. De erről szó sincs, az emberek többsége még mindig szaporodni akar.

2022. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Én azóta utálom a gyerekeket, mikor 12 éves voltam. Rám sóztak egy akkor 2-3 éves kislányt, hogy de hát játsszak már vele. Azt se tudtam mit kezdjek vele, az anyja meg flegmán rám mordult, hogy "játsszál már XY-kával" . Azóta rühellem őket. #6 voltam.
2022. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Aki kicsit is tud gondolkodni, és nem csak az ösztönei vezérlik, az nem csinál gyereket erre a világra szvsz. Nem akkora durranás az élet, én megkímélem tőle a soha meg nem születendő gyerekem. Na meg amúgy sem vágyom az anyaság egyetlen aspektusára sem. Van nár elég ember a világon, inkább ültess fát, több haszna van. 32/N
2022. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%
Istenem, végre találtam olyan embereket akik nem neznek selejtesnek azért, mert nem akarok szülni :D
2022. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én nem utálom őket, sőt, gyerekekkel dolgozom. Csak magamnak nem kell. 🙂
2022. jún. 22. 19:19
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

Én alapvetően azt veszem észre egyre több ismerősömön, hogy nem akarnak gyereket. Akár múltbéli trauma, akár a jövő bizonytalanság. Akár csak azért mert úgy vannak vele, hogy ők így is élvezik az életet.


Sok ismerősöm azt mondja, hogy bár van gyereke, van akinek felnőtt már, mégis azt mondják, ha most választhatnának, akkor nem vállalnának gyereket mert annyi dolog van az életben amit át akarnak élni.

2022. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!