Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha kikészít anyám?...

Mit tegyek ha kikészít anyám? Megőrülök

Figyelt kérdés
Állandóan beleszól mindenbe, folyamatosan csak intézkedik, mindenről tudni akar. Unom, iszonyatosan unom! Ha már találkozok egy ellenkező nemű emberrel, azonnal kiakad, kifaggat hogy ki ő, nem beszélhetek vele, mert meg van győződve róla hogy ő nem korrekt ember. Úgy, hogy nem is ismeri!!!!! Olyat mond, hogy ha meg tudja hogy a helyen ahova megyek ott lesz xy, akkor nekem végem. Mi köze van hozzá kivel hová megyek? Egyáltalán nem tartozik rá, és nem értem miért kell ennyire idegbetegnek lenni. Egy kis pisisnek néz, és elegem van belőle! Lassan ott tartunk hogy hányingerem van hazajönni, gyűlölöm ha itthon van, mert csak a morcos arcát kell bámulnom 0-24. Örülök hogy most dolgozok mert van munka, így nem kell sokat itthon lennem. De már herótom van... Kikészülök idegileg tőle.

2022. jún. 29. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Költözz el
2022. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Savlekotő ***** válasza:
65%
Hány éves vagy 18 felett nem picsogni költözni kell,
2022. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
szeritem max. 13...
2022. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem felélni a fizut, benzinre, cigire, bulikra költeni, hanem élére rakni, összeszedni több havi lakbért és költözni egy bérelt szobába.
2022. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
4-es jól mondja.
2022. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Úgy is mindig "neki lesz igaza", még ha nem is. Könnyű rámondani költözz el, ez azonban nem túl bölcs megoldás.

Hogy mégse vesszetek össze örökre,

Legjobb ha minél kevesebbet szólsz neki vissza, hagyd rá, engedd el a füled mellett, tegyél úgy, mintha igazat adnál neki, stb. Emellett tedd úgy a dolgait, ahogy szeretnéd, és minél kevesebb magánügyedbe avasd be!

Persze így sem idilli létezni. De sajnos az a típus, akit leírsz, nem fog változni.


Idővel kissé jobb lehet, pláne ha tényleg lesz elég anyagid elköltözni. De csodàt nem vàrnék.



Mindenesetre még mindig csak egy túlságosan mindent tudó beleszóló szülő, és nem valami agresszív, részeges, zaklató, stb .., akitől szó szerint menekülni kéne.



Hosszútávon jobb, ha kapcsolatban maradtok, és nem menekülsz el tőle.

2022. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Kezdj önálló életet.
2022. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
ha otthon maradsz, mindig szenvedni fogsz, spórolj önálló életre, mert feleszi a lelkedet a szenvedés.
2022. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél ki egy szobát. Nem tudom hova valósi vagy, de én Budapesten laktam 2 nővel 50.000Ft-ért külön szobába. Persze minden közös volt és nem szóltak, hogy van kutya, de arról sem, hogy a konyhában cigiznek.

Ez a része nem volt kellemes.

De így is majdnem 300.000 Ft volt a fizetésem és 1 év alatt félre tudtam tenni 500.000 Ft-ot.

Úgyhogy külföldre mentem. Ez is egy opció, csak ne egyedül menj, sokkal biztonságosabb, ha van veled valaki.

2022. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
84%

Vannak sajnos ilyen anyák. Az enyém is ilyen volt. Haláláig uralkodni akart felettem annak ellenére, hogy apuval éltem, és hátráltatott a boldogságom megtalálásában is. Mikor megiserkedtem mostani párommal aki ősszel már a férjem lesz akkor anya azt mondta, hogy maradjak abba a kapcsolatba amiben voltam is. Sajnos abban boldogtalan voltam... anya halála után (sajnos rákos volt :( ) össze jöttem azzal akit szeretek. Kb fél évre rá elköltöztem hozzá. (Előtte apunál laktam... na ezzel tudott lelki terrorban tartani, mert azt szajkózta hogy akkor majd apád nem is fof szeretni sem támogatni semmiben ha elköltözöl... meg hogy ki fog semmizni..) azóta a dolgok rendeződtek körülöttem.

Az ilyen emberekkel kapcsolatban nos csak azt tudom javasolni hogy költözzön el ha vagy már annyi idős, ha nem akkor költözz kollégiumba. Mikor elköltöztél akkor jobb ha vagy teljesen megszakított vele a kapcsolatot vagy teljesen a minimumra szorítkozol.

2022. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!