Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmesélitek a legemlékezeteseb...

Elmesélitek a legemlékezetesebb ,legfájóbb verést amit anyátok vagy apátok adott? Miért tette?

Figyelt kérdés
Kb 4 éves koromban ugráltam a fotelen. Anya akkor jött haza és annyira örültem neki,hogy ugráltam örömömben. Jól megvert. Nem tudom mi a fene van,de egyre többször eszembe jut. Meg a szavai na várjál csak adok én neked.

2022. nov. 8. 22:14
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim válasza:
96%

10-es. Rettenetesen sajnálom!:(

Az ilyen nem egy anya…sőt. Embernek se titulálnám.

2022. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
72%
Szerencsére nalunk nem volt ennek divatja.
2022. nov. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
97%
Kaptam anyámtól verést bőven, apámtól nagyon nagyon nagyon ritkán pofont, többször szerintem úgy, ha anyám behergelte. Tőle nem is féltem különösebben sosem, anyámtól is inkább a pszichés bántalmazás miatt (ezért egyszer sz.rrá pirosoztak itt gyakorin, mert azt írtam, hogy nekem a lelki része sokkal megrázóbb volt, mint a fizikai, pedig sok bántalmazott gyerek számol be erről. Anyám nyomot sosem hagyott, pofozkodó típus sem volt, hanem a fejet ütötte de valami teljesen megveszett elborult állapotban, mint egy megszállott. Egyszer a strandon sietni kellett haza, jött a vihar, ő szárította a hajam, én meg ökörködtem, forgolódtam jobbra-balra, ezért ő hajszárítóval vert fejbe. A mai napig látom az eltorzult fejét, amit vágott közben. Vagy amikor azt mondtam neki pár évesen, hogy Süsü (komolyan a sárkányra gondoltam), ő fogta apám kék vonalzóját, és azzal kezdte el b.szkodni a számat, hogy "mit mondtál?" "mit mondtál?". Én meg sírva néztem rá, hogy most mi baja van. De ami leginkább megmaradt, pedig ott már verés sem lett, itt nagyobb voltam, olyan 11 lehettem: nyaralni voltunk egy szállodában, mentünk volna el reggel kimozdulni, én meg fogmosás után a hófehér pólómat összefogkrémeztem véletlen. Mivel leesett a fogkrém egyenesen a ruhámra, így ő azt látta ki a dologból, hogy azt én egyértelműen odanyomtam szándékosan. Nem vert meg, de amit akkor produkált, az valami olyan dühroham volt, mint egy megszállás egy horror filmben. Nem ordított, nem tört vagy zúzott, de akkor és ott láttam rajta, hogy úgy elborult az agya, hogy képes lett volna ölni. Remegésig hergelte magát, eltorzult, halk, elfojtott hangon terrorizált lelkileg a franc tudja meddig, a végére már én is remegtem a félelemtől. Fura módon ott szinte minden törlődött a fejemből, amit mondott akkor, pedig az átlagnál jóval erősebb memóriával rendelkezem. Akkor értettem meg véglegesen, hogy ez a nő sajnos teljesen elmebeteg, mindegy, mennyire tudja leplezni a külvilágnak.
2022. nov. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
78%

Nálam ez kb tizenegy éves koromban volt, már akkor éreztem, hogy senki sem akart, nyűg vagyok, ezt mint gyerek éreztem is. Egyik nap hazamentem . Nem akartam sokat, csak egy új cipőt. Egy veszekedés lement anyukammal, de vele sose lehetett több. Majd haza jött apukám. Öt legalább tudtam, érdekli a futás eredményem és nem sajnálja a pénzt egy jobb cipőre . Egyébként nem egy stoplis adidast stb akartam, csak annyit, maradjon meg a labamon. Mindig a legolcsóbb 400forintos tornacipőben futottam, ami leesett a lábamról, de végig csináltam, és mindig elsőként, és a tanáraim szerettek volna tovább vinni. Végre volt érmem és eredményem is. Ezt mutattam apukamnak. Csak egy jobb cipőt akartam. Egyébként maga a tortenet valószínű nem így lett volna, de előtte veszekedett anyukammal is, én meg utána jöttem ezzel. Tisztában voltam a pénzügyi helyzetunkkel, a mai napig, igazából meg tudtak volna engedni . Emiatt is faj.


Majd kaptam a nemleges választ. Közben azt láttam, anyukám folyton fodraszhoz megy, vesz ezt azt magának, és nem tudtam megérteni. Szóvá is tettem apukamnak, aki erre annyit mondott, nem a te dolgod. Én erre nagyon meg sertodtem, nem tudtam felfogni, miért bánik így velünk noveremmel, őszintén megvetettem, így koptem egyet és kijelentettem, ha így gondolja legyen így( sose tettem ilyet, de úgy éreztem elárultak ) . Én egy eredményt akarok elérni, anyán meg azt látom, nem érdekli semmi. Mi a francert védi .

Na akkor apám vissza fordult, és kaptam olyat, hogy azóta is emlegetem . A földön csattantam, pedig kvázi kislány voltam . Percekig nem alltam fel. Annyira emlékszem, hogy folyt rólam a ver, és zokogva mondtam, hogy attól, hogy ezt tette, meg nem fogom tisztelni. Féltem és kb vártam a következő ütést, de elsetalt. Azóta más a helyzet. Eltelt 20 év… kb minden változott. Úgy gondolom ő is frusztralt volt, én is, kvázi egészségtelenebb nem is lehetett volna .. azóta sikerült nagyjából rendbe hozni, de meg mindig sok a fájdalom és a rendbe hozni való. Azóta nővéremmel haza megyünk , a párunk jól ki jön apukankkal, itt anyukám volt a hunyó, vele is tartjuk a kapcsolatot de csak ha muszáj …

2022. nov. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
93%

Apukámmal régen volt ilyen kamu verekedős játékunk,ahol 1× fenéken akartam billenteni. Jó ember meg pont szembe fordult,és hát a mogyorók törtek.

Először anyával nevettünk,de apámnak hát,kicsit sem volt vicces,és morgolódott. Én megijedtem,de olyan szinten,hogy körbe futottam a hàzat 2×,majd elbújtam a kamrába,de megtalált. Hát kaptam a seggemre rendesen.

Nem hitte el, hogy a feneke volt a cél🥲 ekkor kb 5-6 lehettem.


Ezen kívül,amire emlékszem egyszer anyám pofon akart vágni,de a hátam találta el, amitől elestem. Majd ebből nagyobb balhé lett,ami miatt levettem "bosszú" dolog miatt a rajzaimat (lol pedig nem is nekik rajzoltam xd) a falról,majd apám mikor meglátta, teljesen elöntötte a düh,ami miatt engem is és széttéptem 1-2 rajzot. Majd még dühösebb lett. Meglátta a telefonom az ágyon,ami hosszabbítón töltött (majdnem egész hétvégén azt nyomtam,tanuláson kívül),és eltörte (nem ő vette, talán ez is rátett egy lapáttal). Majd mivel nem akart megütni, ezért insta reakció miatt megrúgta a lábam,amit nem is éreztem az ijedtség miatt.

De az ok, amiért én kezdtem ki a balhét teljesen pitiáner volt,és mai napig szégyellem magam miatta-ezt nem írnám le,mert tényleg nagyon apró dolog volt. 16 környékén voltam,most 21 vagyok.


Voltak balhés sztorik még biztos,de ez a 2 amihez fizikai "büntetés" tartozik,és megragadtak.


Nem akarom mocskolni a szüleimet egyébként,mert dolgos emberek, mindent igyekeznek/igyekeztek nekünk megadni,és sokat változtak a jó irányba,meg persze valamennyicskét én is.



Szövegeik viszont voltak,amik nagyon szarul estek,sőt ha eszembe jut,még mindig megkönnyezek. Szerencsére ezek is kikoptak úgy,ahogy megváltoztak.

2022. nov. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
74%
15.: Juj, ezen a mogyis történeten azért felnevettem. :D Szegény apud!
2022. nov. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
94%

Apám sose bántott, anyámtól életemben egyetlen pofont kaptam. Szóval nagyon nincs min filóznom. Azt a pofont nem nyeltem le, sosem lett igazán jó a viszonyunk.


Anyaként én is adtam már pofont, így tudom, hogy ez akkor jön, amikor minden más eszköz elfogyott. Tehetetlenségből. Ez megint nem a gyerekről szól, hanem rólam, csak ő issza meg a levét.


A legtöbb szülő nem azért nevel szarul, mert szar ember, hanem azért, mert mindenről hallunk életünkben csak a lényegről nem. Volt heti 5 irodalomóránk, heti 4 töri meg fszom, de a 18-23 év alatt, míg iskolába járunk, egyetlen szó se esik arról, hogy: érzelemkezelés, érzelmi intelligencia, konfliktuskezelés, gyereknevelés, pszichológia, önismeret.


Aztán vagy eljut oda egy felnőtt, hogy magának kaparja ki az információkat és küzd, hogy jobb ember legyen, mint az anyja volt, vagy marad azon az úton és ez van, így járt a következő generáció is.

2022. nov. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
93%

Nekem több emlékezetes verésem is volt, háton/arcon stb de nekem akkor is az volt a legemlékezetesebb, amikor apám elverte testvéremet az övvel. Már nem emlékszem, hogy mit csinált bátyám, de biztos semmi olyat, amivel megérdemelte volna... (nem mintha, meg lehetne bárhogyan is érdemelni egy verést)


A mai napig hallom a csattanást és a bátyám hangját. Ahhoz képest az én pofonom, amit anyámtól kaptam (nem szóltam, hogy nem megyek el kajak edzésre és aggódott értem) vagy amikor a hátamat ütötte (pimasz voltam a nagymamámmal) semmi. A maradék verés mindig fenéken volt, és annak a legrosszabb része az volt, hogy önként kellett odamenni.

2022. nov. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

Anyám egyik pofonjától kitört az egyik metszőfogamból egy darab.

Egy másik alkalommal meg, a sípcsontomon tört el egy fa vállfát.

A kanja meg kukoricára térdepeltetett. Sovány kislány voltam, másnap is látszott a nyoma a kukorica szemeknek.

2022. nov. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Én annó azért kaptam mert pofátlan voltam vendégségben. Óvodás voltam még. Úgy állítottam be hogy rögtön követelőztem hogy van-e ez meg az. Otthon kaptam is anyámtól. Utána meg egy ideig ha kínáltak akármivel is, nem mertem elvenni.
2022. nov. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!