Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb megoldás akkor...

Mi a legjobb megoldás akkor ha az idős szülő már ápolásra szorul, de a gyereke nagyon ragaszkodik hozzá? Miért nem jó ötlet az öregek otthona?

Figyelt kérdés

Egyszer már kérdeztem a családomról itt más témával kapcsolatban, ha vki látta, ne írja hogy ezt is te kérdezted… igen, de most másról van szó. Nagyon depressziós vagyok a családom miatt, ezért akarom magamból kibeszélni

Adott a nagynéném, aki 8 évek keresztül ápolta az anyja testvérét, akinek nem lett saját családja.

94 éves korában halt meg. Most pedig a saját anyját ápolja 3 éve…

Már nem tudtak felállni, WC-re menni, fürdeni, egész nap ott kell hogy legyen velük… a nagymamám már egész nap sír, kiabál hogy ne hagyjuk egyedül, de meg akar halni, látni akarja az öccsét, stb… már nincs meg a józan esze

Én magam régóta súlyosan depressziós vagyok és amikor elmentem hozzájuk segíteni vagy latogatni, az maga volt a pokol…

A nagynéném 46 éves most, de olyan szinten kikészült és megkeseredett hogy 2 napot eltöltök velük és azon gondolkodom hogy a konyhában magamba szúrom a kést…

Annyira rosszak az otthonok?

Nincs sokkal több értelme annak ha beadják az idős rokont és megmarad a családtag ép elméje?

A nagynéném mindenkit bántalmaz, egy nap 100x elmondja hogy ő 10 éve időseket ápol a saját munkája mellett…

Nekem azért is beszól ha van rajtam egy pattanás, mert folyton kóstolgat, azért nem csinálok belőle ügyet mert tudom hogy így is nehéz az élete.

Pár napja volt köztünk szóváltás, kezet is emelt rám, megtámadott, megrángatott….

Azt hozza teszem hogy 15 éve nem talál magának férfit, nem lett gyereke emiatt minden nap bőg

Iszonyat módon ragaszkodik az anyjához, egész életében minden nap 4-5 órát beszéltek telefonon…

Fogalmam sincs ki lesz vele ha elmegy a nagymamám… szerintem meg fog örülni

Mikor meghalt II Erzsébet a tv előtt bőgött…

Hogy lehet arra ítélni egy fiatal nőt hogy 10 éve idős rokonokat kelljen pelenkázni ápolni? Mi erre a megoldás?


2022. szept. 12. 17:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Senki sem ítélte arra a nagynénédet, hogy 10 éven keresztül idős rokont ápoljon. Ezt ő vállalta. Idős ember ápolása, főleg hosszú időn keresztül mindenkit tönkretesz. Tudni kell nemet mondani és más megoldást keresni.
2022. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

A gond az, hogy egyrészt rengeteg ember szerint ha otthonba kerül egy idös ember, "azt kidobta a családja", mivel régen, amikor a nök nem dolgoztak, és nagycsaládok éltek egy helyen, egyszerübben meg lehetett oldani idös, beteg, sokszor demens családtagok ápolását. Ma ha egy nö (mert gyakorlatilag mindig a nök maradnak ott ápolónak)is dolgoznak, és a keresetükre szüksége van a saját szükebb családjának, nem ennyire egyszerü. Egyrészt ha ápolják az idöseket, nincs kerestük, nem lesz nyugdíjuk, másrészt egyetlen ember nem képes ellátni öket, illetve lelkileg teljesen tönkremennek az ilyen fokú fizikai és pszichikai leterheléstöl. (Lásd a nagynénéd, aki éppen emiatt maradt egyedül, emiatt nem lett gyereke és emiatt lelki roncs)

Éppen ezért a mai, megváltozott világban senkinek nem lenne szabad belesodródni ebbe a helyzetbe, éppen ezért lenne az a normális megoldás, hogy az állandó ápolásra szoruló családtagot vagy otthon látja el több, egymás váltó szakképzett ápoló, vagy megfelelö otthonba kerül, ahogy szintén hozzáértö emberek gondozzák.


A családod esetében már régen meg kellett volna osztani a terheket családon belül egymással, vagy még inkább nem lett volna szabad a nagynénédre ekkora terhet tenni, és inkább otthonba kellett volna elhelyezni az idös családtagokat.

Ennek ugyanis az az eredménye, hogy a nagynénéd lesz a következö ápolt, és ha nem léptek idöben, ennek soha nem lesz vége.

2022. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Először is le kell szarni az emberek véleményét. Én például tudom magamról, hogy én képtelen lennék bárkiért feláldozni az életemet, bármennyire is szeretem, ÉS mástól sem lennék képes ezt elvárni, inkább kinyírnám magam. A másik, ha valaki dolgozik, hogy tud mellette 0-24-ben beteget ápolni? Én mondjuk pont otthonról dolgozom, de a többség nem, tehát nincs lehetősége a 0-24 ápolásra, mert akkor felkopik az álla. Egy család minden tagjának ki kellene vennie ebből a részét valahogy, akár úgy, hogy néha fizet egy ápolót akár pár órára, hogy a szerencsétlen nagynéni kicsit elszabadulhasson. Miért pont ő az egyedüli ápoló, ezt sem értem!
2022. szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Az ő nagynénnye és anyja más időben nőtt fel. Hiába változott a világ ők elvárják higy valaki a családból gondoskodjon róluk. Sokszor pont az idősek zsarolnak lelkileg. Elvárják hogy a fiatalabbak dobjanak el mindent mert ő képtelen alkalmazkodni az új helyzethez. Megértem hogy nehéz de akkor is irreális elvárás egy fiatalt ilyen helyzetbe kényszeríteni. Igazából nem is az otthon ápolással van bajom hanem azzal ha belekenyszeritenek valakit.


Az lenne az ideális ha az ember amíg fiatalabb gondolna az öregkorára amikor már nem tudja ellátni magát. Ezt kevesen teszik.


Otthonból van jobb és rosszabb. Ahova a legszegenyebbek mennek oda én se szívesen mennék, többen egy szobában. De beszamitanak ingatlant is és akkor jobb helyre is lehet kerülni. Vagy eladják és abból vesznek jobb helyet. Csak utána kellene nézni a lehetőségeknek. Nem mellékes hogy szakszerű ellátást kapnak.

Talán néha a gyerekei se akarnak segíteni mert számítanak az orokségre, viszont ápolni se akarnak...szóval sok verzió van. Ezért kellene az időseknek előre gondolniuk ezekre a dolgokra hiszen az ő érdekük is lenne.

2022. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
Ez érzelmi kérdés és semmi köze a racionalitáshoz. Annyi bizonyos, hogy az öregek otthonában rövid idő alatt meghalna a szóban forgó idős asszony, aki számára ismeretlen lenne a személyzet és az egész környezet, szinte sokkot kapna. Ott se tudnak minden egyes személy mellett külön ápolót alkalmazni, nem tudják azonnal tisztába tenni stb.
2022. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Igen, érzelmi főleg pláne ha te vagy az idős ember. Nehéz feladni az önálló életet. Konkrétan ebben az esetben mikor szellemileg se igazán van ott már akkor lehetetlen. Ezért kellene korábban gondolkozni. Mert ha már nem tudsz kimenni szinte a saját kértedbe (nem hogy rendbe tartani), vagy nem tudsz kimenni a lakásból és nem is akarsz mert annyira nehéz visszamenni a lépcsőn pl ezért be vagy zárva a lakásod a, vagy amikor már takarítani sem tudsz és fürödni önállóan akkor mi lesz? Ez, vagy az hogy otthonban gondoskodnak rólad?

Vannak döntések az életben amikor elő kell venni a józan eszünket, nem akkor amikor már késő. Sajnos ez az élet, senki se lesz fiatalabb. Elhesegethetjük a gondolatot de attól még be fog következni kivéve persze ha elvisz a szívroham. De ezt nem lehet előre tudni.

A családtagoknak is nehéz feladni az életét amikor ápolni kell egy idős embert. Tegyük fel 200 km-re laknak egymástól. Akkor mi van? Vagy gyerekek vannak mondjuk vagy egyszerűen csak házasok gyerek nélkül. Mindegy igazából, mert az ő életük is meg fog változni tehát nem csak egy emberé ha ápolni kell. Mindenkié megváltozik.

2022. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%
lelkileg biztos hogy megviselné az otthon.
2022. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
A nagynénédet senki nem ítélte erre a sorsra. Ő ítélte saját magát erre. Mártírkodó ember.
2022. szept. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

5-ös, érdekes, a nagyapám sokkal jobban lett, amikor bekerült, mert végre nem egyedül ült otthon, míg hazaértem a suliból, hanem mindig volt társasága - a szobatársai.


Kérdező: ha a nagynénéd jónak látta feláldoznia az életét, egs. Én soha többé nem tenném senkiért.

2022. szept. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem ítélte senki arra. Magának választotta, s most mártírkodik.
2022. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!