Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti apám a munkát?

Miért erőlteti apám a munkát?

Figyelt kérdés
Nagyon gazdag emberről van szó, 7 számjegyű a fizetése, vállalkozó. Én most kezdtem a főiskolát, azt terveztem, hogy továbbra is diakéletet folytatok, amíg le nem diplomázok. Elég jól tanultam mindig is, nem lehet azt mondani, hogy nem tettem meg a céljaimért mindent. Erre még azt mondja, keressek diakmunkát, mert hogy ő is így kezdte, és tudja, hogy jót tenne ez az egész. Én meg mondtam neki, hogy lehet, hogy ő alantos munkákat elvallalt, mert neki MUSZÁJ volt (nekem nem), de én ilyen háttérrel nem tologatom azzal az ízével a raklapot, meg nem fogok kasszában ülni, nem nekem való ez Xd. Majd mondja, hogy márpedig muszáj lesz, mert meg kell tanulnom jó pár dolgot az életben, mert szerinte nem vagyok eleg jó, meg hogy tudjam mi leszek ha nem tanulok. Nem értem honnan szedi ezeket, nem ülnek főiskolán ha lazán venném a dolgokat. Minden nap mondogatja, hogy jelentkezzek diakmunkára, mi hasznom lenne belőle?

2022. szept. 22. 16:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Mert ideje lenne saját bevételről is gondoskodni, nem csak apukádéból élni.



Bár a megfogalmazásod alapján - ne haragudj - de közel sem lehetsz egyetemista.

2022. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mit érnék el havi 80 ezerből?
2022. szept. 22. 16:26
 3/31 anonim válasza:
93%

Mert egy elkenyesztetett szarhazi kis pocs vagy.

Valoszinuleg eszre vette, hogy nem az eletre nevelt az altal h a segged ala rakott mindent, es most probal utolag korrigalni.

De igazabol mar keso, az irasodbol is latszik hogy milyen szanalmas az ertekrended.

Az a baj az ilyenekkel mint te, hogy nem fogjak fel, hogy neked nincs penzed. Nincs egy vasad se. Apadnak van. A te segged kilog, csak apad gazdag, de te nem.

2022. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy vagy te egyetemista, csak egy kis trollocska.

Apukád is max. portás vagy valami alkoholista :)

De attól még álmodozni lehet.

2022. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

de én ilyen háttérrel nem tologatom azzal az ízével a raklapot, meg nem fogok kasszában ülni, nem nekem való ez Xd.


Milyen háttérrel, apukám? Neked egy forintod nincs. Apádnak van háttere. Neked zsebpénzed, amíg ad.

2022. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj ezt a mellékelt ábra szerint nem most kellett volna elkezdenie, hanem már korábban.


Elkényeztetett lettél nagyon 😒

2022. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Na az irigyek is itt vannak. Várom a normálisakat
2022. szept. 22. 16:29
 8/31 anonim ***** válasza:
95%

"Az a baj az ilyenekkel mint te, hogy nem fogjak fel, hogy neked nincs penzed. Nincs egy vasad se. Apadnak van. A te segged kilog, csak apad gazdag, de te nem."


Megfogalmaztad a lényeget. Én sosem voltam elkényeztetett, sőt mindig dolgoztattak otthon rendesen. A szüleim jól állnak, vannak házaik, megtakarításaik. Én meg egy csóringer vagyok, nincs ingatlanom, sőt még egy szakadt trabantom sem. Hiába gazdagok a szüleim, én nem vagyok az. Valóban, a szülők pénze nem a te pénzed, majd rájössz.

2022. szept. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%

Nem a kérdezőt akarom védeni, de én nem tudnék egyszerre dolgozni és egyszerre tanulni. Nekem érettségim van csak, és amikor diákmunkáztam tizedikben/tizenegyedikben, akkor jelentősen romlottak a jegyeim, mert munka után már fáradt voltam, munka előtt meg nem tudtam tanulni, mivel suli után kellett menni közvetlenül.

Így az utolsó másfél évben csak a tanulásra koncentráltam, és egy nagyon jól sikerült az érettségim.

Nem mindenki alkalmas a diákmunkára, nem mindenki tud tanulás mellett dolgozni. Én csak délután tudok tanulni, amikor frissek az ismeretek, de hát ugye délutántól estig dolgoztam, így nehezebb volt.

2022. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

Nos. Nem igazán vagyok híve annak, hogy a diák dolgozzon a szakmai tapasztalatszerzést leszámítva, ha nincs a család rászorulva, de a stílusod elég bicskanyitogató.


"de én ilyen háttérrel nem tologatom azzal az ízével a raklapot,"


Az apád háttere, nem a tiéd. Valszeg apád látja, hogy milyen vagy, nem megköszönöd, hanem elvárod, hogy kizolgáljanak, ezért akarja, hogy dolgozz.

2022. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!