Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Maradhatnék egy évig még a...

Maradhatnék egy évig még a nevelőapámmal, ha elválnak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Fura leírni, de amennyire utálom az anyám férjét, annyira hasonlítok is rá.

15 éve van az anyámmal, ezalatt az idő alatt kifordult magából teljesen. Nárcisztikus lett és lenéz mindenkit kb. aki nem saját maga. Az a baj, hogy én is egyre inkább rá hasonlítok vagyis sokkal jobban megértjük egymást, mint az anyámmal.


Az anyám elmondta, hogy válni akar, leginkább azért, ahogy a nevelőapám viselkedik sokszor. Még nem mondta el a férjének, hétvégén tervezi, utána mi külön is költöznénk. De az az igazság, hogy én inkább itt maradnék...

Az anyámmal semmiben sem értünk egyet, egy sima ebéden képesek vagyunk összeveszni. Amik nekem fontosak, neki egyáltalán nem. Ő nagyon családcentrikus, most is mondta, hogy amíg nézelődünk eladó házak után, addig a nagyszüleimhez költözünk. Nekem meg belőlük fél óra bőven elég, nem akarok velük élni hónapokig.


Szeretem az anyámat és megértem, miért fog elválni. De az is igaz, hogy a legtöbb esetben a férjével jobban kijövök, mint vele (2 éves korom óta ő él velem, az apámként tekintek rá, ne gyertek perverz válaszokkal, hogy jaj biztos pályázok rá, mert nem így van).

Viszont még 17 éves vagyok, szóval nem tudom, ilyenkor van-e lehetőség arra, hogy ne az anyámmal költözzek, hanem itt maradjak?


2022. júl. 13. 15:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%
Mondjukmaz a lehetőség, hogy a nevelő apád nem kér belőled, eszedbe se jutott?
2022. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Hát nyilván akkor felejtős az egész😂
2022. júl. 13. 15:47
 3/51 anonim ***** válasza:
94%
Akkor igen, ha ebbe mindketten beleegyeznek. Amúgy mi fog változni, ha betöltöd a 18-at? Akkor sem fogod tudni még egyedül fenntartani magad, tehát az az 1 év még legalább 3.
2022. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
De akkor már egyetemista leszek és külön fogok lakni anyától is, a férjétől is (érettségizem jövőre).
2022. júl. 13. 15:51
 5/51 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves vagy?

Az megfordult a fejedben,hogy nem akar téged nevelni?

2022. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

17.

Hát sokat nevelni már nem igazán kell...

2022. júl. 13. 16:26
 7/51 anonim ***** válasza:
0%

17 évesen nem értem miért akarsz egy idegennel maradni...

Lány vagy?

2022. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy vele nőttem fel. Az apámmal annyi a kapcsolatom, hogyha kell pénz vagy szeretnék valamit megvenni, akkor utal a számlámra. Utoljára karácsony előtt láttam. Szóval nekem inkább ő az idegen, nem a nevelőapám.
2022. júl. 13. 16:30
 9/51 anonim ***** válasza:
93%
Azt is leirtad, hoyg utálod.
2022. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Éltél már nárcisztikus emberrel?

Ha igen, akkor pontosan érted, hogy miért nem ő a kedvenc emberem.

2022. júl. 13. 16:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!