Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/368 anonim ***** válasza:
96%
Elég csekély értelemmel rendelkezel!!!!!!!
2022. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/368 A kérdező kommentje:
6 èv jàràs utàn költöztünk össze 4 hónapja. Ez pedig egy közös megegyezès volt. Mondhattam volna nemet, mert nem azt mondta, hogy akkor költök veled össze, ha nàllam lesz az összes pènzed...
2022. júl. 25. 11:57
 13/368 anonim ***** válasza:
92%
Semmi nincs rendben. de ilyen alacsony értelmi szinttel nyilván valami segédmunkát tudsz csak végezni, úgyis olyan alacsony a fizetésed, hogy nincs miből kisemmizzen. Hacsak hitelt nem vesz fel a nevedre.
2022. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/368 anonim ***** válasza:
91%
Ráadásul miért nem kártyával fizetsz mindenhol? Havonta egy rakás pénzt elpocsékoltok a kp felvétellel.
2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/368 anonim ***** válasza:
97%
Közös a háztartás. Ekkora hülye dumát. És miért nem ő adja oda neked az ő kártyáját? Ennyi erővel ő is megtehetné.
2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/368 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy a kérdezőtől azért kellett elvenni a kártyát, mert esztelenül költekezett. Szerintem - nem gonoszságból - de egy fogyatékos személyről van szó. Nem lehet normális ilyen "gondolkodással".
2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/368 anonim ***** válasza:
91%
Már hallottam ilyenről, amikor egy nő megbeszélte a "párjával", hogy legyen a faszinál a pénze, kártyája, mert másképp ő maga kontrollálatlanul költekezne.
2022. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/368 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy ne nyugtasd meg, mert nincs rendben. A közös háztartás nem azt jelenti, hogy nála van a kettőtöké közösen. Hogy jutott ilyen eszetekbe? És ne hazudj neki kamu indokot, jogod van úgy dönteni, hogy magadnál tartod magyarázkodás nélkül.
2022. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/368 anonim ***** válasza:
97%

Általánosságban azt szoktam mondani, hogy bár lehet nekem fura ahogyan egyesek megoldják az életük bizonyos aspektusait, de különbözőek vagyunk, ha náluk működik miért ne.


Ez az eset azonban más, és anyukáddal értek egyet.

És hogy értsd miről beszélek: férjemnem felolvastam a kérdésed, és azt mondta, hogy ez a történet olyan sok szempontból gáz, hogy azt se tudja, hol kezdje a felsorolást.


Mi az oka annak, hogy ez így működik nálatok? Mivel indokolja, hogy így legyen? Ő javasolta, hogy így legyen?


Hogy aránylik egymáshoz a fizetésetek? Kié a lakás? Vagy albérlet? Hogy osztjátok meg a költségeket? Amikor ad neked pénzt, azt melyikőtök számlájáról adja? Volt valaha problémád pénzkezeléssel (még erre tudok gondolni egyetlen elfogadható indokként, hogy ezért nem hagy nálad pénzt)? Van valamennyi megtakarításod? Mióta vagytok együtt?


Nem szeretek általánosítani, de a másik fél anyagi függésbe hozása nem sok jót jelent. Akármilyenek is a körülmények, számtalan módon meg lehetne úgy oldani a költségek megosztását/kezelését, hogy neked ne kelljen tőle függened.


Az meg már csak az én heppem, hogy utálom a készpénzt, meghülyülnék, ha mindent készpénzzel kellene intézni.


De az is zavaró, hogy holnapra kell NEKED tusfürdő vagy fogkrém, és akkor kérsz pénzt... én havonta 1-2x elmegyek a DM-be és bevásárolok MINDKETTŐNKNEK olyan tisztálkodószereket, amikről tudom, hogy folyamatosan kellenek (fogkrém, tusfürdő, folyékony szappan hasonlók). Férjem meg hetente elmegy a Prímába és bevásárol olyan élelmiszereket, amikről tudja, hogy folyamatosan kell MINDKETTŐNKNEK (tej, kenyér, felvágott, joghurt stb.). Hogy intézitek a kajavásárlást például? Vagy ha a párodnak kell tusfürdő, akkor ő vesz magának külön?


Más területeken is hasonlóan szereti kontrollálni, mit tegyél? Kikkel találkozhatsz, milyen programjaid lehetnek, vagy közös programok esetén, mennyire van beleszólásod, hogy mit csináljatok? Mennyire szól bele abba, hogy hogy öltözködj pl.?


Nagyon fura lenne, ha csak ezen a területen szeretne így szabályozni...

2022. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/368 anonim ***** válasza:
96%

#17: megelőztél... :)


Pont ezt akartam kérdezni én is tőle...


A faszi gyakorlatilag kiskorúsította a kérdezőt, zsebpénzt ad neki - a SAJÁT fizetéséből...?? AGYRÉM!

2022. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!