Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy nyugtassam meg anyumat,...

Hogy nyugtassam meg anyumat, hogy minden rendben van?

Figyelt kérdés
Pàrommal összeköltöztünk. Nekem van sajàt keresetem, meg pàromnak is. Viszont a pènz kezelèse egy picit fura lehet, de ez nekem így pont jó. Tehàt a bankkàrtyàm pàromnàl van. Ezt anyum megtudta, utàna nèzet neten, ès talàlt egy cikket, hogy "anyagilag kisemmiz" ès ez miatt nem merem majd otthagyni, ha esetleg olyan lenne. Ès hogy nincsen pènzem, meg stb. De elmondtam neki, hogy ez nem így van. Legrosszabb esetben este hazaèr, együtt vacsoràzunk. Ès elmondom neki, hogy mi kell màsnapra nekem. Pl: holnap estère kellene fogkrèm, tusfürdő, vagy ruhàt vennèk, stb.. Reggel felkell, megnèzni a pènztàrcàmat, hogy menyi van nàllam, ès beletesz amennyi kell... Pl 10-est, 20-ast, vagy megkèrdezi menyi kell, ès szó nèlkül reggel ad. Illetve a szekrènyben 30 ezer forint, ami arra van, ha kell akkor bàrmikor hozzànyúlhatok, annyi hogy szólnom kell neki hogy kivettem X ft ot, de csak azèrt, mert akkor visszapótolja, hogy legyen. De anyum ezt nem èrti meg, hogy van pènzem... Mit mondhatnèk neki, hogy ne fèljen...
2022. júl. 25. 11:36
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/368 anonim ***** válasza:
81%
Mondom, nem lehet rábízni a pénzkezelést, mert elszórja, vagy elgépezi, semmi egyéb értelme nincs ennek. Így a pasi ellenőrzi, mikor mit vesz.
2022. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/368 anonim ***** válasza:
82%
Én egyszer adtam oda a volt pasimnak a kártyámat, hogy befizessen vele egy számlát, mert neki akkor nem volt pénze. Sasoltam a telefonomat nehogy hülyeségre is költsön belőle. Pénzügyekben nincs bizalom, és a külön kassza híve vagyok házasság esetén is.
2022. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/368 anonim ***** válasza:
94%
A testvérem nagyon jószívű, és adakozik annak, aki kéri, nagyobb pénzeket is, aztán tőlem kér pénzt az eladományozott helyett. Vannak jóindulatú bolondok.
2022. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/368 anonim ***** válasza:
88%
84-es, azért hallgat erről, mert szégyelli elmondani, hogy nem lehet megbízni benne pénzügyekben.
2022. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/368 anonim ***** válasza:
7%
Micsoda paranoiás emberek vannak. Nálunk is így van, hogy páromnál van a kártya, mert az ő fizetése is az enyémen van, én mobillal szoktam fizetni mondjuk.
2022. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/368 A kérdező kommentje:

84# akkor egy kèrdèst felteszek, mert 1 dologra nem gololtàl (gondoltatok)

Attól, hogy nincs nàllam a bankàrtya, azt feltètelezitek, hogy tőlle függök.

DE!

Attól, hogy nincs nàllam a kàrty, tudnèk vele fizetni.

Ergó

Ha "elfelejtene" adni, vagy elfelejtenèk kèrni, az nem ugyan az, hogy nem tudok fizetni.

Lènyegtelen, hogy nàla a kàrtya.

Èn kèszpènzes ember típus vagyok. Szeretem, ha kp van nàllam. Nekem az ad egy megnyugvàst.... Ha azt kèrnèm, hogy kellene 50, akkor adna... A többi meg bizalom. Lehet 15 èv múlva elhagyom, elhagy, de bízok benne, hogy korrektül... Nekem ezt jelenti, hogy valki szeret valakit... Vedd úgy, hogy az egy megtakarítàs. Ő a sajàtjàt hasznàlja 90% ban. Ha beteszi a polcba, ugyan az lenne... Mèg ezzel is egyet èrtek. De ha a kàrtya mellett, vagy a 30 kp t között kellene vàlasztanom, akkor a 30 kp vinnèm el... Ezèrt vàlasztottam a közös èlet ezen formàlyàt.... Ès mondom, az èn kàrtyàmat, csak hónap vègèn, ès minimàlisan hasznàlja...

2022. júl. 25. 14:17
 87/368 anonim ***** válasza:
89%
Közös számlát főleg nem nyitnék, meg utaltatnám át a pénzem az övére, jesszus. Kidobna ott maradnék csupasz pitsával. #86.
2022. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/368 A kérdező kommentje:
*beteszi a kàrtyàt a polcba
2022. júl. 25. 14:19
 89/368 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem el, hogy ilyen buta ember képes addig életben maradni, hogy kapcsolata legyen és még össze is költözzenek. Hogy nem halsz meg abban, hogy elfelejtesz levegőt venni? A fenekedet is kitörli wc után vagy azt egyedül is megcsinálhatod?
2022. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/368 anonim ***** válasza:
94%
Oké, de miért bizonygatod ezt még mindig nekünk?
2022. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!