Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utálnak a szüleim?

Miért utálnak a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem.

Hipochonder vagyok. Nyáron szívritmuszavart állapítottak meg. Erre még a gerincferdülésem is rá rák egy lapáttal. Gyógyszert szedek a ritmuszavaromra. Van beudalom az ortopédiára.

Mindig fáj a melkasomnál. És sokszor el is mondom anyumnak. De látom rajta, hogy unja. Nyár közepe óta mondom. Eleinte szintén a gerincemre fogta, de utanna elmentünk a házi orvoshoz, majd megállapította, hogy szívritmuszavar és S.O.S kardiológia.

Azóta sem múltak el a Hipochonder "tüneteim". Ugyan úgy érzem a fájdalmakat, és ugyan úgy mondom anyumnak, ill ugyan úgy halálfélelmem van lefekvésnél.

Mindig beállított az órámat korai ébresztésre. Eleinte 2-3 volt. De most már csak 4-re állítom. Az 5-fél 6 előtti ébresztések csak rezgő voltak. A szüleim ezen ki voltak akadva, hogy miért. De a mostani időpont, hogy 4 és fél 5re be van állítva és rezgőre. Nem értem, hogy miért olyan zavaró.


Ui. Fősuliba járok. Szóval én is korán kelek. És kérlek kíméljetek a nagyon bántó válaszaitaktól.



2022. okt. 25. 07:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
6%
Most akkor rákos vagy vagy sem?!
2022. okt. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Téged nem idegesítene, ha valaki folyton panaszkodik? Ráadásul beképzeld tünetek miatt?

Ha tudod, hogy hipochonder vagy, akkor tartsd magadban a bajodat, hiszen beképzeled. Aki tényleg beteg, annál is zavaró a jajveszékelés. Képzeld, van aki halálos beteg és nem panaszkodik, hogy ne sajnálják!

2022. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat! Rá rak egy lapáttal. De rákot írtál. Félreértettem
2022. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
És mit várnál a szüleidtől? Ezzel miért nem a szakembereket nyomasztod? Előbb-utóbb csak eszébe jutna valamelyiknek, hogy pszichológushoz irányítson a képzelt tüneteiddel. Te mit tudnál kezdeni valaki állandó nyávogásával, aki ráadásul maga is tudja, hogy önmagának generálja a "tüneteit"?
2022. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, aki szintén hipochonder és orvoshoz jár. Aki felírt neki egy raklap gyógyszert, ahelyett hogy beszelgetnének vagy terápiát alkalmaznak nála. De 1 alkalom utan, azt mondta, hogy a gyógyszerekkel lesz jobb. Kb 1,5 órás terápia után már nem kell mennie. Csak a gyógyszerek. És én ezt szeretném elkerülni...
2022. okt. 25. 12:05
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

aha, értem, tehát borzasztóan beteg vagy, de gyógyszert szedni nem akarsz, hogy elmúljon... engem három perc alatt felidegeltél a töketlenségeddel, inkább légy hálás a szüleidnek, hogy megtűrnek maguk körül a nyavalygásoddal.

(az hogy mikor kelsz reggelente hogy kapcsolódik amúgy a gerincferdüléstől kialakult szívritmuszavarodhoz?)

2022. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

valamennyire megértelek, én tinikoromban voltam "hipochonder". nekem is van egyébként szívproblémám és gerincferdülésem is.

tökre megértem azt, hogy félsz elaludni, de mégse vesznek komolyan. nem azért kéne komolyan venniük, mert durva szervi problémád van, hanem azért mert nem mersz elaludni. nekem ez az időszak volt a legrosszabb az életemben, senkinek nem kívánom. minden nap elhinni, hogy nem fogsz felkelni, és így elaludni...szörnyű.

én sokat voltam egyedül akkoriban, és sokszor, amikor féltem elaludni, elmentem hajnalban sétálni a városba csak azért, hogyha rosszul lennék, akkor legyen aki mentőt hívjon rám.

tehát én ezt nem igazán hipochonderségnek tartom, hanem valami pánikbetegséges dolognak. mihelyst elköltöztem, és a barátommal aludtam minden este, teljesen megszűnt a "hipochonderségem".

és én is utáltam, hogy senki nem foglalkozott velem, mert _tényleg_ rosszul voltam, noha nem a szívproblémáim miatt.

milyen a kapcsolatod a szüleiddel? én azután lettem jobban, hogy szerető közegbe kerültem.

2022. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Szüleimmel jó a kapcsolatom, csak néha tényleg, olyan mintha nem vennének komolyan, és csak legyintenek rá. Most már közel 4 hónapja tart nálam ez az állapot, és már kezdem úgymond megszokni, és nem annyira pánikolni. De még mindig jönnek rám halálfélelem.

Igyekszek nem oda figyelni. Vagy mérlegelni, hogy most ez csak a mellkasi izomból jövő fájdalom, vagy a szívem. Es ettől úgymond megnyugszok valamilyen szinten.

Csak az a legrosszabb, hogy nincs ég, igaz barátom (csakis olyan barátom van akivel a suli miatt Tarom a kapcsolatot), párkapcsolatom sincs. És csak a szüleim vannak akikkel megtudom beszélni. Nyáron is csak legyintettek, hogy oooh ez nem a szívedtől fáj, a szegycsontod, meg mozgastól ill stressztől magas a pulzusod (folyamatosan 80 és 110 közt volt a pulzusom.). És én mindenképpen elakartam menni a házi orvoshoz ekg-ra, hogy megnyugodjak hogy nem a szivemmel van a baj, hanem a gerincemmel. Elmentem és lőn tényleg szivemmel is baj van. Aritmia... minél előbb kardiologus....

Szóval igen..... nehéz ez az egész.... és nem tudok néha mit csináljak.

2022. okt. 25. 16:32
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
5,8, és az ismerősöd sem jött még rá meg te sem, hogy nem az az egy pszichológus van akihez ő ment? Ha egy ismerősömnél sz.rul dolgozik a kőműves, nem csak én nem hívom ugyanazt, de ő is keres mást. Pont arra lenne jó, hogy segítene az állandó zaklatottságodon, a pulzusod is változna, hisz állandó veszélyhelyzetet hitet el veled az agyad. Ezen kellene segíteni, akár beszélgetéssel, akár ha a szakember úgy látja az elején valami gyógyszeres rásegítéssel. De az, hogy kicsinálsz magad körül mindenkit, egész biztos, senkin nem segít.
2022. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kicsit sok már nekik mindez.
2022. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!