Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleidnek és házastársad...

Szüleidnek és házastársad szüleinek hasonló vagy eltérő a természetük?

Figyelt kérdés
Most egyáltalán nem a vagyoni helyzetükre, vagy végzettségükre gondoltam, csak az alaptermészetükre. Pl. hogy hagynak-e élni benneteket vagy beleszólnak, lobbanékonyak-e vagy nyugodtan lehet velük társalogni, ilyenek.
2022. aug. 7. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Teljesen eltérö minden szempontból
2022. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen eltérő. Az én szüleimmel nem is tartjuk már a kapcsolatot, a férjem szüleit nagyon szeretjük.
2022. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően mind jó természetűek, segítőkészek, kedvesek, de amíg az én szüleim szabadok, mindenre nyitott gondolkodásúak, tök lazák, rugalmasak, könnyed felfogásúak, toleránsak, megértőek és full fiatalosak, addig a párom szülei befelé fordulóak, szorongó alkatok (főképp az anyukája), "mit fognak gondolni rólunk mások" típusúak, állandóan megfelelési kényszeresek a külvilág felé. Az én szüleimhez képest nagyon rugalmatlanok, merevek. Igaz, párom szülei jó 15 évvel idősebbek az én szüleimnél. Mi egyidősek vagyunk, csak én első gyerek vagyok és korai, a párom meg második gyerek és késői születésű.
2022. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Pl. hogy hagynak-e élni benneteket vagy beleszólnak, lobbanékonyak-e vagy nyugodtan lehet velük társalogni, ilyenek."

Az én szüleim mindent úgy fogadnak el, ahogy mi jónak látjuk, teljesen úgy hagynak élni ahogyan mi szeretnénk, de mindig ott vannak mögöttünk, ha tanácsot vagy segítséget kérünk valamiben. Nem szólnak bele semmibe. Mindenről kötetlenül, lazán és teljesen természetesen lehet velük beszélni, akármiről legyen szó.

Az ő szülei eleinte nagyon megpróbáltak irányítani, terelgetni minket, mindent úgy kellet csinálni, ahogyan az anyja elgondolta. Eleinte úgy éltük az életünket, ahogy szerintük kellett volna, ahogyan ők jónak és tökéletesnek látták. Aztán ez feszültségeket szült közöttünk és azt mondtam, hogy eddig és ne tovább, élje mindenki a saját életét és ne másét. Én sem szólok bele az ő életükbe, ők se irányítsák a miénket. Ebből voltak konfliktusok, de végülis idővel elsimultak. Anyósékkal is lehet társalogni, de ők a beszélgetésekben is sokkal kötöttebbek, nem annyira közvetlenek, meg náluk vannak bizonyos kényes témák, tabutémák bőven, amit szóba sem lehet hozni a jelenlétükben pl. családi pénzügyi dolgok, magánéleti dolgok, esetleges munkahelyi gondok, egészségügyi "kényes" dolgok, amiket titkol (anyósom bipoláris, szorongó) stb, pedig ha beszélne ezekről, segíthetnénk egymásnak, de ő nem ilyen alkat. Hosszú lett, sorry. (3-as voltam)

2022. aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Mibe fogadjunk, hogy az "én szüleim nem szólnak bele semmibe, bezzeg a pároméi" hozzászólók mind nők :D
2022. aug. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Bármibe! De lehetőleg nagyon drága és értékes legyen, Sherlock! :D Ps.: Remélem, hogy tényleg nem rendőr vagy.
2022. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Apróbb különbségek vannak.

Alapvetően azért hasonlóak, és én azt gondolom, logikus is, hiszen ha nagyon más szokásokat/értékrendet hoztunk volna a szülői házból, akkor mi sem szerettünk volna egymásba.

2022. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hasonló, különben nem is elnnénk együtt :)
2022. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen eltérő, szinte minden szempontból a kettőnk családi háttere.
2022. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!