Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy verjem ki a fejemből...

Hogy verjem ki a fejemből szüleim rossz gondolkodásmódját?

Figyelt kérdés

Egész életemben azt akarták, hogy kitűnő legyek, tanuljak, tanuljak.


Most van egy cégem és nagyon sikeres vagyok benne. Ennek ellenére még mindig tanulnék, pedig full felesleges lenne.


hogy verjem ki a fejemből ezt a "tanuljak" dolgot?


2022. jún. 24. 10:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
89%
Tanulj. SOha nem felesleges. Tanulj nyelveket vagy szakmáddal kapcsolatban, vagy kezdj egy új hobbit. SOha nem felesleges tanulni.
2022. jún. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
91%

TANULJ!

Ez a lehetö legjobb elfoglaltság a világon, okosabb leszel, nyitottabb mindenre, és az agyad is tréningben marad, kevesebb eséllyel leszel demnes öreg korodban.

Ha mást nem, nyelveket, az kifejezetten érdekes, hasznos, a hozzá kapcsolaódó kulturákkal együtt és soha nem érsz a végére, másik, még ismeretlen nyelv mindig van még, akármeddig tudsz újakat tanulni!

Ahogy régebben mondták, amit megtanultál, azt soha senki nem veheti el töled, az örökre a tiéd!

2022. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is tanulj minél több mindent, ne hagyatkozz csak a cégedre. Sajnos a mai világban bármi bebukhat, hiába megy jól, és utána mit csinálsz?
2022. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
93%
nem kell olyasmit tanulni, aminek nem veszed hasznát. Random ne iratkozgass be olyan tanfolyamokra, amik csak az idődet viszik, célzottan válassz, olyat, ami a hasznodra lesz!
2022. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
89%

Ha tényleg céged lenne és NAGYON sikeres lennél nem jönnél gyakorira sírni a szüleid miatt. Ez az egyik.

A másik, hogy eleve akinek cége van, annak FOLYAMATOSAN tanulnia KELL, mert versenyhelyzet van és az innováció tekintetében óriási lemaradást fog produkálni nagyon rövid idő alatt, ha nem tanul és nem halad semerre!

2022. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
"Még mindig tanulnék" az azt jelenti, hogy van kedved tanulni. Akkor mért lenne ez rossz gondolkodásmód? Valaki telebeszélte a fejedet? Life-long learning - ezt a kifejezést ismered. Az élet folyton változik, ahhoz alkalmazkodni kell, nem lehet beleragadni a múltba, mert elmegy melletted az idő. A rossz gondolkodásmód valószínűleg a perfekcionizmusra értendő, de az üzleti életben még az is szükséges, különben lemaradsz.
2022. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már felesleges a tanulás? Nem sokáig maradsz sikeres cégvezetőként, ha nem tanulsz.

Egyébként jó ilyet látni, engem is ugyanúgy terrorizáltak a szüleim, nekem is mindig tanulni kellett, kitűnőnek kellett lennem, nekem is van cégem, de egy lúzer nyomorék vagyok. Legalább másnak sikerült, nem hiába szenvedtél...

2022. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Van egy csomó szakmám, full felesleges lenne már tanulnom. És igen hobbiként vágyom rá
2022. jún. 24. 11:38
 9/45 A kérdező kommentje:

5


látom te megmaradtál azon a szinten, hogy ha valaki sikeres az akkor is a szüleinél lakik.

2022. jún. 24. 11:41
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj olvasni helyette. Szépirodalom, stb.Vagy válassz olyasmit, amihez nagy kedvet érzel és azzal kapcsolatban képezd magad. Vagy próbáld meg ÉLNI az életedet és nem a tanulásba menekülni, mint hasznosnak mondott pótcselekvésbe... Barátkozz, művelődj, utazz, élvezd az életedet..
2022. jún. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!