Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Toxikus anya hogyan kezelhető?

Toxikus anya hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

Anyám tönkreteszi az életemet,folyamatosan gúnyolódik velem,megaláz,sosem vagyok semmiben elég jó neki (komoly,ambíciózus,intelligens lány vagyok és egyetemista), mindig rajtam vezeti le a feszkót,sosem ismeri be,hogy igaza van stb.

Ilyenkor mi a teendő? Hogyan kezelhető?


2022. aug. 23. 01:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell kezelni, ignorálni kell! Dolgozz az egyetem mellet, gyűjts pénzt, és készülj a függetlenségre.
2022. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 mmatyika ***** válasza:
53%

Szia. Szerintem ha még nem tetted, akkor ülj le vele valahol kettesben, és mond el neku hogy hogy érzed magad miatta, milyen negatív hatásai vannak rád, és hogy hosszú távon ez szerinted miként fogja befolyásolni a kapcsolatotokat. Nagyon fontos hogy mindezt Végig komoly hangsújjal, és ha esetleg felemelné a hangájt, akkor sem szabad elvesztened a fejed, kezeld higgadtan, de tarts ki a véleményed mellett. Soha ne hangerővel, hanem érvekkel támaszd alá a mondanivalód!

Majd írsz hogy sikerült e?

2022. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 mmatyika ***** válasza:
48%
(2-es vagyok) 1-es. Annál rosszabbat nem tehetsz hogy nem próbálsz meg a saját szüleiddel jó kapcsolatot ápolni és mindent megtenni a távolságtartás érdekében. Egyszer próbáld meg rendesen megbeszélni vele, tényleg úgy hogy rákészülsz, és összeszeded magad, ahogy írtam korábban, és ha nem változik pár héten belül, vagy rosszabb lesz, akkor igen, lépni kell és hanyagolni. De ne ez legyen az első!!
2022. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén szólva sehogy. Annyit tehetsz, hogy mihamarabb elköltözöl. Utána a kapcsolatotok is javulni fog. Talán.

Keress (diák)munkát. Ha öneltartó vagy, akkor azt hiszem jelentkezhetsz kollégiumba a közelbe is.

2022. aug. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
#2#3, az a baj, hogy ez szépen és jól hangzik, de nem hinném, hogy működne. Egy próbát talán megérhet
2022. aug. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Simán ne foglalkozz vele
2022. aug. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 mmatyika ***** válasza:
28%
#5 igen, de az életben nem megoldás az hogy mindent elzársz magadtól ami rossz. Egy biztos, a mostani helyzethez képest nem árthat azzal hogyha beszél vele.
2022. aug. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 mmatyika ***** válasza:
31%
#6 ez a legrosszabb amit tehetsz. Nem szabad hagynod hogy elnyomjanak. Önértékelési problémákhoz fog vezetni hosszu távon
2022. aug. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

3-as Érdekelne a korod, és hogy ilyen volt -e a szülőd?

Amit írsz az cukiskodás, persze mindent meg kell beszélni, oldjuk meg, hallgassuk meg a másik oldalt is. Ha a kérdező, 20-25 éve ebben él, akkor nyilván 1-2 héten belül ez nem fog megoldódni egy beszélgetéssel, borítékolhatóan soha.

Nem arról beszélünk, hogy van egy kedves, rendes, megértő szülője, aki éppen egy dologba beleköt, akkor nyilván az ember azt mondja nyelek egy nagyot, meghallgatom, hátha neki van igaza.

Fordítva ülsz a lovon!

2022. aug. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

7-es! Mi az hogy ne zárj el mindent magadtól ami rossz? De igenis, zárja el magától, mert mérgezi magát vele! Egyébként össze-vissza írsz, nézzük csak a hetes, aztán a nyolcas kommentet!

A 9-esnek igaza van!

Egyébként egy ilyen szülőre semmi nem hat, talán még az sem, ha valami szörnyű történik a gyerekével.

Kérdező, engedd el, és emlékezz arra, hogy ő sem segített neked, mikor szükséged lett volna rá! Ja és ezeket a jelzőket engedd el, amiket magadról írtál, mert nagyképűen hat! " komoly, ambíciózus, intelligens lány vagyok és egyetemista"

2022. aug. 23. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!