Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám megcsalta apukámat,...

Anyukám megcsalta apukámat, hogyan fogadják ezt el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez az egész tegnap derült ki, és anyukám elmondta apukámnak. Én pedig ezt meghallottam a szomszéd szobából és bementem hozzájuk hogy megkérdeztem hogy minden rendben van-e. Erre apukám rám nézett és annyit mondott hogy: "Anyád éppen emgcsalt XY-nal". Erre én nagyon durván elkezdtem sírni, és ilyen sokkos állapotba kerültem. Nem vagyok benne teljesen biztos, de szerintem panikrohamom volt. Próbáltak lenyugtatni, de csak 2 óra múlva sikerült. Aztán végig sírtam az egész éjjelt, két órát ha aludtam. Ma nem mentem suliba, anyukám írt az osztályfőnöknek hogy beteg vagyok, és én is ugyan ezt hazudtam a barátaimnak.


Majd szeretném nekik elmondani de erre még nem állok készen.


Még fel kell dolgoznom ezt az egészet...


Anyukámhoz ezen a napon még nem szóltam, ha kérdez akkor nem reagálok. Terveim szerint ezt fogom csinálni két hétig. Tudom hogy neki ez a legrosszabb hogy nem mondok semmit, és ő is tudja hogy nekem ez az egész milyen rosszul esik, és hogy mekkorát csalódtam benne. Apukámat sajnálom a legjobban aki egy nagyon türelmes és jó ember. Nem ezt érdemelte anyukámtól...

Terveim szerint ha ő felhozza ezt az egész témát akkor arra sem fogok mondani semmit.

Ez azért lesz így jó mert így nem fogok ítélkezni ameddig meg nem tudom a teljes igazságot... Lehet hogy anyukám jogosan csinálta...? Lehet hogy apukám sem ártatlan..??


Van két fiatalabb testvérem, a 12 éves húgom és a 1,5 éves öcsém. Én 16 éves vagyok, és lány. Nagyon féltem főleg a húgom, úgy érzem hogy meg kell őt védenem ettől az egésztől. Ő is tudja hogy mi történt, de ő nem reagált ennyire hevesen mint én.


Nem tudom mi lesz... Ha a szüleim elválnak akkor mi lesz az öcsémmel? Nem érdemli meg hogy egy csonka családban nőjön fel. Olyan gyerekkort érdemel, mint amilyen az enyém és a hugomé volt. Boldog, önfeledt, és ami a legfontosabb hogy a szüleink nem váltak el.


Eddig ezért hittem az örök szerelemben, meg abban hogy ők soha nem fognak elválni és hogy majd mindig szeretni fogják egymást...



Nem tudom hogy ezt az egészet hogyan lehetne feldolgozni. Holnap már fogok menni suliba és szeretnék úgy tenni mintha minden a legnagyobb rendben lenne...


Terveztem azt hogy elmegyek az iskola pszichológushoz, de attól félek hogy valaki meglát közben, és pletyka leszek belőle. Nem akarom hogy tudják hogy mi történt... Még a nagyszüleim sem tudják, nem tudja senki...


Így nem is tudom erről senkivel sem beszélni , mert valaki mindig valamelyik fél pártját fogja fogni.


Nem tudok erről mit gondolni csak

egyszerűen szomorú vagyok... És dühös. De nagyon. Meg soha nem voltam ennyire..


Próbálok nyugodt maradni, és csendben lenni, mert ha csinálnám a cirkuszt azt csak rosszabb lenne... Mindenkinek.


Megszakad a szívem..


Nem hittem volna hogy valaha ez fog történni...


Légyszi adjatok tanácsot vagy elég egy-két támogató szó is, vagy ha hasonló helyzetben vagytok akkor nyugodtan meséljétek ti is el a sztoritokat.


Tudom hosszú lett. Köszönöm ha elolvastad.



2022. szept. 15. 11:45
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
76%

A párkapcsolati probléma a szüleidre tartozik, nem rád.

Nem tudod, hogy miért történt, de már anyádat terrorizálod.

A házassági gondjaikat hagyd rájuk, te meg foglalkozz az iskolával.

Majd, ha elválnak, akkor majd hisztizhetsz!

2022. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, nagyon csúnya dolog a megcsalás és szomorú, hogy ez megtörtént, de hiába büntetsz bárkit azzal, hogy nem szólsz hozzá, neked ebbe nem kell belefolyni. Majd ketten együtt, anyukád és apukád felnőtt emberként megoldják egymás között. A sírással és duzzogással nem fogsz elérni semmit, és nem is javít semmit a helyzeten.
2022. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
2-es vagyok, a másik dolog pedig, hogy nem kell hisztizni a váláson sem, mert tapasztalatból mondom, hogy jobb, ha elválnak, mint hogy még évekig egymás mellett szenvedjenek. Az én szüleim együtt maradtak a szar házasság ellenére, hát nem kívánom senkinek az én gyerek-és fiatalkoromat. Na de lényeg a lényeg, te maradj ki ebből. Majd megoldják.
2022. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

egyetértek az előttem szólókkal.


Kérdező, valamelyest érthető hogy nagyon megérint a dolog, de túlreagálod. Jól írják, ha egy házasság tönkremegy, az mindig két ember hibája... És ez a szülők dolga, hogy lejátsszák a meccset.

2022. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
20%

"így nem fogok ítélkezni ameddig meg nem tudom a teljes igazságot"


Van két tippem, hogy miért tette anyud:

• apukád gyorstüzelő (el sem hinnétek, mennyi házasság és párkapcsolat megy tönkre emiatt), vagy kezd impotens lenni, vagy már az. Az ok mindkét esetben ugyanaz: apukád nem tudja rendesen megdugni anyukádat. Sok pasi abban a tévhitben él, hogy a nyalás elég a nőnek, de nem... nagyon nem.

• anyukád szerelmes lett a másik csávóba


És még az is lehet, hogy a kettő egyszerre.

2022. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
26%
Igen basszus, tegyünk úgy mintha a gyerekre nem lenne bármilyen negatív hatással az, hogy az anyja félrek*r, lelki roncsot csinál az apjából és tönkreteszi a családi otthont. Belegondolni abba hogy a tulajdon anyja a szeretőjét választotta a család helyett. A szülők dolga igen persze, és a gyereknek meg semmi köze nincsen a szüleihez ugye?
2022. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

6: ezt senki nem állította...


De a kérdező így első nekifutásra is armageddont vizionál magának, és túlreagálja.

Sajnos manapság a házasságok nagyobbik fele válással végződik - ez sajnos a reális.

2022. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Most őszintén, te magad is tudod, hogy nem tudod a teljes igazságot, így legalább ezzel tisztában vagy. Apukádnak kéne, hogy ilyen szarul essen, nem neked másrészt...
2022. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Nem a megcsalást akarom normálisnak beállítani és egyenesen hányok attól, mikor még képesek a megcsalt felet a szrnak beállítani (nyilván nem pl egy bántalmazó kapcsolatban), DE!

Anyukád becsülettel felvállalta, hogy mi a helyzet. Ez nagyon ritka, legtöbbször a megcsalóban semmi gerinc nincs, csak lebukik/lebuktatja valaki. Anyukád viszont megmondta, mit tett, nem sunnyogott. Ettől függetlenül persze, hogy fáj apukádnak, de neked már bocs, de fingod nincs, mi történt. Lehet, neki is volt már másik nő az életében házasként. Lehet, alig szexelnek. Lehet, kismilliószor veszekednek, amikor te nem hallod. Stb stb.

Egymással kell letisztázniuk és meglátják, hogyan tovább. Igen, sajnos elválhatnak, de ez még mindig jobb, mint egy látszatházasság, ahol a felek frusztráltak, ölik és netán ugyanúgy meg is csalják egymást.

2022. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%

Korai még temetni a szüleid házasságát. Apukád hibázott, mikor elmondta neked, ami persze abban a lelkiállapotban érthető. Ezt először nekik kellene tisztázni, feldolgozni, dönteni a jövőről, és csak akkor beavatni és ilyen stressznek kitenni a gyerekeket, ha tényleg elválnak. Ha pedig már megtudtad, akkor ne ítéld el anyukádat, inkább legyél te a híd közöttük, beszélgess velük a jövőről (ne a megcsalásról, mert azt kettejük dolga).

A barátaidnak pedig ne beszélj egyelőre erről, mert ha mégis túléli a házasság, akkor csak fölösleges pletykának teszed ki a szüleidet.

2022. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!