Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, úgy hiányzik a...

Mit tegyek, úgy hiányzik a fiam és amikor hazalátogatnak a párjával, akkor is csak páros programokat szerveznek, s ha itthon vannak, akkor meg elvonulnak kettesben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom szétszakítani őket, de évente párszor látom a fiamat és olyankor sem rám szenteli azt az időt. Jön a párja, és vele tölti az idejét itt is. Csak főétkezésekkor tudom elkapni egy beszélgetésre. Ha jól megölelgetném, akkor meg kinevet.

Egy másik országban él, a párjával, minden nap együtt vannak, nem hiszem, hogy évente párszor egy hetet olyan nehézkes lenne eltölteni velem? Nagyon hiányzik az illata, a személye, hogy megölelegessem, hogy elmesélje mi van vele, hogyan érzi magát, de sokszor ezekre sem szakít időt. Évközben hetente, kéthetente telefonálunk. Sokat dolgozik a gyerek, rohan, meg is értem, hogy nincs ideje állandóan rám, de olyan nehéz a hazalátogatáskor egy kis időt rám szorítani?

Illetve az utolsó előtti látogatásakor egyedül jött, de akkor meg a haverok, meg valami online játék volt az érdekesebb.

28 éves, egyetlen szem gyerekem.


2022. aug. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagyon fura a kérdező. Régen se szerette a fiad, ha ölelgetted,most mitől lenne más? Én a szüleimmel havi 1x találkozom és kb. kéthetente besz3lünk, bőven elég, pedig ők Bp-en, én Pest megyében élek. Én is legtöbbször utálom, ha a páromon kívül más ölelget, még csak az kéne, hogy szagolgassanak...
2022. aug. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ez annyira fura. Ha valaki hiányzik, kevésszer látod, akkor jól esik megölelni viszontlátáskor. Nem járok a nyakára, nem erőszakolom a szeretetemet (ezt néhányan félreértelmezték), és ő sem utasítja el az ölelésemet, csak jókat nevet rajtam amiért “ilyen vagyok”.

De ezen már nincs mit ragozni. Azért van szükségem ezekre, beleértve a néhai tudomásszerzést a hogylétéről telefonon/videóhíváson keresztül, mert szeretem a gyerekemet.

Nyilván, akinek van gyermeke az tudja, aki meg ellentétes véleményt fogalmaztak meg, ők maguk a felnőtt gyerekek voltak. Mi anyák meg már csak ilyen idegesítőek vagyunk a szeretetünkkel és az aggódásunkkal. De akkor lesz cudar világ, amikor az emberért már a saját anyja sem aggódik, nem érdeklődik felőle.

2022. aug. 8. 22:55
 43/60 anonim ***** válasza:
51%
dehogy nem vagy erőszakos! leírod a kérdést, emberek válaszolnak rá, és csak csak csak kötöd az ebet a karóhoz és magyarázkodsz. nem mindeni azt gondolja helyesnek, amit te. Nem, nem minden anya ilyen idegesítő, és nem minden gyereket idegesíti a szülő, de ahhoz úgy is kellene viselkedni.
2022. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem se szállt rá a kerdező a gyerekére. Le is írta, hogy nem vegzálja ezzel. Jól is teszi. Ezeket az érzéseket egy anyának belül, magában kell rendeznie, nem a gyerekére terhelni. Neki nem kötelessége az anya igényeit kielégíteni. Ha neki nincs igénye többre, akkor ez a nevelés így sikerült. Mondjuk azért ha en egy evben 3x járnék haza, akkor azert abban az egy hetben csak képes lennek azt a rohadás pc játékot hanyagolni, hogy pár szót tudjak személyesen valtani az anyámmal. A fiad elég tapló, kérdező, már ne is haragudj.
2022. aug. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk legyen saját életed, amelyben nem a fiadon lógsz, amikor hazamennek.


Ez még nem jutott eszedbe? 28 éves FELNŐTT férfiról beszélünk, aki nyilván nem hagyja magára a barátnőjét, amikor hazalátogatnak.

2022. aug. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
39%

Miért, meghalna a barátnő ha pár percre magára hagyná a pasija? Ennyire szimbiózisba élnek vagy mi?

"FeLNőtTeK" aham... Felnőtt nőként a barátnőnek is lehetne annyi esze, észrevehetné magát, ha rokonlátogatóba mennek anyucihoz aki évi 3-4 alkalommal látja a fiát akkor talán szeretne vele pár szót váltani. Az év többi részében összetapadhatnak, annyira kva nehéz kibírni 1-2 órát a másik nélkül? A fiú meg egy hálátlan kutya. Már bocs kérdező. Arra jó az anyuci hogy megspórolják a szállás árát, kaja árát, és jöhetnek MO-ra ingyen nyaralni. Na de nehogy már hozzá merjen nyúlni őfelségéhez anyucika. Nem szabad! Felnőtt ember!! Neemmm szabad megérinteni!!!

Közös családi programot is lehetne szervezni, de a fiú nem kíváncsi a szüleire. Csak az ingyen ellátás kell.

2022. aug. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
90%

Hát nem tudom. Ha anyóséknál vagyunk, párom általában be van fogva dolgozni (csinálja a kertet, vágja a fát, szóval ami anyuéknak nem megy annyira). Én meg addig eljópofizgatok a családdal, mert jóban vagyunk, nincs gond, ha hazamegyünk hozzájuk, nyilván nem én vagyok az első.

De nem vagyunk összenőve sem, ha úgy megy haza, hogy sok a dolog, szimplán nem megyek vele, mert minek.


De ezzel együtt, ha a kedves mama kitalálná, hogy akkor ő most programozni akar a picifiával, én meg kuksoljak már egyedül náluk a szobában addig, mert épp szeretetrohama van, és útban vagyok... hát, asszem félreállna a szám, bocs.


Meg kell beszélni előre, hogy anyuka családos programot szeretne, ha legközelebb egyedül megy haza a srác, ennyi. Ha előre le van fixálva, nyilván nem fog haverozni meg kockulni.

2022. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
76%

Eleve a kérdező heti szinten hívogatja a fiát. És gondolom nem 5 perceket szoktak beszélni a kérdező habitusából gondolva, hanem 1-2 óráig nyaggatja akkor is, ha a fia semmit nem mond.


Évi 2-3x haza látogatnak egy hétre.

Segítek, ha nem megy. Nyaralni mennek haza. Kirándulni. Szórakozni. Nekik ez nem szülőlátogatás, hanem az éves szabadságuk letöltése, ahol kettesben pihenne a párjával. Az mellékek, hogy az anyjával is beszélget kicsit.


A kérdező fia nyilván beszél az anyjával egyébként. Evéskor is beszélhetnek, előtte és utána is. Nyilván nem tudják teljesen elkerülni egymást 0-24.


De az nevetséges, hogy az anyja itt nyíg, hogy neki ölelések kellenek, hogy szagolgathassa a fiát, meg hogy legyen anya fia nap, holott tök egyértelmű, hogy a fia nem vágyik csak az anyjával lenni napokat a szabadságán, mert bőven elég neki a heti egy telefonos zaklatás, meg az az ölelés az a puszi amit érkezésükkor kapnak, meg elmenetelkor, meg az a beszélgetés amit ebéd közben megejtenek.

2022. aug. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
89%

Én mindkét oldalt ismerem már. Gyerekkorom óta irritál, ha valaki hozzám ér, ritka kivételtől eltekintve. Ez azt jelenti, hogy szó szerint elhúzódok az ölelgetés, puszik elől, a padon arrébb csúszok, ha túl kevés marad a köztes hely a mellettem ülővel. Anyám minden alkalommal kierőszakolja az ölelést és utálom. Nem élek külföldön és néhány hetente találkozunk, de így sem érdekli. Már inkább a gyerekeimen éli ki eme hajlamát szerencsére. Ő sem értette soha, mi bajom, és tiszteletben sem tartotta sokáig. Azóta kellemesebb a hangulat, ha találkozunk.

Nekem van 2 gyerekem. Az első ugyanolyan, mint én. Önálló, figyelmes, okos, de amúgy utálja a tapadást. Nála érzem már, hogy úgy megsimogatnám a szép fejét, a puha bőrét a kezén, amíg ilyen kicsi (5 éves) vagy egy jó teljesítmény után felkapva megölelném. De ő azt díjazza, ha helyette megtapsolom. Elfogadom, mert emlékszem még, milyen nyomasztó, folytogató tud lenni a nyomulás.

A második gyerek folyton ölel, hozzám ér, hív, mindent velem akar csinálni, olyan cuppanós puszikat kapok, mint a mesében. Őt ölelgethetem sokat (ahányszor ő jelzi, nem én kezdeményezem), de van olyan is, hogy meglát valami érdekeset és eltol, mert oda akar menni. Egész könnyű megállni, hogy ne marasztaljam, hanem engedjem az útjára. Eljön az idő, hogy üres lesz a szobájuk és mással töltik az időt, erre már most edzek. Biztos, hogy még nem tudom, milyen nehéz lesz, de nem telepedhetek rájuk, még könnyes boci szemeket meresztve sem.

Te se azon keseregj, hogy miért nem veled van, hanem azt nézd, hogy boldog.

2022. aug. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
66%

Már attól rosszul lettem, hogy a kérdést elolvastam.

Ezt is mint nagyon sok mindent mást, csak az ért meg, aki ugyanebben él/élt.


A kérdezőben az én anyámra ismertem, aki totál megakart fojtani. A heti zaklatás, amiben a semmiről beszélt órákon keresztül, a “menjünk el csak kettesben ide oda”, a nyűglődései, a “még több időt akarok veled” nyaggatásai, hogy nyalni falni akart minden alkalommal, holott bas*ki, 28 éves voltam már akkor.

Csak azt akartam, hogy ne legyen rám telepedve.

Nem értette meg.


Hát azóta egyáltalán nem beszélek vele és sokkal boldogabb vagyok. :)

Te is így jársz majd előbb utóbb.

Talán szerezz magadnak egy pasit. És válj le a 28 éves gyerekedről.

2022. aug. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!