Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, úgy hiányzik a...

Mit tegyek, úgy hiányzik a fiam és amikor hazalátogatnak a párjával, akkor is csak páros programokat szerveznek, s ha itthon vannak, akkor meg elvonulnak kettesben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom szétszakítani őket, de évente párszor látom a fiamat és olyankor sem rám szenteli azt az időt. Jön a párja, és vele tölti az idejét itt is. Csak főétkezésekkor tudom elkapni egy beszélgetésre. Ha jól megölelgetném, akkor meg kinevet.

Egy másik országban él, a párjával, minden nap együtt vannak, nem hiszem, hogy évente párszor egy hetet olyan nehézkes lenne eltölteni velem? Nagyon hiányzik az illata, a személye, hogy megölelegessem, hogy elmesélje mi van vele, hogyan érzi magát, de sokszor ezekre sem szakít időt. Évközben hetente, kéthetente telefonálunk. Sokat dolgozik a gyerek, rohan, meg is értem, hogy nincs ideje állandóan rám, de olyan nehéz a hazalátogatáskor egy kis időt rám szorítani?

Illetve az utolsó előtti látogatásakor egyedül jött, de akkor meg a haverok, meg valami online játék volt az érdekesebb.

28 éves, egyetlen szem gyerekem.


2022. aug. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
85%
"évente párszor egy hetet"??? Az a teljes szabadsága lenne.
2022. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, önmagában nem lenne sok, ha a hazalátogatásokkor pár órát eltöltenél a fiaddal, objektíven az üdvözlő és búcsúzó ölelés és puszi sem egetrengető. Inkább arra tippelnék, hogy a szereteted olyan... nem is tudom, milyen szót használjak rá...drámai? Ahogy árad belőled.

Anyósomra emlékeztetsz, úgyhogy vele példálóznék. Neki olyanok a szeretetmegnyilvánulásai, mintha egy filmben a szeretet erejéről szóló, katartikus jelenetben lenne. Nem feltétlenül az, amit konkrétan mond vagy csinál, hanem az arca, a hangja, amivel sokkal nagyobb érzelmi töltetet ad a dolgoknak, mint amekkora valójában lenne nekik. Azt mondja, "örülök, hogy jöttél" - a mosolya meghatott, a szeme szinte párás, és mintha szívszaggatóan keserédes lenne az egész, mint azoknál, akik évekig nem találkoznak. Pedig a fia minden héten fixen megy. "Már mész?" - bociszemek, bánatos arc, a hangjában szívfájdalom, a fia 3 órát ott töltött. "Aggódom érted" - és úgy mondja, mintha éppen összeomlana a világ, pedig a fia nem háborúba megy, hanem csak egy barátja esküvőjére utazik külföldre pár napra. Jólvan hogy aggódik, én mint felesége is gondolok rá, hogy épségben oda- és hazaérjen, de minek ez a drámai hangvétel? És még búbánatosan hozzáteszi azt is, hogy emiatt megint nem aludt. Talán sírt is. "Mi lesz veled?" - mintha a fia a kilátástalanság szélére sodródott volna, pedig csak munkahelyet vált. Amíg a fia náluk lakott, időnként bement a hozzá a szobájába, és minden apropó nélkül elmondta neki, hogy szereti, olyan jelentőségteljesen, mintha valaki halni készülne. A gyerek meg úgy volt vele, hogy "jó, de ezzel most mit csináljak?". Mondta ő is a rend kedvéért, hogy "én is szeretlek", aztán jólvan.

Volt itt nemrég egy kérdés, amiben egy anyuka ki volt akadva, hogy a tizenéves lányát miért idegesíti az, hogy ő SZERETETTEL nézi, miközben eszik. Mert hát hiszen SZERETI. Te érted, hogy miért idegesítő neki? Szerintem az a lány is úgy volt vele hogy jó, de ő ezzel most mit csináljon kedden délután kettőkor a bableves fölött. Ha csak hagyná bámulás nélkül enni, akkor is tudná hogy szereti, minek ez a nagyjelenet? A szeretet szép és jó, de ez a drámaian megnyilvánuló szeretetmánia fárasztó, kicsit kínos.


Ha a fiad nevet az öleléseiden és érzelgősnek nevez, akkor azt nem egy szimpla "szia, örülök hogy jöttél" ölelésnek képzelem, hanem olyan elnyújtott, "végre itt vagy, olyan mintha a szívemet visszatették volna a mellkasomba, mert ki volt tépve, amíg nem ölelhettelek magamhoz" ölelésnek.

A laza, derűs öröm kellemesebb, mint ez a folytonos meghatottság, amiben könnyes szemmel kell egymás nyakába borulni állandóan.


Velem anyám laza. Szívesen kiülök hozzá a konyhába dumálni, úgy trécsel velem, mint bármelyik másik felnőttel, és nem arról beszélgetünk, hogy ő mennyire szeret, meg én mennyire szoktam hiányozni neki. Ölelkezni, puszilkodni nem szoktunk. Nem igényel heti személyes vagy videós bejelentkezést tőlem, mert ha írásban kommunikálunk, akkor is elhiszi, hogy jól vagyok, mondanám ha nem lennék.

A férjem beszélgetése a szüleivel kevésbé közvetlen, és néha unja, hogy gyakran arról szól, hogy biztos-e hogy jól van, meg hogy aggódnak érte mindenen.

2022. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ez mindenkinek másképp jön le.

Mindenki másképp látja, valakinek túlzás amit szeretnél, valakinek meg természetes.

Ez talán attól függ, kinek milyen a szüleivel a kapcsolata.

Nekem nagyon jó, én az édesanyámmal ölelkezem, édesapámmal is néha, bár ő annyira nem igényli az érintést.

Mi anyámmal elég sokat beszélgetünk, olyan mintha a barátnőm lenne bár ez elég közhelyes mondat. :)

Nem élünk együtt, de nem lakunk messze egymástól, úgy hetente találkozunk. Talán nem is az én kapcsolatom érdekes a szüleimmel, hanem mondjuk a testvéremé, aki messze él, de Magyarországon belül.

Ő szívbeteg, és nem tud hazalátogatni, ezért az édesanyám megy ő hozzá. Mivel anyám se fiatal már, ő se tud minden héten ellátogatni, tehát hasonló a szituáció mint nálatok, annyival megspékelve hogy sajnos a testvérem beteg, és elég súlyos, dolgozni se tud, le is van százalékolva pedig fiatalember :(

Ők is ölelkeznek találkozáskor és búcsúzáskor, és mondják egymásnak hogy szeretlek. Anyam folyton aggódik érte, érthető, hiszen beteg és attól hogy felnőtt, vannak gyerekei és felesége, még nem múlt el a fia lenni.

Egyébként én szoktam levinni hozzá anyámat autóval, ha tudom, én is meglátogatom, én is megölelem.

Nálunk ez nem gáz, mi egy nagy szeretteljes család vagyunk, nem ölelkezünk folyton, de rengeteget beszélgetünk. Amúgy még a a beteg testvéremen kívül van még 2- testvérem, mind fiú, és mindannyian magam is beleértve felnőttek vagyunk, mind külön élünk saját lábon, és mindannyiunknak van párja/ feleség, férj, gyerekek.

Nekem nincs még gyermekem, 26-éves vagyok, a férjemmel élek egy albérletben. Ugyanabban a kerületben, ahol a szüleim.

Mindezt azért írom le neked, hogy láss más családot működés közben.

Az anyósom is ölelget amúgy engem, a férjem is, neki is van egy tesója aki idősebb nála, sőt még olyat is csináltunk már, és ez lehet megbotránkoztató lesz egyeseknek, hogy mi 4-en, sogorom, anyósom, párom és én, együtt egy négyes olelkezest hajtottunk végre. :D tudom, felháborító.

Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy szeretnél egy két napot a fiaddal tölteni. Talán azért baj egyesek szerint ez, mert ők nem szeretnének bensőséges kapcsolatot a saját szüleikkel, én meg el nem tudnám kepzelni az életem eme bensőséges kapcsolat nélkül.

Lehet úgy is értelmezni, hogy nem nőttem még fel. De nem hiszem hogy ez van, ha hiányoznak a szüleim.

Egyszerűen csak hatalmas szeretetben neveltek fel minket, és annyira csodálatos szüleink vannak, nem szeretnék időt veszteni. Úgy értem, hogy apám pl 72-éves és már nem olyan jó az egészségügyi állapota, sajnos elfognak menni a szüleim és habár nem tudom hogyan fogom ezt túlélni, szeretnék minél több emléket elraktározni, minél minőségibb időt velük tölteni.

Ha a fiad nem szereti az olelkezest, az egyébként elfogadható, akkor legalább beszélgethetne veled többet. Próbálj meg beszélni vele, hogy üljetek be mondjuk egy kávéra valahova, vagy menjetek el együtt mindannyian sétálgatni, túrázni mondjuk. Csak mond el neki, hogy szeretnél többet beszélni vele, amikor ott van nálad. Ne követelj túl sokat, mármint egyébként szerintem nem sok az, amit kérsz, de lehet neki sok. Ha így egyenesen elmondod neki mindazt amit itt leírtál, lehet változtat ezen a helyzeten.

2022. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

Igen, sokan félreértették.

Én nem halmozom el ölelésekkel, meg nem szagolgatom, mint egy vadászkitya, hanem ha megölelem, automatikusan megérzem az illatát és az jó.

Nem is arról szólnak a beszélgetéseink, hogy mennyire szeretem és még egyszer sem közösítettem ki magamnak, vagy vettem el a párja mellől programokra.

Leírom itt az érzéseimet, de nem így bánok a gyerekemmel. Mindenesetre jó volt olvasni a másik oldalt is annak ellenére, hogy én nem telepszek rá a gyerekemre és nem terhelem le. Örülök annak, hogy boldog, önálló, éli a saját életét. Talán nem olyan nagy bűn ha ezek mellett hiányzik.

2022. aug. 9. 11:55
 55/60 A kérdező kommentje:

Különben érthető, hogy mindneki másképp viszonyul a témához.

Én is ismerek olyan szülőt, akinek a gyereke még szóba sem áll velük, de olyat is, aki rendszeresen haza jár. Hajlamosak vagyunk csak a saját nézőpontunkat alapul venni.

2022. aug. 9. 11:58
 56/60 anonim ***** válasza:
71%
Én csak egy dolgot nem értek... Ha minden héten beszéltek, megöleled stb akkor elméletileg jó a kapcsolatotok... (Ha nem jó akkor meg ne ölelgesd), ha jól kijöttök akkor miért nem őt kérdezed meg?? Elmondod mi bajod, aztán kerestek megoldást. Hetente beszéltek telefonon, rengeteg alkalmad van elmondani neki, hogy mi bánt téged. De amúgy vedd figyelembe, hogy nem mindenki igényli ezt, ha ez a helyzet akkor pedig a gyereked szemszögéből igenis nyomulsz. De ez csak egy opció a sokból, mi itt tippelgetünk, hogy mit gondolhat a fiad, de egyszerűbb lenne megkérdezned őt.
2022. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
20%
szeresd igen ugy a gyermekedet, ahogyan te erzed, hiszen mi edesanyak igen megkell hogy oleljuk gyermekunket, amikor mar felnottek lettek is.
2022. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim válasza:
100%
Felnőttként az ember párja és a (leendő) gyereke(i) az "elsődleges" családja, nem a szülők. Nyilván ettől még a szeretet megmarad, de szerintem külön élő felnőttek szüleitől túlzó elvárás, hogy a gyerekük költözzön haza x napra/hétre és játssza el, hogy még mindig ott lakik és anyu-apu gondoskodik róla, mintha az elmúlt 10-15(-20-30) év, ami alatt felnőtt és felépítette az önálló életét meg sem történt volna. Ha áthívod őket magadhoz vagy valami közös programra, az szerintem rendben van, de nem várhatod el tőle, hogy egyedül hagyja a párját a közös nyaralásukon/utazásukon (vagy eleve nem is hívja magával), hogy kettesben legyen veled.
2022. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%
Adhatok egy tippet, akkor ne fozzel. En a gyerekeimmel eljarok kajalni, dumalunk odauton, visszauton, kifozdeben.
2022. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%
Azóta van valami?
2022. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!