Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám rákos. 130 km-re élünk egymástól, de nem érzem azt, hogy egyedül képes lennék végig csinálni és hazamenni hozzá, végignézni ugyanazt, amit anyukám is átélt (ő is rákos volt).

Képtelen vagyok arra, hogy azt mondjam, hogy jó, most hazamegyek, mert tudom, hogyha nem lenne láncdohányos és egészségesebben élne, akkor nem tartanánk itt.



2022. júl. 30. 09:13
1 2 3
 21/21 Senior Séf ***** válasza:
65%

Ne keltsek bűntudatot? A ménkú a mimóza lelketekbe! Kérdezőnek már most bűntudata van, ezért vár tőlünk feloldozást. A lelke mélyén ő is érzi a helyzet igazságtalan mivoltát; nem akarja bevállalni a kényelmetlenséget, amit egy beteg ember közelsége okoz. Közben nem gondol arra, hogy az apukája hányszor vállalta be, amikor ő volt beteg. Nem gondol arra, hogy fater húsz éven keresztül háttérbe tolta minden tervét, minden kényelmét, hogy neki, kérdezőnek meglegyen mindene. Húsz évig ő volt a középpont, ő volt az első mindenben, most meg annyira nem képes, hogy egy haldoklónak megadja azt a kicsi könnyebbséget, hogy érezze; gondolnak rá, és fontos valakinek.

Ez volt az, amit nem akartam kérdező nyakába zúdítani, hiszen apukája halála után úgyis szembe kellet volna vele néznie, pedig sokkal jobban jár, ha most teszi meg.

2022. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!