Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy toxikus, zsaroló anyát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, anyával élek. Nem opció sajnos, hogy elköltözzek...

Nagyon nehéz kibírni mellette, mert mindenbe beleszól, jobban tudja... Veszekedéseket generál, túlfélt, lekorlátoz.

A saját boldogtalanságát, gondjait-bajait rámvetíti, sőt, azt hiszi, hogy az ő eddigi élete lesz az én sorsom is. (pl.: rossz párkapcsolatok, egyedül maradt a gyerekével stb)


Ha veszekedik velem, akkor mindig én jövök ki rossznak, hibásnak. Azt mondja, hogy ő mindig mindent azért tett, hogy nekem jó legyen, én meg cserben akarom őt hagyni... Azt is mondja, hogy majd ő nem számíthat rám, ha megöregszik és beteg lesz...


Ezeket már annyiszor megkaptam... Már nem bírom lelkileg ezt a terhet.


Hogyan lehet egy ilyen szülőt kezelni? Segítsetek jó tanácsokkal! Köszönöm!



2022. aug. 10. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén mindent az arcába zúdítani.. Könyörtelenül
2022. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1-es, ezzel csak az a baj, hogy ez olaj lenne a tűzre! :(
2022. aug. 10. 14:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis valahogy távolabb kellene kerūlnöd. Valami képzés, tanulás lehetne, amihez szállás- koli is kapható.
2022. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

3as jol irja

Az a baj hogy folyamatosan szekal de kozben aggodik hogy nem fogsz vele torodni

Baj van a fejeben az tuti nem esik le neki h eppen ezzel a viselkedessel eri el ezt..

2022. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha a költözés nem opció, sehogy.
2022. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
En 18 evig eltem ebben napi szinten, aztan elkoltoztem, de mai napig nyogom a helyzetet. 31 vagyok...
2022. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondja, hogy majd ő nem számíthat rám, ha megöregszik és beteg lesz...


Enyém is folyton ezt vágta a fejemhez. Elérte, hogy pont így történjen.

Ps. egy idősotthont azért kerítettem neki..

2022. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ebben valóban igazatok van! Ezzel a viselkedéssel tényleg csak azt éri el, hogy másképp nézek rá!

Már nem szeretem úgy, mint eddig, néha csak nyűg nekem. Sokszor már arra tudok csak gondolni, hogy akkor lesz csak nyugtom, ha ő már nem lesz... csúnya ilyenre gondolni, de már ennyire kétségbeesett vagyok

2022. aug. 10. 15:12
 9/19 anonim ***** válasza:
10%
Picsogjál róla gyakorin és mindenképp használd a "toxikus" jelzőt, ami 2022 szava.
2022. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Az enyém ugyanez. És randizni sem akar engedni,mondván, hogy úgysem sikerül, minek. Ha mégis elmegyek folyton hívogat és mikor hazaérek számonkér, hogy miért nem vettem fel.

Hogy gondolkozzak el, hogy hogyan viselkedek. mindig csak ő lehet fáradt, ha meg merem jegyezni, hogy az vagyok, el kell szégyellnem magam. Mindenért a lelkifurit kelt bennem. Pl.: ha veszek magamnak akár apróságot, hogy ő semmit se vesz magának, én miért. Annyira mérgező. Ha szabadságon vagyok, akkor miért nem csináltam meg az egész házra való nagyatakaírást? Miért feküldtem?! Sok mocskos dolga van. Mérgez, lelkileg megnyomorít. Sajnos nekem sincs lehetőségem elköltözni, de néha úgyérzem, hogy szívesebben laknék a híd alatt, mint vele. Megértelek!

Szemére vetettem mindezt, ahogy ide ezt leírtam és erre ő: pedig ő szeret, miért vagyok gonosz, lelki terror? akkor hívjon fel a halál! adná isten!!!!! Sehova nem mehetek. Ja és ha ő szabin van, akkor mkéri, hogy legyek én is szabin és legyünk együtt egész nap.... megőrülök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2022. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!