Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
 141/157 anonim ***** válasza:
88%

VAn pénzetek, lakásra gyűjtötök. Akkor abból miért nem lehet elvenni, és megrendezni azt az esküvőt, amire vágytok? Biztos kapnátok nászajándékot, lehet, vissza is hozná az árát. A szüleidet kár ekézni emiatt, hiszen Te ismered őket, nem azok az adakozós fajták. De lehet, hogy ajándéknak meg oda fognak tolni nektek annyit, amennyit a másik szülőpár. Nem tudhatod. A kamatos kölcsön tényleg fura, de az is, már bocs, hogy felnőtt dolgozó emberek, akik már együtt élnek és akiknek van spórolt pénzük, de nehogy az fogyjon, inkább a szülőkkel fizettetnék, mert szokás? Hát régen az is szokás volt mellé, hogy az alig felnőtt gyereket a háztól vitték el, és nem előbb összeköltözött, és megkezdte a "házaséletet", majd utána házasodott, ráadásul a család főzött-sütött, adta össze a jószagot a falusi lagziba.

Ha Te erőtökön felüli hacacárét szeretnél, akkor nyúlj Te a zsebedbe!

2022. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/157 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem, mit vagy felháborodva a kamaton. Láttad, milyen infláció van, vagy buborékban élsz?

Mi most vettünk lakást, az önerőhöz kellett még 2 millió, amit anyukám kölcsön adott, de mi magunktól mondtuk, hogy kamattal fogjuk visszaadni, hiszen nem akarom a saját anyámat megkárosítani. Mire visszaadjuk, sokkal kevesebbet fog érni a pénze. Ha értenél egy kicsit is a pénzügyekhez, tisztában lennél ezzel. De akkor lehet, nem is kéne pár száz ezer Ft-ot kérni az esküvődre.

2022. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/157 anonim ***** válasza:
87%

Azon elgondolkoztál, hogy csupán érdekből hívnád meg őket, a saját szüleidet a saját esküvődre?


Azért te sem vagy semmi, ha "ha nem fizeted az esküvőt, nem is jöhetsz el rá"


Ezen azért gondolkozz el. Ha nem fizetnek, nem jöhetnek?

2022. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/157 anonim ***** válasza:
82%
Valahol értem, hogy mi a gondod, de ugyanakkor messze túlzásba estél. Ti akartok most házasodni, amikor nincs rá pénzetek. Ami van, azt házra akarjátok költeni. Ha olyan esküvőt és lagzit szeretnétek, ami a ti pénztárcátokból (és anyósék önszántából adott pénzéből) nem megvalósítható, akkor nincs sok választásotok. Vagy elhalasztjátok és ház mellett gyűjtötök erre is, vagy választotok a szüleid álltak felhozott lehetőségek közül. Igen, ők a szüleid, akiknek valahol mindig a kislánya maradsz, de már házasodni készülő felnőtt ember vagy. Nem felelnek érted anyagilag életed végéig. Ha emiatt nem hívod meg őket, az inkább téged minősít. Akár azt is megbeszélheted velük, hogy adjanak x forintot, legyen lepapírozva, az esküvőn ajándékba pénzt kérjetek a meghívottaktól, abból összejöhet egy szép összeg, amiből visszafizethetitek a szüleidet. Ha nem fedezi az egészet, a nagyját biztos, és utána már csak egy keveset kell törleszteni.
2022. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/157 anonim ***** válasza:
29%
Majd a pohárköszöntőben megköszönheted anyóséknak a hozzájárulást. Kicsit ciki lenne a szüleidnek.
2022. jún. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/157 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy anyósodék is jó nagy g*cik. Nem kéne inkább megbeszélni, ki mennyit tud/akar szánni nektek az esküvőbe? Mert mi van, ha az egyik szülőpár tud adni 500 ezret, de a másik csak a felét, mert nem tud többet? Tök ciki. Egyébként ez, hogy ennyire várod a pénzt a szüleidtől, elég gusztustalan!
2022. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/157 anonim ***** válasza:
76%
145, meg a kérdezőéknek is, mivel kiderül hogy egyedül még a saját esküvőjüket se tudták fizetni. és ez lesz a legnagyobb égés.
2022. jún. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/157 anonim ***** válasza:
14%
A pohárköszöntős remek ötlet! A főasztalhoz sem kell odaülniük. Majd az anyósék ülnek a helyükön.
2022. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/157 anonim ***** válasza:
53%

148..ilyen haszonleső gyerek főasztalánál nem is akarnék ülni, sőt el se

mennék akkor se ha térden állva könyörögne.

2022. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/157 anonim ***** válasza:
67%
A kérdező eltűnt. Vagy elgondolkozott a dolgokon, vagy be van sértődve. De legalább a 100 válasz megvan.
2022. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!