Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/368 anonim ***** válasza:
93%
62: kínosan kerülöd a kérdést, hogy mi a KONKRÉT oka annak, hogy téged gyerekként kezel!
2022. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/368 anonim ***** válasza:
92%
64: a válaszok 99%-ból kiderül, hogy a kérdező anyjának igaza van, hogy aggódik.
2022. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/368 anonim ***** válasza:
86%
De NEM KELL személyi a kártyádhoz a jó ég áldjon meg!
2022. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/368 A kérdező kommentje:
61# meg telefononon, illetve okosóràn is tudnèk fizet.... Èrintèssel... De nem hasznàlom...
2022. júl. 25. 13:26
 65/368 A kérdező kommentje:
Ha nincs nàllad a bankkàrtya, akkor a bankban, a kp felvètelhez kell.... A fizetèshez nem kell a kàrtya.... Ma màr tudod hasznàlni anèlkül, tusz fizetni....
2022. júl. 25. 13:28
 66/368 A kérdező kommentje:
De ha van nàllam 10 ezer forint, akkor mièrt ne azzal fizessek?
2022. júl. 25. 13:30
 67/368 anonim ***** válasza:
96%

70: mert fölöselges költség a kp-felvétel, amit a párod a te költségedre csinál....

Sokkal egyszerűbb kártyával fizetni. Már ha nem vagy gondnokság alatt, vagy szellemi fogyatékos.

2022. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/368 anonim ***** válasza:
100%

#62, akkor én ezt most már tényleg nem értem.

Eleve felmerült bennem az a kérdés, hogy ez mire jó nektek, hogy nála van mindkettőtök kártyája, mármint, oké, neki jó, rendelkezik a pénzed fölött, de neked? Ebbe mi a hasznos, a jó, neked?

De most már, hogy tudjuk, a te kártyádat konkrétan nem is használja, inkább csak a saját pénzéből/kártyájából ad neked, végképp nem értem, mire megy ki a játék.

Két dologra tudok gondolni:

1. Számon akarja tartani, tudni akar róla, hogy te mire költökezel, nem akarja, hogy a saját pénzedet elköltsd arra, amir szeretnéd.

2. A te pénzedet tartogatja/gyűjti valamire, amit meg akar venni/megvalósítani.

2022. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/368 anonim ***** válasza:
83%

Vannak bankautomaták, ahonnan vehetsz le személyi nélkül, egyszerűbb is, mint a bankban ezért ülni, egyébként csak 150 ezer forintok költségmentes, onnantól számolnak fel összeget minden egyes pénzlevételnél!

De ha te ennyire biztos vagy magadban, minket miért akarsz meggyőzni? A válaszadók java része szerint át vagy verve. Arra a kérdésre, miért kezelnek gyerekként, nem válaszolsz. Fölöslegesen írtad ki a kérdést, és elveszed a figyelmet azoktól, akik KOMOLY segítséget várnak itt, az oldalon. Szerinted ez jó, szerintünk nem.

2022. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/368 A kérdező kommentje:
Pl kirándulàs, most lehet rosz pèlda de hirtelen felújjítàs stb.. Vagy ha lesz gyerek akkor babaholmi stb...
2022. júl. 25. 13:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!