Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem anyummal a...

Hogy kezeljem anyummal a kapcsolatomat a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Ő tipikusan az a nárcisztikus szülő, az évek alatt nullára roncsolta az önbizalmam. Fél éve közölte velem, hogy három napom van elköltözni. Volt előző nap egy veszekedésünk, de igazából nem csináltam olyat, ami miatt ezt megérdemeltem volna. Később megtudtam az öcsémtől, hogy azért kellett elmennem, mert három nap múlva, odaköltöztetett átmenetileg egy faszit… ilyet már sokszor csinált, úgyhogy meg se lepődtem ezen.

A barátomhoz költöztem ekkor, azóta is együtt vagyunk és köztünk minden rendben, de anyum azóta is csinálja a feszültségeket.

Közbe előjött nála egy betegség, megműtötték… mégiscsak az anyám, úgyhogy próbáltam a viszonyunkat helyreállítani, de folyton visszaél a helyzettel. Mindig rám sóz valamit, hogy csináljam neki meg vagy pénzt kér kölcsön.

Ennek ellenére még mindig visszahallom milyen hülyeségeket terjeszt rólam. Mérges rám - panaszkodik a barátainak, ez érthető, csak mivel neki nincs miért panaszkodnia rám, ezért kitalál random hülyeségeket, de ezekbe a hülyeségeibe már nem csak engem, hanem a barátomat is belevonja, aki erre kifejezte nem tetszését. Ismerem a barátomat is, hogy hogyan kezel egy ilyen szituációt és anyumat is… a barátom viszont anyumat azért még nem ismeri, vele lehetetlen korrektül elbeszélgetni, még csak nem is hagyta hogy végigmondja, hogy szeretné, ha befejezné rólunk a szarkeverést. Tehát a barátom szerintem helyesen próbálta kezelni a szituációt.

Nagyon nem tudom, hogy mit csináljak. A párom mellett kéne kiálljak, hisz ők pont azért vesztek össze, mert ő meg mellettem állt ki, a költözésben is végig mellettem volt és mindenben támogatott. Anyum viszont minden dolga ellenére még is csak az anyám és nem akarom vele megszakítani a kapcsolatot, de úgy érzem, ha továbbra is beengedem az életembe, akkor sose leszek boldog.


2022. jún. 24. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
"Mégiscsak az anyam" igen, pont ezt használja ki az anyád, ezzel él vissza. Pontosan tudja, hogy a kötelessegtudatod nem fogja engedni, hogy megszakítsd vele a kapcsolatot. Pedig annak alapján, amit leírsz, lenne esélyed egy jó parkapcsolatra, csak anyád már nekikezdett, hogy szetmarja. Te pedig engeded neki, mert "mégiscsak az anyád". És akkor tényleg bármit megtehet veled? Ezt gondold végig.
2022. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Karácsonyra küldjél neki egy lapot oszt csá.
2022. jún. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Bizony, ha nem vagy elég jó az anyukádnak, akkor ne erőlködj.

Ha nem adja meg a tartozást, akkor ne adj kölcsön.


Ha így vágott ki, akkor eleve nem keresném a társaságát. Esetleg ha ő keres, akkor van miről beszélni, de akkor se lesz minden a régi, és én húznám meg a határokat. Amiket konkrétan a leírtak alapján máris átlépett.


Nehogy már a barátoddal romoljon meg a kapcsolatod, már csak azért is, mert mi lesz veled akkor. Szerinted az anyád visszafogadna? Szerinted kedves lenne hozzád?


Hogy ő narcisztikus, az szomorú tény, kezeltesse magát.

2022. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan hanyagold a kapcsolattartást. Legalább lesz oka panaszkodni. Ha érdekled, előbb tegye meg azt, hogy normálisan viselkedik. Addig erre nincs szükséged.
2022. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ne is keresd.

Ő is csak akkor fog, ha neki kell valami.

Előbb rendezze a korábbi tartozásait. (abból már úgyse lesz semmi, remélem, úgy adtad, hogy tudod, hogy ajándék) Ha nagyobb összegről van szó, akkor esetleg mondhatod, hogy rendben, de akkor kössetek róla szerződést, amiben a régebbi tartozásokat is beleírjátok, és határidő, meg minden. Azzal már fel lehet szólítani, hogy fizessen, ill. ha elhajt, akkor lehet menni fizetési meghagyást indítani közjegyzőnél, ha amúgy nem szegény akkor végrehajtják.

Mekkora összegről van szó?

2022. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Te olyan hülye vagy, hogy az màr fáj.

Anyád egy faszi miatt páros lábbal kirúgott és te mész utána mint egy pincsikutya? Neked mi kell ahhoz hogy kinyíljon a szemed? Még jobban beléd kell rúgni? Vagy a lábát beléd törölni?

Te mégis csak a gyereke vagy. Egy jó anya nem dob ki egy fasz. ért.

Járjál csak hozzá, az is kell neked. A kapcsolatodat szétbarmolja tudatosan, nehogy neked jobb legyen mint neki.

Annyi eszed van, egy jó nagy pofon kellene hogy észheztérj.

Miért nem lehet befejezni vele? Amikor kidobott akkor vége. Miért kell kölcsönadni? Miért kell loholni utána? Műtét után ott a faszi, gondozza az vagy a tesód akit nem dobott ki.

Érzed hogy nem jó anya, pofázik össze vissza de te akkor is oda mész. Hát az eszed miatt nem fognak ellopni.

Gondold ezt át aztán nagyon gyorsan szakadj le anyádról, akiknek meg pofázik szard le. Majd elmúlik.

2022. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Anyád az utcára tett volna az új pasijáért, ezek után gondolkozol rajta, őt válaszd vagy a barátodat, aki végig melletted állt? Fura vagy.
2022. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
De minden feltételt minden esetben te szabsz, ha jó neki akkor jó, ha nem, akkor neked úgy is jó. De azt is tudd, hogy te sem számíthatsz rá semmire, de ha kigürized a lelkedet, hogy megfelelj neki, akkor sem.
2022. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is érdemes keresned.
2022. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Tanulj meg nemet mondani Anyádnak. Barátod mellett kell lenni.
2022. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!