Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/368 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, magyarázkodhatsz, hogy neked így jó, de ilyen egyetlen egyenrangú felek közötti kapcsolatban sincs rendben.

Érkezett itt kétszáz válasz, talán egy ember volt, aki veled értett egyet, senki más.

Nem tudunk tanácsot adni abban, hogy mivel nyugtasd meg anyádat, mert mi sem tartunk egy ilyen helyzetet megnyugtatónak. Én is aggódnék a helyében.

2022. júl. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/368 A kérdező kommentje:
* jó okè, de nem lesz így egyenlőre... Az utolsó kèrdèsemre az adott szemèlytől vàrom a vàlaszt...
2022. júl. 25. 21:06
 203/368 A kérdező kommentje:
203# okè, de han tud a 200 kommentből 1 se vàlaszt arra, hogy megnyugtassam, akkor mièrt az a reakció, hogy meggyőzz, hogy nem jó... Akkor ne vàlaszoljon inkàbb senki, vahy írja azt, hogy megnyugtatni nem fogod tudni.... 2-3 an írhattàk ezt, a többi meg azzal foglalkozik, hogy ez jó, vagy sem. Ha az èrdekelne, akkor azt a kèrdèst tennèm fel, hogy szerintetek ez így jól működhet? Ès akkor ha azt írjàk hogy hülyesèg, akkor nem azon lovaglok, hogy miert nem jó nekem, mert akkor èn magam se tudom eldönteni... Az, hogy ez így van, azt tènykènt írtam le, mint azt, hogy ez nekem jó. Engem az èrdekel, hogy mivel nyugtathatnàm meg. Ès erre az egy vàlasz, hogy nem tudod, hogy....
2022. júl. 25. 21:14
 204/368 A kérdező kommentje:
Tehàt majdnem minden vàlaszomban az kellet leírnom, hogy mièrt jó ez így nekem... Nem mindegy az, hogy nekem ez mièrt jó? Ès ha levennèk ezeket a kommenteket, amik ezzel jönnek, maradna kb 5 db...
2022. júl. 25. 21:17
 205/368 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok tippet adni, mert egyetértek anyukáddal. Remélem megfelelt a válaszom.
2022. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/368 A kérdező kommentje:

Az első 200 vàlaszolóban 6 db vàlaszt talàltam, ami a kèrdèsre vàlaszol. 48. Vàlasz volt az első, aki azt írta, hogy nem tudod megnyuktatni, ès előtte 1-2 volt, ami nem azzal törödött, hogy jó-e ez nekem...

207: ès ebben a vàlaszban mi volt a nehèz? Nem kötöm a kutyàt a króhoz, hogy màrpedig tudd, vagy mièrt nem tudod... Vagy mièrt nincs erre vàlasz....

2022. júl. 25. 21:27
 207/368 anonim ***** válasza:
81%

Tudod hogyan néz ki egy közös háztartás?

5 éve élünk együtt. 50-50 a kajapénz ezt minden fizunap betesszük a szekrénybe, senki nem kéri számon a másikat, hogy miért vett magának egy kólát ebből a pénzből. Ha kell valami tisztítószer azt is ebből a pénzből veszem meg. A rezsi diktálásos alapon van nálunk, bediktálja az óraállást elutaja a pénzt a szolgáltató cégnek én meg elutaloma páromnak a rezsi felét.

Ezenfelül a saját fizetését mindenki arra költi amire akarja. Persze ha valamelyikünk nagyobb kiadáson gondolkodik laptop, telefon ilyesmi azért megbeszéljük egymással akkoris ha saját fiezesből akarjuk venni.

Így néz ki egy normális együttélés a tiétek minden csak nem normális.

2022. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/368 anonim ***** válasza:
74%
Etessétek csak tényleg.
2022. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/368 A kérdező kommentje:
A pàrom 2* annyit keres. Ezt mindent amit leírtàl rezsi kaja stb mind az ő fizuja. Ha valami kell, akkor megvehtem. Annyi hogy az amit 1 hónapba kiadunk annak a fele nem àlja az èn fizetèsem. Az ő fizuja kb lefedi ezt, de nem teljesen, eezèrt ami kell, azt pótolja az enyèmből. Ami megmarad az úgymond egy megtakarítás. Ha 3-00 at keresnèk, jobb lenne a te verziód. Mert a 600 ezer felèt ki tudom fizetni. De nem fedi le.... Most, hogy nàlla a kàrtya, az csak egy "formalitàs". Ha le kell venni, akkor arról veszi le ami kell. Anyit vesz le, amennyi szüksèges a fizetèsig. De amit levesz abból ugyan úgy megvehetem ruhàt parfümöt stb... Èn nem enged el pènz nèlkül... Ami meg megmarad a hó vègèn az egy fèlre tett pènz, azèrt nem nyúlunk hozzà... Elmegyünk kiràndulna, akkor azt költjük... Ès ahhoz a fèlretett pènzhez, nekem is van hozzàfèrès...
2022. júl. 25. 21:49
 210/368 A kérdező kommentje:
Meg amit fèlre èrtetek talàn: èn vehet el pènzt a pènztàrcàjàból... Tehàt nem az van hogy "csak akkor ha kèrek" ha dèlutàn otthon vagyunk, ő bealszik, èn meg valamit akarok venni, akkor nem keltem fel, hogy adj pènzt... Kiveszem, ès mikor felkel, mondom neki hogy kivettem X ezret. De csak hogy tudja, hogy annyival kevesebb van nàla...
2022. júl. 25. 22:03
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!