Bűntudatom van jogosan ?

Figyelt kérdés

Apámról van szó, alkoholista és hihetetlenül nem valósan látja a világot.

Egész gyermekkorunkban vert minket és terrorizalt, majd ahogy felnottunk anyam el hagyta végre és öcsém apámmal maradt emiatt sokat segítettünk neki de ő csak ivott és sose szállt be szinte semmibe. A lényeg hogy borzasztó apa és sajnos gyenge jellem is csak ha iszik akkor előjön belőle a aggresszió, emiatt be került 8 hónapja a börtöne és nem ivott beszéltem vele mondtam neki segítek ha kijön, de kijött és másfél napig el tűnt és persze a pénzét amit ki kapott el itta és utána akart jönni hozzam de én megígértem neki hogy ha iszik akkor én magára hagyom és így tettem, ezek után itt maszkalt a környéken de mindig be baszva ingatag mozgással láttam.

Majd most 2 napja eltűnt és bűntudatom van hogy nem segítettem neki mindennek ellenére csak ha neki segít valakit ő meg jobban el hagyja magát és iszik tovább ezt nem akartam azt hittem 8 hónap elég hogy le szokjon és be lássa úgy nem mehet tovább de ugyan az lett.

Viszont én lelkileg nem tudom ezt fel dolgozni ha eszem eszembe jut van e mit ennie ha le fekszem vajon i tud valahol aludni nem e fázik nem e bántja valaki.

Nem bírom ezt az érzést már de azt se tudjam hol keressem se telefonja se semmi információim róla.

Valakinek hasonló élmény vagy esetleg ismerőse vagy mit tanácsoltok hibás vagyok és jogosan van az érzés bennem ?


2022. aug. 3. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális az,hogy bűntudatot érzel. Te csak segíteni akarsz neki,de hidd el aki nem akarja hogy segítsenek rajta azon nem lehet. Gondolj arra hogy te mindent megtettél érte,és ha ezután sem hajlandó megpróbálni megváltozni akkor veszett ügy..
2022. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen bűntudatod, sokkal többet tettél így is érte, mint amit érdemelt.
2022. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehet rávenni, hogy leszokjon? Ha esetleg megkerülne és átérezte, milyen az utcán lenni, akkor hátha leszokik.
2022. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

3asnak: ezt komolyan a kérdezőtől kérdezted? Szerinted ha tudna rá módszert, akkor nem tett volna már érte? Jaj...


Egyébként az elsőnek igaza van. Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet. Volt terapeutám jó szövege volt, hogy sokan élvezik a szenvedést, abban érzik magukat komfortosan, de ezt nem akarják beismerni. Te tettél érte, de nem pusztulhatsz bele más döntéseibe.

2022. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Aki nem másnapos, nincsenek az alkoholtól szervibajai, tele van az élete megoldatlan problémákkal és azokkal adott esetben farkasszemet kéne nézne az elég nehezen fogja lerakni az alkoholt.


Az élet nagyon nehéz, és ez változó mértékben IGAZ, s változó: minél butább egy ember annál nehezebb és minél intelligensebb annál könnyebb. sok ember abban látja az életben a felelősség alól való kibújást/ menekülést, hogy beleugrik a drogokba, alkoholba, extrémsportokba, ...


nem tudsz vele mit kezdeni. Amíg ő nem dönti el, hogy abba hagyja az ívást és MEGPRÓBÁL börtönviselt előélettel elhelyezkedni a munkaerő piacon addig felesleges, ha abba hagyná az ívást akkor feltehetően másik drogba menekülne ezzel az előélettel amit eddig leélt, magának alakított.


Szerintem apád egy vesztesz aki még ahhoz is béna, hogy meghaljon tisztességesen férfiként, gyorsan. Ennek az lesz a vége, hogy magával ránt téged. Ne engedd!

Aki nem kér segítséget annak nem lehet segíteni. Az oké, hogy te látod, hogy még jó lenne a kané lapátolására, de ő ezt ha nem maga jön rá akkor nem fogja elvégezni max az első korsósöröcskéért és utána megint a világot, téged fog okolni a sikertelensége miatt.

2022. aug. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Többet is tettél mint amennyit egyáltalán kellett volna szóval.
2022. aug. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Ne legyen
2022. aug. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha ő nem akar leszokni, tehetsz bármit, nem is fog. Szörnyű hogy a piacon hova sodorja az embert. Szerintem nem jogos higy bűntudatod van. Te mindent megtettél, ő meg szörnyűen bánt veled. Ehhez nincs joga, hiába az apád. Az öcséd most hol van?
2022. aug. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ne legyen bűntudatod.

Gyerekként borzalmasan bánt veled-veletek, most is szeretnél segíteni rajta ő pedig ugyanúgy alkohoblba menekül. Gondolom agresszív is lenne ha beengednéd, éppen elég volt gyerekkorodban elviselni ezt, nem?

Gondolom nem véletlenül volt a bv intézményben sem, ahonnan szabadult...

Ha le akarna szokni, akkor nem inna, elmenne elvonóra, vagy bármi, hiszen sok hónapig kibírta hogy nem ivott a börtönben sem.

2022. aug. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Halálosan nem érdekelne egy ilyen ember.
2022. aug. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!