Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok ha a tini...

Hogy reagálnátok ha a tini lányotokról kiderülne, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Én a sztoriban csak egy kívülálló vagyok, de érdekel a dolog, a lány 16 éves, a barátja 18. Ti a szülők helyében mit csinálnátok, hogyan fogadnátok ezt?

2022. júl. 2. 13:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom elképzelni azt, hogy ezt valaki is őszinte örömmel fogadná, aki nem 'kisebbségi'.
2022. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
82%
Mivel dolgozó nő vagyok, és végre eljutottam oda, hogy már nem kell kisbabát felnevelnem, nem kell síró babára ébrednek, mikor megvan a magam és a férjem életvitele, nem örülnék egy babának amit az én nyakamra sóznának. 16 éves lányomnak elmagyarűznám, hogy egy kisbaba nem csak móka, és kacagás. Nem abból áll, hogy cuki képeket posztolok róla. Ha lehet inkább vetesse le, mert egy kisbabával nehéz lesz a jövője. Nem én döntenék , a döntés joga neki lenne. De ha úgy döntene, hogy megtartja, akkor közölném, nem az én nyakamra. Akkor úgy tervezzen, hogy bár otthona lesz ahová hazajöhetnek, de nem tartom el. Bölcsi, és 16 évesen dolgoznia kell. Majd estin tanulhat. Nem leszek sem bank, sem babysitter.
2022. júl. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
44%
Megkérdezném mi a terv. Annak függvényében elmondanam, mi mivel jár. Nem kenyszeritenem semmire sőt, azt is csak akkor mondanám el, én mit valasztanek, ha konkrétan rakerdezne. Segítenem mindenben. Nem, nem menne 16 évesen dolgozni, hanem befejezné szépen az iskolát.
2022. júl. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
66%
3as és téged ki tartana el szépen, míg a lányka sulizik gondolom te lennél a babával.
2022. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
12%

4!


Nem, nem én lennék a babával. 20 hetesen mehet bölcsibe.

2022. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
64%
Nem örvendeznék, de ha igy alakult és meg akarná tartani segítenék neki nevelni, nem hagynám magára a babával. Ismertem olyan lányt, aki 15 évesen lett terhes és a családja mindenben segítette, így szülés után fél évvel visszament a suliba, szakmát tanult stb.
2022. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
29%

Na igen, a cél az kellene hogy legyen, hogy idővel önálló életet élhessen. Ha 16 évesen kiveszem a suliból és esti iskolába küldöm, napkozben pedig dolgozni, akkor igen valószínűtlen, hogy sokra viszi majd. Plusz azért gondoljátok már bele: 16 évesen gyereket nevel, dolgozik, iskolába jár és tanul is. Nem kicsit megterhelo, nem kicsit túlzott elvaras.

Nyilván nem ideális 16 évesen szülni, de ha így dönt, akkor segíteni kell, hogy ne baxxa el az életét

2022. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%

5ös, csakhogy a bölcsi nem úgy van ám hogy kigondoljuk és mehet is. Mindig májusban kell jelentkezni, 18 hónap alattit ritkán vesznek fel.


Barátnőm kislányát 2 évesen nem vettél fel úgy, hogy a nagytesó is odajárt, anyuka ment volna vissza a stabil munkahelyére dolgozni, apuka két helyen dolgozik, és nincs szülői segítség. Hála a családbarát kormánynak rengeteg a gyerek és kevés a férőhely.

2022. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
56%

Ebben a mai bizonytalan világban?

Még én is elvetetném, nemhogy a kamasz gyerekem lebabázzon az én létező összes kontómra!

Szépen elmagyaráznám neki, hogy hogyan fogja tönkretenni az életét ezzel és elmondanám, hogy az enyémet/miénket az apjával viszont nem fogja.

Minden támogatást megkap, ha megszakítja a terhességet, de semmire ne számítson ha nem!

Mehet a pasijához és ketten oldják meg a további életüket, elvégre "felnőttek", ha gyerekvállalás mellett döntöttek.

2022. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
21%
Bármi lenne is a, terve, támogatnám, kivéve az adoptálás. Persze ez csak akkor, ha anyagilak nem okozna akkora gondot, és természetesen a fiúnak is részt kell vennie a dologban!
2022. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!