Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dobjam el a legjobb barátnőmet...

Dobjam el a legjobb barátnőmet, ha a szüleim gyűlölik? Hogyan tudnám elérni hogy fejezzék be hogy folyamatosan bántják? Többi lent👇

Figyelt kérdés
Ovi óta ismerjük egymást a legjobb barátnőmmel. Nagyon jószívű, kedves lány, mindig lehet rá számítani. Az anyukája és a testvére is nagyon kedvesek mindenkivel (az apja meg már nem él). Viszont a szüleim valamiért ki nem állhatják. Ha valami nem tetszik nekik folyamatosan a legjobb barátnőmet okolják úgy, hogy ez a lány sose ártott nekik, és még csak nem is nagyon látják egymást, csak néha az utcán (de ott se történik semmi). Már többször megkérdeztem hogy mi bajuk, folyamatosan csak ezt az alapszöveget mondják hogy ő milyen "ostoba" "gyűlölködő" "utálatos" "buta" "szerencsétlen" "bunkó" stb. Lehet egyszer kétszer összevesztem a lánnyal régen, de ez egyáltalán nem fajult odáig hogy beleavassuk a szüleinket a vitába, és persze még aznap ki is békültünk. Egyáltalán nem volt még olyan eset amiért jogos lenne ilyet mondaniuk rá. Ma is csak rászóltam az öcséimre hogy egyenek rendesen, máris rámordibáltak hogy ez is a "gyűlölködő" barátnőm miatt van (úgy, hogy ő ott se volt). Ebéd után szintén megkérdeztem hogy mi bajuk vele, csak a szokásosat mondták amiket az előbb említettem. Ráadásul csodálkoznak, hogy miért nem vagyok barátokkal nyáron, pedig pont ők tiltanak el mindenkitől (köztük a legjobb barátnőmtől) csak mert nem szimpatikus nekik.

2022. aug. 7. 13:58
1 2 3
 1/21 robetko ***** válasza:
67%
Neeeeee dobd el semmiképpen. Akartalak még kérdezni de nem itt
2022. aug. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
A szüleid begyöpösödött bunkók, akik a saját torz világképüket akarják rád is erőltetni. Ne hagyd magadat. Ne dobj el egy barátságot az ostoba szüleid miatt, akik kinéznek másokat minden ok nélkül, azért amilyenek. Fele annyit sem érnek, mint a barátod.
2022. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek, én se akarom eldobni. Nincs valami ötletetek esetleg hogy érjem el hogy fejezzék be a szüleim?
2022. aug. 7. 14:07
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Te dontod el kive baratkozol nem a toxikus szuleid,menj el talizz a bffeddel ők nem tilthatnak el tole
2022. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
40%

nekem a nővérem mondta mindig, hogy szakítsam meg a kapcsolatomat az olyan haverjaimmal akik rossz hatással vannak rám.

Pld. a haverjaim találkozása előtt türelmesebb, kedvesebb voltam, figyelmesebb amikor meg a haverjaimtól jöttem el és találkoztam a nővéremmel akkor sokkal türelmetlenebb, több trágárság volt a beszédemben, volt, hogy nem álltam a szavamat.


Szóval van ilyen, hogy egyes emberek rossz hatással vannak ránk, úgy, hogy ez fel sem tűnik ha nem hívja fel valaki erre a figyelmünket, és ez még kevés, hogy felhívja meg is kell önmagunkat figyelni, hogy értelmet nyerjen a családtagjaink felismerés.


Nekem úgy sikerült megvilágosulom, hogy az okát kerestem annak, hogy miért állatja a nővérem, hogy hülyébb, bénább vagyok ha haverjaimtól jövök mintha előtte nem velük töltöttem volna el egy pár órát. És arra jöttem rá, hogy semmi rossz szándék nincs a nővérem megjegyzésében egyszerűen a közeg átalakítja a viselkedését az embernek.

2022. aug. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Erre csak az válaszolhatnád. Olyan a gyerek amilyen a szülő. Mert minden gyerek a szüleire akar hasonlítani. Na erre mit lenne a választ?
2022. aug. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Cigány? Szegény? A szüleid régen haragosaik voltak az ő szüleinek? Valami oka van, amit nem mondanak el neked.

Az öcséidre ne szólj rá, hogy hogy egyenek, nem vagy az anyjuk, nem neveled őket.

2022. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Nézd meg a Rosszbarátok című filmet.

Ott pont arról van szó, hogy egy tökéletes állampolgárt aki; diplomás, házas, NORMÁLIS értékrenddel rendelkező férfit, hogyan szőnek be egy tökéletesnek tűnő brutális bűnténybe.


Előtte ez az ember még csak filmet, könyvet semmit nem nézett az ilyen életvitellel kapcsolatosan még a felesége is rendőr és értette és értelmét látta t örvényeknek, ennek ellenére mindennel szembe ment és meg is lett a végeredménye annak, hogy rosszbarátokkal barátkozott össze.


Nagyon jó kis film, rengeteg apró csavarral, komédiával, abszurditással, "véletlennel" és brutalitással és amit a leghűbben mutat be az az, hogy egy "ROSSZ" közegben miért viselkedsz automatikusan az értékrendszered ellen.

2022. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Az életed nem a családodé, nem az ő kezükben van. Tudatosítsd magadban, hogy az, hogy mit csinálsz, kit szeretsz, kit hogy ítélsz meg a te kezedben van. Maximum tanács lehet, amit mástól kapsz, de ha erőszakosak, kritikusak az egy mérgező dolog, és ott ők hibáznak.
2022. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is volt pár olyan barátom, akikre a szüleim fújtak,és akkor igazságtalannak éreztem. Aztán évek múlva kiderült, hogy ha nem is tudták, mi a baj velük, úgy tűnt, mintha ok nélkül haragudnának rájuk, de oka volt mégis, amit csak én nem vettem akkor észre. Egyikük viselkedésén sok év után csekkoltam le, hogy önimádó, pedig ugyanolyan volt az elején is, csak hiányzott hozzá az emberismeretem. A másikról kiderült, hogy titokban iszik meg drogozik, de már azóta, mikor megismertem. A harmadikról magam jöttem rá, hogy pénzt tarhál, ahonnan tud, sőt lop is, bár amúgy kedves embernek mutatja magát. Szóval a szüleim megérezték, hogy nagy a baj velük, ha nem is tudták információk híján megfogalmazni, csak lejött nekik a viselkedésükből, a metakommunikációjukból.
2022. aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!