Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg gyerekként,...

Hogyan éltétek meg gyerekként, hogy az egyik szülőtök uszít a másik ellen? Mennyi idő után jöttetek rá, hogy ez csupán egy bosszú a másik szülő irányába?

Figyelt kérdés
A történet lényege, hogy 5 éve külön vagyunk az exfeleségemmel. Nekem most fél éve lett egy kapcsolatom. Amióta ezt megtudta, azóta uszítja a gyerekeket (9 éves lány és 6 éves fiú) nem csak a párom hanem ellenem is. Hiába a bírósági határozat, a gyerekek nem akarnak jönni. Mit lehet tenni ilyen esetben? A gyerekek felhívnak, hogy márpedig ők nem akarnak jönni, azért mert új párom van, pedig eleinte kedvelték a párom, csak anyuka azóta elmarta őket teljesen. Érdemes ezt erőltetni vagy majd maguktól rájönnek, hogy sarokba vannak szorítva? Aki volt ilyen vagy hasonló helyzetben, kérem írjon!

2022. jún. 25. 07:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
76%
Miért hiszi minden elvált apa hogy a gyerekei hülyék, és uszítják őket? Ennyire nem veszi be a gyomruk hogy a gyerekük dühös rájuk- magától? Engem nem uszítottak, anyám soha nem szólt egy rossz szót se apámra, mégse voltam kíváncsi a pofájára. Szar apa volt már a válás előtt is. Könnyebb az anyákat hibáztatni mint magatokba nézni, hogy ESETLEG a ti hibátok amiért a gyereketek nem kér belőletek?
2022. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%
Ami a párodat illeti: Előtted kedves a gyerekeiddel. aztán hogy a hátad mögött milyen, más kérdés...
2022. jún. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
78%
Talán nem is uszítja.szimplán utálnak,erre nem gondoltál?Nálam is úgy volt hogy voltam kb 6 éves,és akkor is anya azt kapta hogy uszít ellene,de nem szimplán gyűlöltem.mert milyen dolog hogy minket otthagyott és mással folytat mindent,amikor már volt családja;) de nem kellettem neki se én,se anya.Már akkor nagyjából átláttam pedig még azért kicsi voltam
2022. jún. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudjatok, de miből is gondoljátok, hogy szar apa lennék? A gyerekek jobban szerettek velem lenni előtte mint az anyjukkal! Sokszor panaszkodtak, hogy van amikor megveri őket az anyjuk, mert nincs türelme hozzájuk! Ami meg a páromat illeti, láttam, hogy a gyerekeimmel milyen jóban volt és mondták is, hogy kedvelik! Szóval megkeseredett, vénlány, házisárkány asszonyok értelmetlen kérdéseiből és válaszaiból nem kérek!
2022. jún. 25. 08:41
 5/43 anonim ***** válasza:
96%
Próbáld meg valahogy megbeszélni a gyerekeiddel,saját szintjükön elmagyarázni, esetleg pszichológushoz elmenni velük,az anyjával megbeszélni,valami módja csak kell hogy legyen
2022. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
77%
Semmit, nem fogod tudni bebizonyitani hogy ex mondatj velük csak.
2022. jún. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%
Undorító az ilyen ex. Próbálj beszélni vele, hogy mi a baja. Lehet attól fél, hogy a gyerekek inkább őt fogják szeretni, vagy az új párod jobban bánik majd velük, és ezt akarja megelőzni.
2022. jún. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Minket apám próbált anyánk ellen hangolni. Valamikor szakközépiskolás koromban egyszer kiakadtam anyámra valamire amit apám hazudott és akkor derült ki minden. Utána anyámmal leültünk beszélgetni és szép lassan kiderült, hogy nem is ő a hunyó. Öcsém maga jött rá, bár lehet hogy rajtam is látta, meg lett a véleményem apáról. A legkisebbet még mindig manipulálja, ő most 15 éves. Hol sikerül neki, hol nem, de nem fogjuk tiltani tőle mert az apja. A mi helyzetünk annyiban más hogy a szüleim nem váltak el, apám nem akar, ártana az egójának ha itt hagynánk.


És igen, az én sztorimban is az apa az idióta. De én ismerek olyan apákat akik tűzbe mennének a gyerekeikért és abból indulok ki. Nőjjetek fel ott az elején, néhány válás baromira nem amiatt van mert jön egy harmadik fél, ne egy ártatlanon vezessétek le a sérelmeiteket. Szégyelljétek el magatokat, első válaszolók!

2022. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
79%
Elképesztő milyen válaszokat pontoztatok fel az első oldalon. Semmit nem tudtok a sztoriról, de persze egyértelmű, hogy a kérdező a rossz, csak mert veletek ilyen történt? És mér lenne az új párja rbanc? Mert összejött egy elvált emberrel? Akit, mint kiderült, a felesége csalt meg.
2022. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóságnak jelezd!
2022. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!