Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel akarom keresni apámat,...

Fel akarom keresni apámat, akit eddig soha nem láttam. Hogyan csináljam, hogy kihozzam találkából a legtöbbet, de egyik félnek se legyen bántó, vagy túl sok?

Figyelt kérdés

Milyen hosszúra tervezzem az elsőt? Mikor legyen folytatása a kapcsolatnak? Levelet írnátok előtte -csak postai címét tudom, vagy betoppannátok hozzá spontán? Lakásán találkoznátok, vagy elhívnátok valahova közelbe? Vinnétek valamit neki ajándékba vagy nem szükséges? Valamilyen ünnepre időzítsem, vagy sima hétköznap?


Az is benne van, hogy nem akar többet látni és ezt elmondja vagy utána úgy intézi hogy ne tudjunk találkozni? Ettől kicsit tartok. Hogy kezeljem ezt?


Ha írnátok ti hogy csinálnátok, vagy esetleg volt már hasonló hogy egy nem látott vagy rég látott rokonnal felvettétek a kapcsolatot - megköszönöm.



2022. jún. 25. 20:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
94%
Igy semmikepp ne csinald. Irj neki levelet, kerd el a telelfonszamat, es ha o is akarja, talakozzatok szemelyesen.
2022. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Hogy ne csináljam? Nem is írtam, hogy akarom csinálni pont erről szólt a kérdésem...
2022. jún. 25. 20:21
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Az elképzelések között szerepelt a spontánul betoppanás, gondolom, erre vonatkozott a semmiképp. Szerintem is ez a legrosszabb verzió. Ha mindenképpen ragaszkodsz az elképzelésedhez, akkor mindenképpen írj neki előbb.

N

2022. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
64%

Ha eddig nem keresett, kínos lesz neki, mert nem tart rád igényt.

Vagy elkezd pénzt kéregetni tőled. Ez a leggyakoribb. Intézetben felnőttek 18 évesen, kibocsátáskor kapnak egy nagyobb életkezdő összeget, na, ekkor mindig elkéri tőlük a szülő, aki bedobta az intézetbe.

2022. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
A spontán betoppanást én sem javaslom. Előbb levél - rövid, lényegre törő -, abban kérd el a telefonszámát (add meg a tiédet is), és vagy ír, vagy hív. Utána tudsz tovább lépni.
2022. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne toppanj oda spontánul, hanem hívd el minden kötelezettség nélkül egy lakóhelyéhez közeli kávézóba. Onnan bárki ki tudja menteni magát bármikor bármilyen ürüggyel.

Az ajándékozást nem kell erőltetni, esetleg néhány fényképet vigyél neki néhány fontosabb életeseményedről, vagy ha vannak már gyerekeid, akkor róluk.

2022. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
89%
Gyerek voltál, nem te kellett volna pelusban eltotyogj hozzá, hanem neki hozzád. Ha nem tette meg, nem kér belőled.
2022. jún. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
Jó ha írok neki, ezzel átadom a lehetőséget hogy ő akarjon találkozni vagy sem. És várhatom hogy keressen vagy sem. Elég kiszolgáltatott, mint ahogy eddig is. De értem neki kell jelentkezni.
2022. jún. 25. 20:50
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Neki is meg kell adni a választás lehetőségét, vagyis hogy akar vagy nem akar találkozni. Lehet, hogy időre is szüksége lesz, hogy átgondolja. Mindenképp írj neki röviden, lényegretörően, egy sima hétköznap, nem kell semmilyen alkalomra időzíteni.
2022. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz arról az anyukádtól, hogy miért nem tartotta soha veletek a kapcsolatod az apukád?


Ők párkapcsolatban éltek annak idején, és szakítottak, vagy esetleg futó kalandból születtél?

2022. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!