Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/368 anonim ***** válasza:
86%
Jesszus ezt aztán jól teleírtátok. Még a második oldalon válaszoltam.
2022. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/368 anonim ***** válasza:
92%

De akkor miért nem azt csináljátok, hogy a te kártyádhoz nem nyúltok hogy gyűljön rá a pénz, az övéhez meg kapsz egy társkártyát (vagy mi az :D), amivel te magad is meg tudod csinálni hogy leveszel valamennyi készpénzt? Akkor nem kell napi szinten az, hogy ellenőrizgeti mennyi van még a tárcádban meg ilyenek.

Ez kb olyan mintha a telefonod lenne nála, és még neked kell elkérni ha használni akarod.

2022. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/368 anonim ***** válasza:
80%
Magyarul a csávó eltart téged és neki nincs pénze így. Majd ne pislogj nagyokat ha egyszer aztmondja, hogy csá! Mivel ez az ő lakása szeded a cuccod így mész DE! majd benyögi, hogy mivel évekig ő fizette a rezsit meg a többi motyót így a te kártyadon lévő 1-2 milliót már át is utalta magának... Te meg kapálózhatsz kézzel lábbal.
2022. júl. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/368 A kérdező kommentje:
Nem kell ellenőriznie... Nem az van hogy mondom neki, hogy kell egy 20, ès belenèz a tàrcàba, hogy van e annyi... Tudja, hogy van nàlla anyi, ès add. Nem kötelező mondanom, hogy mire. Az csak úgy mondom neki... Ha kiveszek magamtól azt azèr mondom mert pl van nàlla 40, kiveszek 15 öt akkor marad 25. Pl àtvesz egy csomagot, mert valamit rendel, ès az 30, akkor azt kb nem tudja kifizet kp ban. Mert pl úgy vett le, hogy kiszàltan. Lehetne az is, hogy tàrskàrtya, azt is fehozta.... Közös szàmla, 2 kàrtya. De hamegkèrem, hogy adjon ez övèhez tàrskàrtyàt, akkor annyi hogy valamikor be kell mennünk, meg amíg kiàllítjàk a kàrtyàt. Nem mond nemet erre... Ezt így mèg èn nem szeretnèm. Ezèrt mondtam, hogy nekem ez íz jó.... Ma annyi hogy az enyimről atutaljuk a közösre, amit nem fed le az ő fizetèse.... De ahogy règebben írtam, ha előttem lenne a kàrtyàm a sajàtom, akkor se nyúlnèk hozzà, hanem a kp.... Az fèlre van rakva....
2022. júl. 25. 22:51
 215/368 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, lenne egy kérdésem, rendes választ szeretnék, és utána elárulom, hogy miért kérdeztem és válaszolok is a kérdésedre.

Mióta dolgozol?

2022. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/368 A kérdező kommentje:

Nem kèrdezte senki, hogy te mit csinàlnà a baràtnőddel.... De felteszem a kèrdèst. Egyszerű matek. Van nekd 400 ezer ft kereseted, nekem pedig 200 ezer. A kiadàs 500 ezer. Ha felesbe fizettek minden, akkor mikor lesz nekem 1-2 millióm, illetve neked 1-2 millió.

Ha összehàzasodunk ès elvàlunk, hogy is van az elosztàs (ha nincs szerződès)... Miből gondolod hogy szètmegyünk....? Mert ha most költöztünk össze kicsi az esèlye hogy szètmegyünk... Van rà de egyenlőre kicsi... Elvègre nem akkor költözöl össze valakivel, mikor szakítófèlben vagytok...

2022. júl. 25. 22:59
 217/368 A kérdező kommentje:
3 èvet diàk meló (ha ez szàmít) rendes hivatalos szerződès 40 óràban kb 3-4 èv.
2022. júl. 25. 23:05
 218/368 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem csinálnék a barátnőmmel, mert lány vagyok és barátom van 😆.

Na de mindegy is, nem futsz 100-on már rájöttem, kár itt villogni a matekkal.

Amit csinálsz az óriási butaság.

Ezt lehet te is tudod, mert ha nem lennél 100%ig biztos abban, hogy ez jó neked és egy picit sem motoszkál benned, hogy ez rossz nem kéne győzködni senkit. Se édesanyádat se minket. Elintéznéd annyival, hogy "anya, nekem a ez így jó. Kérlek ne lovagolj ezen. Bármi baj van szólok".

2022. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/368 anonim ***** válasza:
100%
220 válasznál tartunk de még mindig nincs normális válasz arra, hogy miért kell hogy nála legyen a te bankkártyád. Ha megjön a fizud, letudod venni azt a kp-t, amit általában elköltesz egy hónapban, és máris meg van az, hogy te kp-ban fizetsz ha veszel valamit, és a kártyád is a tulajdonosánál van. És nem, még mindig semmi értelme hogy nála van. Főleg ha nem is használja egyikőtök sem, csak ha hónap végén már fogytán a pénz.
2022. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/368 anonim ***** válasza:
95%
Itt az lenne a logikus, hogy kapsz egy kártyát az ő számlájához, a te számlád meg "tartalékos számla" lesz, ami csak szükség esetén használatos. Érdekesen néz ki, hogy te a kártyához rendesen nem férsz hozzá, csak a pár tízezer forint készpénzhez. Vagy valami turpisság van itt a pasid részéről vagy annyira eszes mint te. Anyukád bármelyiktől függetlenül jogosan aggódik, de mivel felnőtt vagy, az aggódáson kívül nem sokat tud tenni...
2022. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!