Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért felejtettem el a testvér...

Miért felejtettem el a testvérem létezését?

Figyelt kérdés

5 éves voltam, amikor meghalt a testvérem. 9 éves koromtól 14 éves koromig naplót írtam, az a napló van meg, ami 11 és 12 éves korom között írtam, ott még megemlítem, hogy megkérdezték angol órán, hogy hány testvérem van, és mondtam, hogy "two or three", és el kellett magyaráznom a tanárnak, hogy miért egy vagy kettő, mert az egyik tesóm meghalt.


Most 27 vagyok, és egyáltalán nem emlékszek a tesómra, aki meghalt. Vannak 2 és 3 éves koromból is emlékeim, de arról a tesómról egy sincs. Se a balesetről, se arról, hogy lett volna mondva, beszélve róla. Arra a naplóbejegyzésre se emlékeztem. Miért törölte az agyam az emlékeket, mintha sose lett volna?


Konkrétan azt se tudom, hogy idősebb vagy fiatalabb, fiú vagy lány.


2022. szept. 22. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
8-as az én nővérem is meghalt még a születésem előtt csecsemő korában. Nem vagyunk nagy temetőbe járók, de Halottak napja körül mindig kimegyünk, és minden családtagunk sírját meglátogatjuk, köztük az övét is. Nekem elképzelhetetlen, hogy ennyire tabu téma legyen.
2022. szept. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Legalább kérdezd meg a családodtól (bár elég ciki), de még mindig jobb, mint nem tudni.
2022. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
8as vagyok: nem tudom miért kaptam a lepontozást. Minden család más, máshogy emlékezik meg a halottairól. Másrészről nem tudom, hogy mi történt a kislánnyal, hogy ennyire nem beszéltek róla, a többi halottunkról mi is megemlékezünk.
2022. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%

Rá kezdetnek erről a szüleidtől. Mert ez nagyon durva. Vagy nem is létezett az a tesód, csak egy szellem volt vagy be képzeled, vagy legalább mesélnek róla valamit.

Viszont így is úgy is elmennék pszichológushoz ez miatt...

2022. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%
Pszichologus kéne elhet, mármint ha ennyire kételyekkel vagy tele.
2022. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen fiatal korban teljesen máshogy viszonyul az ember a dolgokhoz, és például mások halálán is sokkal gyorsabban túlteszi magát az ember. Nekem kb. 7 éves koromban halt meg a nagypapám, emlékszem őrá, de egy pillanatig sem sírtam és semmi, pár másodperc alatt túltettem magam a híren. Téged sem viselhetett meg a testvéred halála, hiszen kicsi voltál, így az emlékeidből is könnyen kieshet, én ebben semmi rosszat nem látok, egyszerűen az emberi agy így működik, és a te agyad is, teljesen normális ez!
2022. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
76%
Valószínüleg mert kicsi voltál, szomorú voltál és tudat allatt igyekeztél erre annyira nem gondolni, hogy már elfelejtetted. Lehet akkor úgy élted át hogy volt aztán nincs, a világ nagy és egy pár hónap után már nem is gondoltál rá egyáltalán.
2022. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

De mi ez, h nem gondol rá egyáltalán? 🥲🥲

Azért teljesen elfelejteni a tesónkat ne legyen természetes, max ha baba volt mikor meghalt.. de nem az volt, hiszen meg napló bejegyzést is írt róla, tehát még emlékezett rá. Utána meg elfelejteni, Azért durva.

Szerintem ezt nem kéne természetesnek venni.

Én nem tudtam írni, olvasni.. Kicsi voltam mikor a DÉDI Mamám meghalt. Még is emlékszem rá a mai napig. Ha pedig egy testvérem lett volna aki ott él velem, akkor meg főleg.

Nővérem is emlékszik a Tatára, pedig kicsi volt mikor meghalt én pedig még nem születtem meg.


Nagyon nem természetes, ha elfelejtetted a tesód. Mindenképpen kellene egy pszichológus és egy nagy beszélgetés a családdal.

Az is kiderülhet, hogy beképzelted, viszont az se normális.

2022. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

A 16. is én voltam. Biztos egyébként, hogy ezt a naplóbejegyzést magadról írtad? Nem egy kitalált személyről, esetleg egy osztálytársadról, aki angolórán így válaszolt? Említették itt a családi fotóalbumokat is előttem, meg hogy szóba kerülne azért néha, meg hogy a sírjához néha kimentek, stb.


Amit a 18. ír, azt már kicsit erősnek érzem. attól még, hogy ő és az ő testvére emlékezik egy elvesztett személyre, még nem mindenki egyforma és nem kell feltétlen nem normális dolognak fogni fel.

Igazából arra sincs számunkra alátámasztott bizonyíték, hogy a kérdező tényleg 5 éves korában vesztette el a testvérét, lehetett 3 vagy 4 éves is akkor, így akkor aztán pláne érthető, ha nem emlékszik rá.


De akkor már érdemes lenne valami hivatalos helyen utánanézni, volt-e testvéred vagy nem. Nem tudom, hol lehetne ennek utánanézni. Aki tudja, leírhatná.

Vagy még egyszerűbb lenne a családot, szüleidet megkérdezni.

2022. szept. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

Vagy csak skizofrén vagy, és soha nem is volt testvéred.


Olyan nincs, hogy nem emlékszel valakire, de azt sem tudod, hogy idősebb-e vagy fiatalabb.


Öt évesen meg főleg, akkor már messze nem vagy abban az életkorban, amikor nem emlékezhetsz dolgokra.

2022. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!