Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szoktatok beszélni a gyerekekk...

Szoktatok beszélni a gyerekekkel telefonon ha elmegy táborba?

Figyelt kérdés

Tegnap ment el a gyerekem táborba péntekig, ez az első még soha nem volt.

Tegnap oda kapta mindenki a telefonját, hogy fel hogy hívják a szülőket. Ma úgy néz ki nem szabad.

Csak arra vagyok kíváncsi,hogy akinek volt a gyereke táborba, hogyan működik úgy értem mindennap beszéltek egyszer.

Köszönöm szépen a válaszokat.


2022. jún. 28. 18:48
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Hogy fel*után a hogy véletlen volt, elnézést.
2022. jún. 28. 18:49
 2/47 anonim ***** válasza:
93%

"Tegnap oda kapta mindenki a telefonját, hogy fel hogy hívják a szülőket. Ma úgy néz ki nem szabad."

Milyen tábor az, ahol elkobozzák a gyerekek telefonját, és még, csak a szüleiket sem hívhatják fel? Jó, én is voltam egyszer egy olyan táborban, ahol elvették a telefont, na de, csak éjszakára, hogy aludjunk, ne telefonozzunk, vagy nem tudom.

Engem anyukámék naponta legalább egyszer mindig felhívtak, a kérdésre válaszolva, vagy én őket. Az öcsémet nagyrészt ők, mivel neki ugye soha nem jutott eszébe.

2022. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%

Milyen tábor?

Hova?

Mennyi időre?

Hány évesek?


12.-ben külföldön voltam úgy egy hetet iskolai kiránduláson, hogy semmit nem telefonáltam. (Roaming nélkül, ha akarok se tudok.)



Én mindenesetre lecseszném a tábor vezetőségét, amiért elveszik a gyerekektől a telefont, többet meg oda biztos nem engedném.

2022. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
98%
Most jött haza a fiam az első ottalvós táborából, 12 éves. 2x hívott az 5 nap alatt, de a húgát is hívta egyszer. Én nem bántam, addig jó, amíg nem engem hiányol. :)
2022. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
98%
kérdező, hány éves a gyereked?
2022. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk azt kérték, hogy ne vigyenek telefont, mert akkor azt nyomkodják, és kizökkenti őket. Ráadásul a legtöbb gyereknek akkor jut eszébe, hogy honvágya van, ha a szüleivel beszél, amúgy nem. Egy hét alatt egyszer lehet hazatelefonálniuk, ha akarnak. Unokahúgom tavaly elfelejtette, mert annyira játszottak. Szerintem ez így jó, a tábor lényege, hogy ne a telefonon lógjanak, hanem élvezzék ki minden percét.

Mi anno levelet írtunk mindig. Mi legalább látunk fotókat folyamatosan. Mi szüleinknek a 90-es években ez sem volt. :)

2022. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
94%

Engem egyszer hívott a tavaly 12 éves lányom. 7 napra mentek. Első beszélgetésre elmondta, hogy jól érzi magát. Onnantól örültem neki, hogy nem a telefont nyomkodja.


Mikor én voltam táborba, meg telefon se volt. Hamarabb hazaertunk, mint a levél.

2022. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
90%
Én többször voltam olyan táborba, ahol napközben elvették, este visszaadták a telefonokat, egyébként én minden nap beszélek anyukámmal esténként mikor táborban vagyok, hogy tudja, jól vagyok, semmi bajom stb
2022. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Legyen a táborrend a táborvezető kompetenciája. Úgy nem lehet programokat tartani, hogy a gyerekek összevissza telefonálnak az aggódó szülőkkel, az ebédlőben csörögnek a mobilok, az egész egy nagy káosz.


Mi abszolút kértük, hogy csak a csendespihenő idején és esetleg elalvás legyen telefonálás.

Egyébként jobb a gyerekeknek, ha teljesen jelen tudnak lenni a táborban és nincsenek "félig otthon". Amikor 20 éve először táboroztattam, nem volt mobiltelefon, és még sokkal könnyebb volt a szülők aggodalmai nélkül. Mindig volt 1-2 gyerek, aki igényelte, hogy naponta beszéljen a szüleivel, de a legtöbb teljesen jól megvolt enélkül.

2022. jún. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
78%
9/9-hez: "elalvás előtt"
2022. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!