Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként sok éves terápia...

Felnőttként sok éves terápia során ráébredtem, hogy gyerekkoromban molesztált az apám. Ezer szép emlékem is van a gyerekkoromból, és rengeteget támogatott fizikailag és anyagilag felnőtt életemben is. Nem érdemelte meg a megbocsájtást?

Figyelt kérdés
Teljesen össze vagyok zavarodva.

2022. aug. 14. 22:18
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
Engem is erdekel reszletesebben.
2022. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
92%
Aha, fürdött az apjával, és ez molesztálás? Meglepi, a fürdés nem szexuális erőszak...
2022. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
85%
Erről még beszélgess kicsit a terápián, mert úgy tűnik még nem értetted meg igazán, Mi Van. Nem tartozunk semmivel a szüleinknek, maximum ha szeretjük őket, szeretetből kellene feléjük fordulnunk, de ha bántottak, akkor fel kell fogni, el kell fogadni annak a súlyát - hogy ne legyél teljesen összezavarodva, ne magadban kelts lelkiismeret furdalást.
2022. aug. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%
HA történt molesztálás, tök mindegy mit tett a későbbiekben, nem érdemel bocsánatot. De sanszos hogy itt nem erőszakról van szó, hanem egy lehúzós "terapeutáról"
2022. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%
Valahogy kétlem, hogy ha nem történt soha ilyen, akkor hamis emlékeket nem lehet ébreszteni sehogy. Bár lehet így másképp látom, hogy én mindig emlékeztem, hogy velem mi rossz történt.
2022. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyesmire jobb nem emlékezni, ha eltemette a tudatalatti, akkor az jobb, ha lenn marad.
2022. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
61%
Csakhogy nem emlékszik. A terapeuta dumálta be neki.
2022. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
94%
18, bizonyos traumát az agy direkt próbál törölni.... azt elő lehet hozni, de beledumálni ami nem volt soha, azt kétlem...
2022. aug. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
7%

#16-os.

Még,ha történt is abuzus,nem biztos,hogy a gyereknek is "rossz" volt.Én olvastam valahol,hogy a gyereknek kimondottan kellemes volt és még orgazmusa is volt.Amit később nagyon szégyellt,de ez megtörtént.

2022. aug. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
86%
"18, bizonyos traumát az agy direkt próbál törölni..." Tisztában vagyok vele, bántalmazott vagyok, éppen ezért hiszem hogy erősen sántít amit a kérdező molesztálásnak hisz. Az nem úgy működik hogy kitörlődik mintha soha nem lett volna trauma.
2022. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!