Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális az...

Szerintetek normális az hogyha a szüleim 17 évesen szinte mindentől tiltanak? 17/L

Figyelt kérdés

1. Nem engedik hogy olyan fiúval legyek aki normális hozzám, szeret engem. Volt már barátom igaz nem sok, de mindig komolyan gondoltam ezt a kapcsolat dolgot, és mindig bemutattam az adott illetőt, de a mostani barátomat nem engedik sehogyse, és tiltanak tőle meg szinte mindentől, és nem is engednek sehova ez miatt.

2. Mindig olyan szavakkal illetnek amik nem szülőhőz méltó, és úgy beszélnek velem mint egy utolsó senkivel. Aztán csodálkoznak hogyha semmit sem osztok meg, és hogy nem igazán beszélek velük. Édesanyámmal valamilyen szinten jobb a kapcsolatom mint édesapámmal, de ezt egyszerűen már nem lehet bírni.

3. Nem vagyok olyan lány aki kicsapongó életet él, és nem is szeretnék az a lány lenni, de szerintem nem megoldás az hogy mindent megtiltanak, még a barátommal a kapcsolatomat is tönkre akarják tenni. Azzal fenyegetnek hogyha továbbra is vele maradok akkor kitagadnak, és kidobnak itthonról. De én kitartok ígyis a barátom mellett mert egyszerűen szörnyű ahogy viselkednek. Régóta gondolkodtam azon hogy elköltöznék legszivesebben. És ha betöltöm a 18-at el is szeretnék, az iskolát ettől függetlenül befejezném. A barátom most 21 éves, mondta hogy sajnál engem hogy ilyenek velem, meg hogy bármibe segítene nekem és várna rám addig amíg nem leszek 18, hogy össze költözzünk. Én tényleg úgy érzem hogy eltudnám vele képzelni az életem, és ő is komolyan gondolja velem ahogyan én is ő vele.

A szüleim nem úgy gondolkodnak mint a normális szülők, mindent próbálnak nekem megadni, de nekem leginkább egy normális gyermek-szülő kapcsolatra lenne szükségem, semmi másra.


Nem szeretnék ide mindent leírni mert szörnyen hosszú lenne, bár így is elég hosszúnak tartom.

Csak pár értelmes választ szeretnék hogy mit tudnék kezdeni a szüleimmel, de én úgy gondolom hogy igazábol semmit. Teljesen megértem hogy féltenek, de ennyire nem kéne mert ez nekem nem jó. Esetleg azt szeretném hogy aki hasonló helyzetbe járt már, mesélne kicsit hogy mi lett a vége, de az is segitség lenne nekem ha meghallgatna olyan valaki aki kicsit jártasabb a dologba, és olyan aki tudna pár tanácsot adni.



2022. aug. 8. 19:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
15-ös jót mond, tudod, mi a bajuk a párod szüleivel?
2022. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Te hülye vagy. Van egy srác, aki most tök cuki veled és már költöznél is vele egy forint nélkül, de a srác is csak 21 éves szerinted hogy bírna havi 100-at albira, 40-et rezsire, 120-at ételre költeni és ebben utazás, gyógyszer, ruha semmi sincs benne, meg vagy huzatva. Nem csoda, hogy a szüleid tiltanak mindentől mikor olyan rózsaszín lufin ülsz, hogy csoda nem durran ki...dolgoznál suli mellett...Ja aha, aztán mit, gondolom délután 3-ig ott vagy és reggel 8-kor kezdesz, ne nevettes, életed se lenne, nem hogy pasid. A másik meg hogy nem okos dolog leérettségizni és munkába állni, szakmaval mi lesz, mi alarsz lenni gyári biorobot? Grat.
2022. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó, de fixen nem bírnátok anyagilag. Saját tapasztalatból beszélek.

Mi párommal egyetem alatt költöztünk össze, de még itt se volt szó arról, hogy csak ketten fizessünk egy lakást, előre tudtuk, hogy lehetetlen lenne. Egy barátunkkal hárman tudjuk úgy, hogy amúgy mindhárman dolgozunk egyetem mellett. 150 az albérlet, plusz a kajával elmegy nekünk heti 10k most már ilyen árak mellett. Külön a szórakozást 5x meggondoljuk, vagy ingyenes/olcsó lehetőségeket találunk ki.

És(!) Ez még mindig merőben más szitu, mint a tiétek, mert mi már idősebbek vagyunk, egyetemre járunk, s mit mondtam, nem ketten vágtunk bele. Csak és kizárólag így lehet ma fiatalon megoldani (nem muszáj az egyetem, de anyagi hátteret kell tudj biztosítani) hacsak valaki nem családilag brutál megtámogatva anyagilag.

Szóval ezen kicsit gondolkozz el azért, ki költségekkel jár egy ilyen. Srác egyedül ezt ki nem fizeti, még aránylag jól fizető állással sem, te meg tényleg elkallódsz.

2022. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ha csak valaki nincs* megtámogatva, bocsánat
2022. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!