Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok...

Szülőként hogyan reagálnátok arra, ha 16 éves fiatok barátnőjének a fenekére csapna valaki egy koncerten, a fiatok pedig ököllel arcon vágná az illetőt, ezzel akár 8 napon túl gyógyuló sérülést okozva?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 21:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
29%

Szomorú lennék és sajnálnám az esetet.

Elmagyaráznám neki, hogy nincs arányban a fenékre csapás a bosszúból elkövetett megtorlással és szerintem túl nagy feneket kerített a dolognak.

Legközelebb inkább csapjon vissza az elkövető fenekére és akkor kvittek lesznek.

2022. szept. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
75%
Megdicsérném, ugyanakkor megpróbálnám vele megértetni, hogy sajnos egy ilyen szarházi miatt pont annyit kaphat, mint egy emberért, úgyhogy ezt legközelebb vegye figyelembe.
2022. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
39%

Te ki vagy a történetben, a fiú?

Mert rettentő gyerekes és felelőtlen voltál. Neked se barátnő, se koncert nem való, amíg meg nem tanulod az indulataidat kezelni.

2022. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
83%

Lehet kicsit heves volt, de teljesen jogos. Egyrészt szerintem becsülendő, hogy megvédte a barátnőjét.

Ez az első ilyen alkalom? Vagy gyakori, hogy alaposan elver mésokat ha valami nem tetszik neki? Ez esetben aggódnék, hogy dühkezelési problémái vannak. Ha nem, akkor az adrenalinnak tundám be.

Megbeszélném vele, hogy helyes, hogy a barátnőjét megvédi, de legközelebb legyen óvatosabb.

2022. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
82%
A mai világban becsülendő, hogy kiáll érte, megvédi a barátnőjét. Megmondanám neki, hogy jól csinálta, de legközelebb fogja vissza magát, mert a végén ő szívja meg
2022. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
50%

Többen írják, hogy megvédi a barátnőt... Már nem azért, de a már megtörtént fenékre csapkodástól utólag hogy védi meg?...

Ez csak agresszió, ami pedig a buta ember ismérve.

Ráadásul tiszteljük már annyira a nőket, hogy nem megvédendő tárgyakként gondolunk rájuk, hanem emberi lényként.

Ha az én gyerekem lenne, szomorú lennék, és úgy érezném, talán én rontottam el valamit a nevelésében, hogy ezt a balkáni felfogást sikerült magára szednie. Megpróbálnám neki elmagyarázni, hogy ugye érti, hogy ezzel semmi nem lett jobb, nem oldódott meg semmilyen probléma, de legalább csinált még néhányat?

Elmondanám neki azt is, hogy ne hagyja szó nélkül, hogy ilyet megtesz valaki, és ha bátor akar lenni, akkor állítsa meg a fickót és hívja oda a biztonságiakat inkább. Ha az illető üt először, akkor joga van megvédenie magát (és akkor az TÉNYLEG megvédés, nem eső után köpönyeg!), de addig csak magát járatja le azzal, ha ő bocsátkozik verekedésbe.

2022. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
75%

Hát nem tudom, én magát a szituációt próbálnám megérteni.


Mert persze szép meg jó mese, hogy a barátnőjét védte, de az azonnali agresszió és testi sértés nem feltétlenül jelent egészséges választ, hiszen pont ilyen alapon kötnek beléd a cigány hordák az utcán, csak mert "csúnyán néztél" rájuk elmondásuk szerint és már ütnek is. Ilyen alapon bárki talál okot az agresszióra.

2022. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
39%
Büszke lennék rá.
2022. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
41%
Első kérdés az lenne, hgoy hol szurtam el a nevelését.
2022. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
40%
Jól tette, álljon ki magáért és a családjáért. Örülnék neki, hogy nem lett belőle is bhuzi és rabszolga mint a sok mami kedvencéből.
2022. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!