Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/157 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, akinek ekkora a szája, mit tenne meg a gyerekéért. Nekem az összes ismerősöm szüleinek evidens, hogy egy ekkora életeseményhez hozzájáruljon valamilyen módon. Egyiktől sem hallottam ezeket, amiket itt írtok, a való életben ez nem történik meg...


Nekem csak fáj, hogy egy befektetének vagyok kezelve a szüleim által, másnak meg összetart a család.

2022. jún. 23. 16:42
 12/157 anonim ***** válasza:
98%

Remélem, majd amikor a fiam nősül, módomban áll majd hozzájárulni az esküvőjéhez. Nem kölcsönbe.

Minden esetre, ha a szüleid nem akarják fizetni, akkor nem fizetik. A vőlegényed szülei viszont igen. Ha jó szívvel adják, elfogadjátok és akkor meglehet az a kisebb esküvő, amit terveztek. Szerintem.


Mi magunk fizettük az esküvőnket, bár mi már nem fiatalok vagyunk, 40+, 4 szülőből 1 él, szóval fel sem merül ilyesmi. De ha adtak volna rá, elfogadtuk volna. Kölcsönt nem kérnék és a 2 tanúsat se választanám.

2022. jún. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/157 A kérdező kommentje:

Illetve arra is, aki azt mondja, nem nagy dolog, nem kell a felhajtás... terv szerint egy életben egyszer esküszik az ember, ami egy örök emlék marad.

Nyilván mi is racionalizálunk a költségeken, de ez egy örök emlék lesz nekünk, nem megyünk be farmer-pólóban egy polgármesteri hivatalba aláírni majd folytatni a napot, mintha semmi nem történt volna. Meg kell adni a módját, amennyire reális persze.

2022. jún. 23. 16:44
 14/157 anonim ***** válasza:
79%

dehogynem történik meg, ne élj álomvilágban

:D

2022. jún. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/157 anonim ***** válasza:
82%
akkor sporolj össze rá, ennyi
2022. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/157 A kérdező kommentje:
Ti, akik ennyire ridegen nyilatkoztok róla, ugyanígy viselkednétek a saját gyereketekkel? Kötve hiszem, ha meg igen, nagyon szomorú ezt olvasni.
2022. jún. 23. 16:47
 17/157 anonim ***** válasza:
93%

Nem is kell farmer-pólóban, két tanúval. Ez a ti napotok. Próbáljátok racionalizáni az igényeket annak megfelelően, hogy mi jön ki a saját megtakarításotokból plusz leendő anyósodék segítségéből.


Májusban volt az esküvőnk - a negyvenes pár:) - és 50 fős lagzi, gyűrűvel-ruhával, dj-vel stb. cakumpúder kb 2 millió Ft volt az egész.

2022. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/157 anonim ***** válasza:
83%
Mi is annyiból házasodtunk, amennyit összegyűjtöttünk az esküvőnkre (egyébként 500.000 Ft-ból kijött, és volt fehér ruha, vacsora, gyűrű, fotós). Soha nem várnám el a szüleimtől, hogy fizessék a bulikázásomat… ha már házasodni felnőtt vagy, legyél az arra is, hogy kifizesd. Ha nem megy, házasodjatok később, vagy házasodjatok két tanuval.
2022. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/157 anonim ***** válasza:
14%
Nincs szerintem gyerekük. Vagy van, de ők nem tudják támogatni, ezért irigyek.
2022. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/157 anonim ***** válasza:
76%

mégis hol ridegen? ilyen a valóság

senkitől se kértem pénzt esküvőre, összespóroltunk rá

aztán apám kifizette nászajándékként, vettünk belőle kocsit

soha eszembe nem jutott volna erre pénzt kérni, ez a mi bulink volt, mi fizetjük

2022. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!