Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/368 anonim ***** válasza:
41%
#33, nem kamu. Vannak ilyen hülye emberek (jellemzően nők)
2022. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/368 anonim ***** válasza:
89%
Ennek semmi köze a bizalomhoz. Komolyan nem érzed gáznak, hogy egy doboz tamponért is kuncsorogni kell? Gyakorlatilag gyerek szerepben vagy, bár még a gyerek pénztárcájában sem illik turkálni.
2022. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/368 anonim ***** válasza:
98%
Az a jobb megoldas, az egy szamla, két kártya. Azért, mert MINDKETTEN hozzá fértek. Itt TE nem fersz hozzá a SAJAT bankszamladhoz.
2022. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/368 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van anyudnak, nincs ez rendben, ha alapjáraton nem vagy alkoholista, vásárlásmániás, szeresncsejátékfüggő, vagy drogos. Ne legyen nála a kártyád, ki vagy neki szolgáltatva.
2022. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/368 anonim ***** válasza:
94%

"Akkor egy kèrdès: ha ti nem bíztok meg a pàrotokban, akkor mièrt vagytok vele?"


Tudod, az okos ember ismérve, hogy tudja, olyan dolgok is megtörténhetnek vele, amit soha el nem tudna képzelni. Naponta mennek tönkre házasságok megcsalás, verés, hazugság miatt, pedig nyilván mindenki úgy indul el a közös úton, hogy szerelemmel bízik a párjában.


Egyébként nálunk is közös kassza van, de ez, amit ti csináltok, ez nem normális. A bankkártyád olyan, mint a személyigazolványod, a legfontosabb dokumentumod. Mégis miért kellene a párodnak a bankkártyád, mikor van sajátja? Miért kell neki beosztani a te/ti pénzeteket?


A közös kasszához miért kell elvenni a másik kártyáját, mi az oka? Miért nem nálad van az övé? Mi értelme ennek, hogy te kéregetsz ahelyett, hogy elmész és megveszed a kártyáddal a cuccokat.


Nem is dolgozol?

2022. júl. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/368 anonim ***** válasza:
22%
Ki keres tobbet?
2022. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/368 anonim ***** válasza:
93%
Megbízok a páromban, de a kártyámat azért nem adom neki. Ahogy ő sem az övét. Semmi közünk ilyen szinten egymás pénzéhez. Ennyi eszem van. Volt olyan, aki már ki akart semmizni. Pénz esetén SENKIBEN nem bízhatsz meg, ezt tanuld meg! Ha vásárolunk, felesben fizetünk. Annyira kardoskodsz amellett, hogy neked van igazad, hogy fájdalmas olvasni. Többen leírták, miért nem jó megoldás. Ha te annyira biztos lennél magadban és benne, fel sem merült volna a kérdés, de ellenkezel, pedig tudod te is, hogy nem nektek van igazatok!
2022. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/368 A kérdező kommentje:

21#


A fizetès enyèm 1/3 az ő fizetèse 2/3 kb az ösz keresetnek.

Ő tøbb opciót felajànlott öszeköltözèsnèl, nekem ez megfelelőnek tűnt, ès működik is. Az is lehetett volna hogy 1 szàmla 2 kàrtyàval. Akkor nàllam van 1 nàlla 1 kàrtya a fizetèsek 1 helyre mennek. Lehetne az is mindenki leveszi a fizujàt, borítèk ès akinek amenyi kell anyit vesz ki... Enyire emlèkszem de lehet volt màs opció. A lakàs az övè hitelmentes. Ha elkèrtem anyit mint a fizum, akkor a sajàtjàból ad, de nem szàmoljuk, eddig mindig többet adot a keresetemnèl.

Bevàsàrlàs: havi 2 nagybevàsàrlàs közösen, meg napi szinten, ami kell. Pl 10 zsemle, felvàgot, kenyèr stb Rendelès is szokott lenni, appon el van mentve az èn kàrtyàm, meg az övè is. Îgy fizetni tudok vele. Ha valami sürgőssen kell, mindenki magànak vesz pl melohelyre kell egy tusfürdő bemegy ès vesz magànak.

Vannak fontos esemèlyek pl ballagàs akkor azt mondja hogy el kell menni. Ha nekem van ilyen hogy olyan helyre kell menni ahol neki is jönnie kell akkor mondom, hogy jösz, akkor elintèzi. Anyi hogy 1 hèttel hamarabb kell egymàsnak szólni, a beosztàs miatt.

Eljàràs bulizàs: Anyit kèrt, hogy szóljak neki, hogy mikor ès hova megyek. Ès ha valami gond van, akkor szóljak neki, pl el kell jönni èrtem. Kollèga, baràtokkal, csajokkal bàrmikor mehetek... Csak tudja az alap dolgokat. De nem hívogat 5 percenkènt, nem követ vagy ilyesmi....

2022. júl. 25. 12:36
 39/368 anonim ***** válasza:
95%
A PÉNZEDRŐL VAN SZÓ basszus, nem arról, hogy nem liheg a nyakadban, ami alapvető is. Tudod egyáltalán, mennyi pénz van a számládon? Mennyit vettél már le? Van rajta egyáltalán? Vagy esetleg gyámság alatt állsz?
2022. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/368 anonim ***** válasza:
98%
De most ezt mondd már meg, hogy a pasidnak miért ennyire fontos, hogy a te kártyád nála legyen?
2022. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!