Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, úgy hiányzik a...

Mit tegyek, úgy hiányzik a fiam és amikor hazalátogatnak a párjával, akkor is csak páros programokat szerveznek, s ha itthon vannak, akkor meg elvonulnak kettesben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom szétszakítani őket, de évente párszor látom a fiamat és olyankor sem rám szenteli azt az időt. Jön a párja, és vele tölti az idejét itt is. Csak főétkezésekkor tudom elkapni egy beszélgetésre. Ha jól megölelgetném, akkor meg kinevet.

Egy másik országban él, a párjával, minden nap együtt vannak, nem hiszem, hogy évente párszor egy hetet olyan nehézkes lenne eltölteni velem? Nagyon hiányzik az illata, a személye, hogy megölelegessem, hogy elmesélje mi van vele, hogyan érzi magát, de sokszor ezekre sem szakít időt. Évközben hetente, kéthetente telefonálunk. Sokat dolgozik a gyerek, rohan, meg is értem, hogy nincs ideje állandóan rám, de olyan nehéz a hazalátogatáskor egy kis időt rám szorítani?

Illetve az utolsó előtti látogatásakor egyedül jött, de akkor meg a haverok, meg valami online játék volt az érdekesebb.

28 éves, egyetlen szem gyerekem.


2022. aug. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vele kell megbeszélnem...csak néha kisemmizve érzem magam.


10-es, számomra is ez a legrosszabb. Vagy az, amikor hétközben csak irogatunk és nem látom skype-on, nem hallom a hangját. Ha nem is ölelhetem meg, de látás, hallás alapján tudomást szerzek a jólétéről az megnyugtat. Mindezek ellenére hiányzik, hogy élőben is néha az én fiam legyen. Tényleg nem sokszor. Évente 3-4x jönnek haza. Olyankor kérnék 1-1 napot, de már mindig be van táblázva. Nem akarom elszakítani a párjától, unszimpatikus sem akarok neki lenne, mert kedvelem a lányt, pont ezért egy kínos, necces téma ez nálunk.

2022. aug. 8. 18:57
 12/60 anonim ***** válasza:
91%
Akkor modd ezt is el h miként érzed.
2022. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
96%

A fiad felesege nem magyar. Van olyan nyelv amit mindketten beszeltek?Talan a fiad a feleseget nem akarja egyedul hagyni egy szamara idegen vilagban? A kulfoldi feleseg be tudott illeszkedni a csaladba?

En megprobalnam parkent kezelni oket, nem a fiamat akarnam kulon olelgetni. Milyen a viszonyod a fiatal feleseggel, legalabb viccesen szoktal e valamit megtanulni es elmondani az o nyelven, vagy esetleg zavartalanul tudtok beszelgetni a kozos ebedeken , hogy mindenki megertsen mindenkit.

2022. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

Nem a felesége, hanem a párja, bár oly mindegy. Angolul beszélgetek vele, be tud illeszkedni, kedveljük őt, nem a személyével van problémánk. Rendes, helyes lány. A férjem nem beszél angolul, de fordítunk.

Párként is kezelném őket, de ezen a héten csak enni, meg aludni jöttek haza. Mentek erre-arra. Természetesen nem egész nap ölelgetném a fiamat, csak egyszer-kétszer, viszontlátáskor, vagy búcsúzáskor. Meg is teszem, de kinevet. Kínos neki.

2022. aug. 8. 19:05
 15/60 anonim ***** válasza:
87%
Menj ki hozzájuk.
2022. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
21%

" Meg is teszem, de kinevet. Kínos neki."


Hát most ez alapján (tudom, hülyén fog hangzani), de lehet, hogy nem nőtt még fel.

(10-es hozzászóló vagyok).

2022. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen megértelek. Egyáltalán nem túlzol.

Kérd meg a fiadat, hogy csináljatok egy anya&fia napot, ami csak a tiétek. Találj ki valami konkrét programot és kérd meg, hogy ez csak a ti napotok legyen. 6 napból 1-et csak tud szakítani az édesanyjára ha otthon van. Találj ki valamit, ahol pici korában is együtt voltatok és nagyon jó élmény volt, de lehet valami új dolog is.

Szurkolok, hogy sikerüljön. Már jó előre szólj, hogy szeretnél ilyet, akkor majd mindenki elfogadja. Ráadásul van mit várni 💝.

A lánynak is találj ki valamit aznapra, így ha visszakérdez a fiad, hogy ő addig mit csinál, tudsz is rá javaslatot adni.

2022. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
59%
már bocsi, de keress magadnak valami hobbit és próbálj meg elkezdeni kinőni a fiadból. felnőtt, a gyereknevelés program lezárult, a ő levált rólad és úgy tűnik működő, önálló felnőttként éli az életét, most rajtad a sor, hogy te is. megölelgetni-szagolgatni, irigyelni őt a párjától, a barátoktól, meg naponta találkozásokról fantáziálni, ez nem egészséges, mindjárt harminc lesz basszus. értem hogy egyedüli gyerek, a te személyiséged meg a születése óta abból áll, hogy az anyja vagy, de meg kell próbálnod leválni róla, mielőtt még a végén úgy rámászol, hogy elege lesz és nem megy többet hozzád.
2022. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
96%

Hat ezek nehéz érzések. Megértelek. De szerintem nagyon jól teszed, hogy nem szólsz emiatt a fiadnak. Mert mi van akkor, ha itt sokan azt mondják neked, hogy igazad van, meg hagyhatná magát többet ölelgetni, meg jöhetne haza egyedül? Attól még ő ezeket nem akarja. Levált rólad, neki most más a fontos. Ez nyilván nem könnyű neked, mert te meg még gyereknek látod, úgy is beszélsz róla, hogy "a gyerek". De már nem az, ha megfeszülsz sem, és nem tudod kényszeríteni, hogy ő is téged akarjon ölelgetni, meg veled akarjon kettesben időt tölteni, amikor itthon van. Ő a párjának akarja megmutatni, hol nőtt fel, neki most az a fontos. És ezen nem tudsz valtoztatni. Jó, hogy tudsz örülni a boldogságának és nem terheled ezekkel az anyai érzelmekkel. Az illata neked inkább már csak emlék, igy őrizd és gondolj rá. Aztán lehet, hogy pár év múlva leülepszik a lelkesedés és jobban keresni fogja a társaságodat. Te pedig akkor ott leszel neki.

Nincs semmi baj, jól csinálod, csak hát nem könnyű.

2022. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az is sok ha naponta meglátogat a szülő csak mert közel lakik... Még az hiányzik, hogy szagolgasson....
2022. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!