Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok...

Szülőként hogyan reagálnátok arra, ha 16 éves fiatok barátnőjének a fenekére csapna valaki egy koncerten, a fiatok pedig ököllel arcon vágná az illetőt, ezzel akár 8 napon túl gyógyuló sérülést okozva?

Figyelt kérdés
2022. szept. 12. 21:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
72%

Én mondjuk lehet túl "liberális" vagyok, de pont az ilyen dolgok miatt tiltanám be az alkohol nagymértékű fogyasztását és az ilyen szórakozóhelyeket is erősen megreformálnám.


Egyrészt azért, hogy ne legyenek öntudatlan piások az emberek. Másrészt ne legyen már jogalap az agresszióra az ittasság, akár az agresszor akár az áldozat részéről.


Az a gond, hogy legtöbb esetben nem az alkohol dönt, hanem az egyén. Az alkohol csak indok, kifogás. Tudatában van annak, hogy nem kellene azt cselekednie amit, de kvázi felmentésként hozza az ittasságot.


Mint ahogy autóban ülve mindenki agresszívvá és bátorrá válik, vagy tömegben mindenki elveszti az eszét lásd szurkolók.


Alapból pont az ittasság miatt kellene még inkább megfontoltnak lenni, átgondolni a cselekedetünket, hiszen elvileg gondolkodó emberi lények vagyunk, nem állatok.


És pont azért kellene gondolkozni, hogy ne ilyen apró hülyeségek miatt haljon/sérüljön meg valaki, vagy ne ezen menjen el egy fiatal élete.


Meg saját magam is elgondolkoznék, hogy tudnék szeretettel nézni egy olyan emberre, aki súlyos testi sértést követ el más ellen.

2022. szept. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
79%

Helyesen cselekedett! Miféle sz@rházi csapdos idegen lányok fenekére? Vagy bármilyen lány fenekére? Megérdemelte!

Én nőként egy-két esetben csak azért nem pofoztam fel illetőket, mert tudtam, hogy az olyan lenne nekik mint egy lepke szárnyának érintése, ők viszont olyan alja gazemberek, hogy cserébe még az is lehet, eltörnék az orromat. Tehát még egy pofont sem viselnének férfiként. Jó, ha van az ember mellett valaki, aki megvédi a söpredéktől. Bár én meg épp ezért, mert erkölcsileg és viselkedésbelileg nagy társadalmi hanyatlást látok, eleve nem mennék koncertre. Maximum zártkörűre. A diszkókról is az a hír járja, hogy elviselhetetlen a vendégkörük. Sajnos van egy embercsoport, akinek bár van pénze jegyet váltani ide-oda, viselkedésbelileg nem éri el azt a színvonalat, hogy beengedjék. Az ilyeneket régen kidobták jobb helyekről. (Eleve volt egy dresszkód és ha valaki nem úgy volt öltözve, be sem engedték. De manapság a toprongyosság a divat meg a gengszterstílus.)

2022. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
69%
Hol lehet ilyen fiút találni?
2022. szept. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
40%
Az jutna eszembe, hogy esetleg majd a lánynak is bhehúz egyet egy vita alkalmával, mert indulatkezelési problémái vannak. És ahogy már írták itt, az ilyenek nem a nőt védik (mi ellen?), hanem a saját egójukot, a lányt meg a tulajdonuknak tartják. Ez nem testi épség védelme volt, hanem egó és indulat.
2022. szept. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 hosszúhajú ***** válasza:
23%

látom több lány el van alélva - első reakcióként. bezzeg 10 év házasság után már mennétek a pszichiáterhez hogy nem bírom a férjem féltékenységi rohamait...

azzal nem véd meg titeket valaki ha lecsukatja magát...

2022. szept. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
85%

2esnek van igaza.


"Már nem azért, de a már megtörtént fenékre csapkodástól utólag hogy védi meg?..."


Az ilyenekre nem szabad ráhagyni, mert következőre nem fenékre csapkodás lesz, hanem tapi mondjuk, mert úgy sincs következménye...

2022. szept. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
59%

Valószínűleg ilyen esetben az én párom is hasonlóan cselekedett volna. Nagyon szeret és mindentől meg akar óvni.

Évek óta együtt vagyunk és pont a fenti indokból soha de soha nem emelt rám kezet. Pedig volt ár példa, hogy véletlenül olyan helyen rúgtam meg, hogy megszédült, mégsem ütött meg reflexből.

Sokan vannak, akik ezért "vadállatnak" tartják, szerintem meg jogos, hogy valaki védi a szeretteit a megaláztatástól. Persze nem mindegy, hogy illető mindig oda csap-e vagy csak akkor, ha jogos és annak, akinek kell.

2022. szept. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
77%

27: Így van. Sokszor járok fiútársasággal, és 2x is előfordult, hoyg jött egy "külsős", aki bántalmazott, de nem védtek meg. Mikor számonkértem őket, mért nem védtek meg, megmagyarázták nekem, hogy ilyet szabad csinálni nőkkel, semmi baj nincs vele.

Hát, ezek nem jönnek szóba partnernek nekem.

2022. szept. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
80%
25: Nem csukják le, mert önvédelemnek számít. szexuális jellegű támadás elleni védekezést ugyanúgy ítéli meg a jog, mintha az életedre törtek volna.
2022. szept. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 tsirche válasza:
75%
Szülőként hogyan reagálnék rá? Nem a saját gyermekemmel beszélgetnék el, hanem azzal a szarházival aki olyanra nevelte a sajátját, hogy idegen lányok fenekére csapkod. Vagyis az nem beszélgetés lenne...
2022. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!