Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a rosszabb, ha valakit...

Mi a rosszabb, ha valakit túlféltenek a szülei vagy ha valakivel nem törődnek eléggé?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 11:03
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
100%
Szerintem a legrosszabb a nem törődés. Ideális állapot a kettő közötti, törekedjünk megtalálni.
2022. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem túlféltés. Nagyon sokszor a gyerekek ilyenkor vagy életképtelenné válnak vagy ellenkezőleg és menekülnek otthonról bármi áron, ami pedig mindenféle szarba viszi bele őket.


Persze a nem törődés is ugyan úgy rossz, de inkább a túlféltés felé hajlok.

2022. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is a túlféltés, túltiltás.
2022. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi..
2022. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy először életképtelenné válik, de azt később lehet korrigálni. Kénytelen lesz alkalmazkodni az önállóság elkerülhetetlen kihívásaihoz. Ha viszont elhanyagolják, a személyiség kiformálódásakor meg nem kapott szeretetet (és ő se tanulja meg, hogy hogy kell egészségesen szeretetet adni) soha nem lehet pótolni, egész életére magán viseli, bántalmazó kapcsolatokba fog belépni, mert azt hiszi, hogy az a törődés. Kétséges, hogy a saját gyerekének képes lesz-e kiegyensúlyozott szülői mintát adni.
2022. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Engem túlféltettek, ebből az következett, hogy hazudoztam, hülyeségeket csináltam, és sokáig valóban életképtelen is voltam. A férjem az ellenkező eset volt. Szülei még kicsi korában elváltak, az apja többször nősült. Vele senki sem törődött, ide-oda dobálták. Az ő életét ez nagyban befolyásolta.
2022. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A nem törődés rosszabb szerinten
2022. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%
A kettő egyszerre
2022. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

A testveremek tulfeltik a lányukat. Ezáltal a lány, amikor saját korosztalyaval van, ott kompenzálja az otthoni szigort brutálisan botrányos viselkedéssel.


Akit meg le se tojnak, ő is ugyanígy sérül, csak más miatt.


A középut a legjobb. De ha választani kéne, akkor szülőként azt mondom, hogy inkább a nem törődés felé billenjen picit, mint a tulfeltes felé.


Velem is inkább nem annyira törődtek a szüleink, (állandóan dolgoztak), de ettől még nem sérültem, és szerintük is igencsak életképes lettem, 18 évesen már külön éltem, saját keresetbol, 8 év múlva kezdtem el (és be is fejeztem) az egyetemet.

2022. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez most olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik a rosszabb, ha a lábadat vágják le vagy ha a kezedet.

Mindkettő totál szar, csak mindkettő másképp, más hatásokkal.


De ha már választani kell, akkor a nemtörődömséget érzem egy hangyányival rosszabbnak, mert a gyerek az elhanyagolás mellett - ami testi és lelki bajokkal jár - nem ismeri meg a szeretve lenni érzést és annak biztonságát.

2022. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!