Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/157 anonim ***** válasza:
92%

Addig nyújtozkodj ameddig a takaród ér

Sajnos 3x mentem férjhez

Egyszer váltam egyszer őzvegy lettem

A szüleim elváltak apám igen jómódú ember volt

Soha nem fordult volna meg a fejembe hogy bármire pénzt kérjek

Mindegyik eskűvőmet a férjemmel finanszíroztam

Nem attól leszel boldog ha 1 milliót oda dobsz egy bulira

Sőt számodra ez szerény összeg

Hát ez is mindent elmond rólad.Ha olyan szerény összeg miért nem dobod ki TE a farzsebből?

Miért a szüleitől várod el hogy dobálják a pénzüket.

Nem is értem ezt a mai világot miért gondolják felnött emberek hogy a szülő fejös tehén.Mitől változott ekkorát a világ.

Esküvő lehet csendes meghitt amit ketten fizetni tudtok.Lehet ez templomi is!

Ami úgy az eszembe jutott ha egy szülő ad támogatást azt sem biztos hogy mint friss házas nem tudnád jobb dologra költeni mint egy lakodalom rá.

2022. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/157 anonim ***** válasza:
25%

#82


Gyuruk, ruha, oltony, cipok, fodrasz, smink, fotos-videos, diszites,torta, zene...


Ilyen alap dolgok...hogy azert ne ugy nezzen ki az egesz, mint egy vasarnapi ebed...

2022. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/157 qkker1 ***** válasza:
82%

"Ilyen alap dolgok...hogy azert ne ugy nezzen ki az egesz, mint egy vasarnapi ebed..."


Spórold össze a rávalót!

2022. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/157 anonim válasza:
86%
84.akkor sem milliók kérdése...és még úgy is jól nézhetsz ki...
2022. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/157 A kérdező kommentje:
81-es: erre nem is gondoltam annyira, vannak súrlódások de a szüleim persze elfogadják a döntésemet, hogy őt választottam.
2022. jún. 23. 20:33
 86/157 anonim ***** válasza:
80%
Jesszus, mi marhák meg az eljegyzési gyűrűt használtuk és telefonnal fényképezkedtünk, a ruha egy plázából jött akciósan tízezer alatt, limuzin helyett meg egy felvirágozott Skodánk volt. Most elszégyelltem magam.
2022. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/157 anonim ***** válasza:
86%
Ki milyet akar, lehet tizmilliókat is elkölteni, csak ki mit szeretne.
2022. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/157 anonim ***** válasza:
38%

A lakása már megvan

13 éves a fiú

Úgyhogy az esküvőjére még tudok spórolni

2022. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/157 anonim ***** válasza:
62%
Ja és 11 éves koráig egyedül neveltem
2022. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/157 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs pénzem, akkor nem tapsolok el egy millát pár óra alatt. Föleg akkor nem, ha lakásra gyüjtök. Föleg nem úgy, hogy kéregetnem kell, hogy elkölthessem.

Rejtély, hogy mi kerül egy millába, ha házasodni akarok. Nem attól lesz emlékezetes, hogy hatlovas hintó visz a templomba, és nem is a több százezres ruhámtól, amit aznap veszek fel elöször és utoljára is. Utána ott rohad meg a szekrény mélyén. Az esküvöre lélekben kellene készülni, azt a napot megélni, akár két tanúval. Erröl szól az egész és nem másról. Az ültetökártya, székszoknya, röptetös galambok meg a többi ilyen f.szságot akkor rendelem meg, ha van rá pénzem. Ha nincs, akkor nem lesz galamb.


A szüleidnek meg nem véletlenül van pénzük, hanem azért, mert tudnak vele bánni. Egyáltalán nem kötelességük a te esküvödet finanszírozni. Kötelességük volt tisztességesen felnevelni téged, ruházni, taníttatni. Azt megtették.

Ha te fennakadsz a saját szüleiden, akkor elmesélem neked, hogy az enyémek alkeszok voltak. Mind a kettö. Még arra se volt pénzük, hogy normálisan etessenek engem. Mire férjhez mentem, apám már rég nem is élt. A legutolsó gondolatom volt az, hogy mit fogok anyámtól kapni. A nászajándékom 10 db kis törölközö volt, az is a nagymamámtól. Annak is örültem, hogy anyám tudott magának egy normális kosztümöt venni az esküvömre.

Szóval eléggé álomvilágban élsz, amikor százezreket vársz el a szüleidtöl, hogy eltapsolhasd egy nap alatt luxuscikkekre.

2022. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!