Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám toxikus szülő lenne?

Anyukám toxikus szülő lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, és egyébként nagyon szeretem anyat, egyedul nevelt fel minket, és egy nagyon okos intelligens emberről van szó de szerintem kissé toxikus.


Nagyon jól tanulok, egyrészt azért mert elvarja, másrészt én is szeretnék magamnak jó jövőt. Jövőre erettsegizek, sokszor mondtam neki hogy én örülnék neki ha online oktatás lenne mert akkor valószínűleg nem lenne szóbeli ami nyilván kényelmesebb. Ezen kiakadt hogy bezzeg az ő idejében neki mennyi mindent kellett megtanulnia neki milyen szobelijei voltak és hogy eléggé elkenyelmesedtem már meg hogy en se vagyok különb a mai fiataloknál. Hát ok.


Ha bármi rosszat csinálok akkor én vagyok a hibás allandoan, tegyük fel nem pakolok ki a mosogatógepbol mikor ő is ugyanúgy otthon van, eltorok egy poharat veletlen akkor le van ordítva a fejem hogy nem figyelek és hogy miért nem lehet nézni mit csinálok (azért évente kb 2x van olyan hogy bármi eltorik miattam) de ha ő csinálja az nem baj és ha én szólok hogy o is ugyanazt csinálja akkor mit képzelek én magamról.


Allandoan azzal jön hogy mindenben ő tamogat es mar elege van jogy mennyi pénzt költők, ami nyilván igaz de nem tudok elmenni dolgozni iskola időben főleg végzős evemben (dolgoztam már többször nyaron) de o magának naponta új ruhákat vesz (nyilván az ő penze, azt csinal vele amit akar de ne az én hibám legyen már, én például egyeltalan nem kérek sokat)


Mindenbe belekot. miert így csinálom, miért úgy, miért ekkor jövök haza, de őt nem lehet megkerdojelezni.


Es néha úgy viselkedik mintha az én problémáim semmik lennének ahhoz képest hogy neki ezer éve mi volt (pl érettségi)


Egyébként szeretem őt, és szerintem jól felnevelt minket a tesómmal és mindenünk megvan de néha tényleg ilyeneket csinál, és ez mostanában már mindennapos. Most pl napokig mondta hogy ma hova megyünk majd, (homeoffice dolgozik) én meg erre készültem erre ma bejelentette hogy mégsem megyunk és jelenleg megvan rám sértődve mert közöltem vele hogy nekem ez igenis rosszul esett emiatt nem mentem ma edzésre se sehova, meg hogy o az anyám akkor mondja le a programokat amikor csak akarja ki vagyok én hogy megkerdojelezzem.



2022. aug. 24. 17:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, azt elfelejtettem írni
2022. aug. 24. 17:34
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem az ilyen személyiségre mondják, hogy toxikus. Biztos néha nehéz vele, de nyilván neki is vannak gondjai veled, de a családok 99%-a ilyen és ettől még jó a családban élni, mert ahogy te is írod, szeretitek egymást.
2022. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Beszélgess vele sűrűbben és mond el a problémáid,amit leírtál nem megoldhatatlan.
2022. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szoktunk, csak sokat dolgozik o is mert tanár az egyetemen, ezen kívül még van egy vállalkozása is, az csak online. És így suli időben általában csak reggel meg este látjuk egymást így akkor nem sűrűn. De szoktam neki mondani ha valami bajom van csak sokszor nem érti meg és úgy viselkedik mintha nem számítana pedig nem az a problémám h nem tudom mit vegyek fel mondjuk, hanem sokszor komolyak.


Van egy barátom 1 éve mostmar, őt se igazán szereti mert szerintem o nem hozzám való es igy ha nálunk van mindig megjegyzest tesz rá, de én még nem szeretek a baratomeknal lenni😅

2022. aug. 24. 17:52
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
De. Ez pont toxikus. Nem kell ahhoz mindjárt ölni. Kiöli a lelket, az önbizalmat az állandó elégedetlenségével, zsörtölődésével, az pont elég. Ne tekintsétek ezt normának, nem az. Kérdező, ő is szerencsétlen, azért csinálja. Túlvállalja magát, ideges, magányos, érzelmi analfabéta. Ez téged nem vigasztal, de talán el tudnál távolodni tőle, ne igényelj olyat, amit ő képtelen megadni. Valahol máshol, baráti ill. párkapcsolatban keress szeretetet, mert anyád csak az anyagiakat kívánja biztosítani, az ennél fontosabb érzelmi szükségleteket nem.
2022. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem toxikus. Persze nem kellene kiabálnia, vagy megsértődnie, de azért ő is ember, dolgozik, eltart titeket és hát 2 kamasz gyerek azért nem mindig angyal.

Szerintem nem menthetetlen a helyzet, beszélgess vele néha, hogy jobban esne neked ha nem kiabálna látszólag apró dolgokért mint egy törött pohár, viszont te meg cserébe jobban igyekszel. És ne költs annyi pénzt főleg ha fölösleges dolgokra megy. Anyukád biztos sokat dolgozik hogy mindenetek meglegyen.

2022. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Anyad latastol vakulasig dolgozik, te meg annyira nem vagy kepes, hogy kipakold azt a rohadt mosogatogepet :D


Gondolom ezer+1 ilyen kis aprosag van, amit eszre se veszel, mert a tinik ilyenek, neki meg mar elege van ebbol, es minden szarra ugrik, meg arra is, amire tenyleg nem kene (pl ha veletlenul eltorsz egy poharat).


Ismerem a szitut, en is pont ilyen voltam, meg anyam is hasonlo volt, de csak felnottkent fogtam fel nyilvan, hogy valoban mennyire trehany voltam, rajta meg mennyi felelosseg volt, mert o is egyedul tartott el engem, nem sok penzbol.


Anyukad is csak egy ember, gondokkal, nagy terhekkel, senki nem tokeletes, ahogy te sem. Persze egyertelmuen benne is lehetne tobb megertes feled, hiszen a legnehezebb korban vagy eppen, de nyilvan mindenkinek a sajat maga problemaja a legnagyobb, emiatt eszre se veszi a maset sajnos.


Valamilyen megoldasra kell jutni, de az is lehet, hogy ezt mar csak a koltozes oldja meg a jovoben, ha nem tudtok beszelni egymassal.

2022. aug. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-7: egyelzalan nem koltok sok dologra, az hogyha az ő pénzét használom úgymond kb a benzin ha en tankolok (közösen használjuk az autót, nem használom annyit) meg persze ha utazunk valahova, de oda az egesz család megy így ott sem az ő pénzét koltom. Nem járok annyit vásárolni mert rengeteg ruhám van és teljesen elegek számomra. A telefonom 2,5 éves, és szeretem nagyon, nem szeretnék újat. A macbookom is teljesen jó és nem a lrgujabb kutyuket kérem egyből.


Koszonom egyébként a hasznos tanácsokat

2022. aug. 24. 19:39
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Toxikustól messze van, fura jellem de nem toxikus.
2022. aug. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem csak nagyon fáradt.
2022. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!