Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, úgy hiányzik a...

Mit tegyek, úgy hiányzik a fiam és amikor hazalátogatnak a párjával, akkor is csak páros programokat szerveznek, s ha itthon vannak, akkor meg elvonulnak kettesben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom szétszakítani őket, de évente párszor látom a fiamat és olyankor sem rám szenteli azt az időt. Jön a párja, és vele tölti az idejét itt is. Csak főétkezésekkor tudom elkapni egy beszélgetésre. Ha jól megölelgetném, akkor meg kinevet.

Egy másik országban él, a párjával, minden nap együtt vannak, nem hiszem, hogy évente párszor egy hetet olyan nehézkes lenne eltölteni velem? Nagyon hiányzik az illata, a személye, hogy megölelegessem, hogy elmesélje mi van vele, hogyan érzi magát, de sokszor ezekre sem szakít időt. Évközben hetente, kéthetente telefonálunk. Sokat dolgozik a gyerek, rohan, meg is értem, hogy nincs ideje állandóan rám, de olyan nehéz a hazalátogatáskor egy kis időt rám szorítani?

Illetve az utolsó előtti látogatásakor egyedül jött, de akkor meg a haverok, meg valami online játék volt az érdekesebb.

28 éves, egyetlen szem gyerekem.


2022. aug. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
91%

Én is néha egy-egy közös programot beiktatnék 3-asban. Először a lány felé is közelednék a helyedben, érdeklődj felőle is sokat, lássa hogy elfogadod őket egy párként és nem szétválasztani akarod őket. Ha sikerül baráti viszonyt kialakítani akkor nem fogják kínosnak érezni ha 6 napból egyiken egy közös programot felvetsz nekik, de fontos a fokozatosság.

Ha a fiadnak kínos az ölelgetés akkor vagy nem vagytok kölcsönösen olyan viszonyban mint ahogy gondolod, vagy nem tudja kimutatni ilyen módon a szeretetét. Az viszont megint felvet néhány kérdést hogy ha te ilyen ölelkezős vagy akkor a fiad miért nem ezt szokta meg normálisnak? Mikor ölelted meg utoljára úgy hogy nem volt neki kínos?

Egyébként meg biztos jót tenne ha megbeszélnéd vele ezt, hogy hiányolod a közös minőségi időt és kérdezd meg róla hogy szerinte hogy lehetne ezt megoldani úgy hogy neki és a párjának is jó legyen? Mondjuk esténként egy fél óra beszélgetés a konyhában amíg a lány fürdik stb.

2022. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

Szokott jönni haza egyedül is, a tavasszal úgy volt itt pár napot, de akkor meg haverozott, amit szintén megértek, mert odakint, tudomásom szerint nincsenek haverjai, és rájuk is korlátozott az ideje itthon. Nehéz, de tudom, hogy a gyerekem sem szakadhat 100 felé, de az a néhány kettesben töltött óra hiányzik.

De talán majd idővel keresni fogja a társaságomat...

Az előre megbeszélés nem rossz ötlet, csak van, hogy így sem jön össze. Talán majd szervezek valami olyasmit, amit hárman, vagy akár négyen-a férjemmel csinálhatunk. Karácsony előtt már nem látom őket. Addig kiagyaskodom.

2022. aug. 8. 19:30
 23/60 anonim ***** válasza:
72%

Azért ha egy 28 éves, másik országban élő, elvileg felnőtt férfi "kineveti" és "kínos neki", hogy az egy évben 3-4-szer látott, anyja megöleli, szóval aki ezt kineveti, ciki neki, az még nem nőtt fel pszichésen.

Aki levált az anyjáról, az nem vihog ezen, nem ciki neki, hanem "visszaöleli", akár a szerelme szeme láttára is. Mert érett már agyilag.

Én kérek elnézést, lehet lepontozni.

2022. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:
Mikor öleltem meg utoljára úgy? Nem is tudom. Kicsiként is vadóc volt, nem szeretett ölben lenni. Más a habitusunk, de ettől még szeretem. Kamaszként már egyáltalán nem volt anyás. Nem azért, mert rossz lett volna a viszonyunk, most sem az, csak ő nem az az érzelmes ember. Inkább viccelődni, hülyéskedni, kirándulgatni szeretett velem amíg itthon élt.
2022. aug. 8. 19:33
 25/60 anonim ***** válasza:
50%

26 vagyok, külföldön élek a férjemmel. Évente 3-4x jövünk haza és nem, akkor sem tartunk "anya lánya" programot és nem, nincsenek olyan napok sem, amikor csak a szüleimmel foglalkozom és egyedül sem jövök haza. Havi 1x hívom mikor idekinn vagyunk, felnőtt vagyok, dolgozom, nem egy kisbaba, aki hetente beszámol arról mit főzőtt, milyet sz*rt.


Nekem az is túlzó, hogy hetente telefonálsz a kicsi babáddal, és mikor haza jön nyaralni igazából, akkor te akkor is a nyakán csüngnél.


Tudok rögtön egy másik példát is, szomszédomban 35 éves férfi jár haza az anyjáékhoz a feleségével és a gyerekeikkel. Csak vacsorázni vannak itthon, napközben mindig oda vannak, nyaralnak.


Nem tudom mit nem lehet megérteni ezen, hogy nem mindenkinek kell ez amit te akarsz, hogy ott üljön melletted egy órát és magáról beszéljen, te meg közbe öleljed.

Jesszus, minden héten beszéltek, mi más mondanivalója lenne, amit nem tudsz??

Vagy magadról akarsz még többet beszélni? Unatkozol? Keress magadnak egy hapsit akkor!


Jó úton haladsz felé, hogy egyáltalán ne jöjjenek, vagy ne nálad töltsék a azt a kis időt sem, míg Mo.-n vannak.


A fiad levált rólad, neked is ideje róla.

2022. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
23, visszaölel, csak kinevet. Én is tudom, hogy ez nem teljesen oké és bánt.
2022. aug. 8. 19:35
 27/60 A kérdező kommentje:

25-ez is egy vélemény és az is lehet, hogy ez benneteket kielégít. Lehet, hogy neked nem hiányzik az évente párszor látott családod, vagy más velük a viszonyod. Ilyenek miatt nem kell pálcát törni egy másik ember feje felett.

A havi 1 kontakt meg szerintem irreálisan kevés. Szerintem meg az az abnormális. De nem bántalak miatta. Ha neked jó, akkor legyen jó.

2022. aug. 8. 19:40
 28/60 anonim ***** válasza:
69%
Én megértelek, szerintem nem túlzó, amit érzel.
2022. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
62%
baszki, ha gyerekkora óta nem szeret ölelkezni, akkor megértem, hogy kínjában csak röhög, mert ilyen szinten ragadós anyja van... komolyan mondom, keress magadnak hobbit és barátokat, ha jót akarsz a fiadnak.
2022. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

Ennek semmi összefüggése a barátokkal, vagy a hobbival, amikkel mellesleg rendelkezem.

Szeretem a fiamat, év közben hiányzik és ha itt van, akkor előjön belőlem az “Anya”. Van saját életem is, de köszönöm az aggódást.

2022. aug. 8. 19:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!