Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit csinálnátok...

Anyukák, ti mit csinálnátok ha nem értenétek egyet a lányotok gyereknevelési módszereivel?

Figyelt kérdés
Az unokám másfél éves, de a lányom szerintem egyáltalán nem vigyáz rá eléggé. Tegnap is meghívtak magukhoz grillpartira, de az egész olyan teljesen kaotikus volt. Például odamentünk 11re és a vejem még aludt, mert elvileg éjszaka riasztották a munkája miatt és reggel fél hétre ért haza. Mert hogy csak ügyeletben volt, és nem teljesen szabadságon. Mi kint a kertben akkor nekiálltunk csinálni amit kellett, zöldséget vágni, húst fűszerezni, ilyesmi. Az unokám leöntötte a bodyját almalével, a lányom odament, megtörölgette, mondta hogy 2 perc alatt megszárad, emiatt nem ad rá újat. 12 fele a vejem is lejött a kertbe, köszönt, elnézést kért, ilyesmi. A kislány már nyűgös volt úgyhogy a lányom megkérte a vejemet hogy nézze meg tisztába kell-e tenni, ha igen tegye, meg ilyesmik, mivel hogy ő most a főzésre koncentrál. Olyan 10 perc múlva meg is jelentek, a vejem tisztába tette, átöltöztette meg ilyenek az unokámat. Erre a lányom viccesen megjegyezte a férjének hogy direkt kikészített egy csinosabb ruhát neki, mármint a kislánynak, de nem baj, családban vagyunk. Kihozta a vejem az etető széket, beletette a gyereket, adott neki egy ilyen kis játékot amit szeret, és ment segíteni az apósának sütögetni. A játék egy darabja leesett, a lányom lemosta a kerticsap alatt, megtörölte a pólójába és simán visszaadta a gyereknek, amit utána az unokám a szájába is vett. És ez csak egy sütögetés volt, nagyon sok ilyen van még.

2022. júl. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
99%

Én nem értem, pontosan mi ezekkel a problémád?!


Semmi durvát nem találtam a leírásodban és a gyereküket mégiscsak a közvetlen szülőknek van joguk nevelni.

2022. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
99%

Semmi olyant nem csinált, ami pl nekem elborzasztó lenne.

Az eltérő elveidet ajánlatos lenne megtartani magadnak.

2022. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
98%

Ebben mi volt számodra elfogadhatatlan?

Kánikula van, az almalé folt valóban gyorsan megszàradt, a gyereknek nem lett baja. A leesett játékot lemosta, nem koszosan adta vissza. Mit kellett volna még???

Az miért baj, hogy a vejed alszik, miután éjszakai ügyeletben dolgoznia kellett, és reggel ért haza?

2022. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
99%
Melyik elv nem volt számodra megfelelő?
2022. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
98%

Esküszöm, nem értem, hogy mi itt a probléma.


Egyébként, ha nem értenék egyet a gyerekem nevelési szokásaival, viszont nem veszélyeztetné vele a gyereket, akkor eröt vennék és megtartanám magamnak a véleményem. Az én sógornőm aztán tényleg nagyon gáz, lesz*rom módon neveli a gyerekét, amivel az anyósom nem ért egyet, sokszor mondja el nekem a véleményét a lányáról, de visszafogja magàt és nem szól bele. Egy-két alkalommal szólt, mikor tényleg olyan dolog volt, pl. mert kézben utaztatták a gyereket, nem akartak autósülést venni.

2022. júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma? Le kellett volna venni róla az az almalés cuccot, amikor tényleg 2 perc alatt megszárad? Vagy az, hogy nem a csini ruha lett ráadva? Vagy a leesett játék, amit ki kellett volna főzni - minimum fertőtlenítős vízben -, mielőtt visszaadják neki?
2022. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi baj nincs avval, amit leírtál.

Nos, ha meg akarod őrizni a jó viszonyt, ne szólj bele. Én a magam részéről utálom, ha az anyám kéretlenül okoskodik, és mindent jobban akar tudni. Úgy látom, te is a lényeget nem tartod szem előtt. Az ő gyereke, ő dönt.

2022. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
94%
Hát én semmiképp a gyakorin írnék ki erről kérdést, hanem megbeszélném az érintettekkel, ha valami szerintem nem okés, de szerintem nincs semmi probléma a gyerek körül az irományod alapján, úgyhogy én nem csinálnék semmit.
2022. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Hát én minimum szappannal megmostam volna a játékot, meg nem hagyom rajta a foltot a pólón, hogy had játszon tovább úgy a gyerek, kit érdekel hogy mocskos. Meg hogy ő most az ebéddel és a főzéssel foglalkozik ezért szépen menjen és tegye tisztába az apja, stb.
2022. júl. 29. 14:39
 10/62 anonim ***** válasza:
98%

Ééés itt most mi is a baj? Az almaleves esetnél én is ezt csinálnám,nem fog halálra fagyni 41 fokban. A folt miatt szintén nem cserélnék neki ruhát,mikor sanszos,hogy úgyis bepiszkolódik ismét.

A játék meg ha meg lett mosva és törölve,miért is baj,hogy vissza lett adva? Dobták volna kukába? Vagy egyből dobjanak mindent fertőtlenítős vízbe? Mert a vegyszert nyalogatni egészségesebb? Nem értem,mi a baj,mivel nem értesz egyet....meg hol van az a pont a történetben,ahol elvileg nem vigyázott rá.

2022. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!