Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi támogatást kaptatok a...

Mennyi támogatást kaptatok a szülőktől az életkezdéshez? Gondolok itt bármire, lakás, önerő, első kocsi, esküvőre? Vagy ha idősebbek vagytok: mennyivel segítitek a gyerekeiteket? Normális, ha valaki semmit nem kap?

Figyelt kérdés
2022. nov. 13. 17:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Miimálbéres édesanyám egyedül nevelt fel, azt tudta adni, hogy egyetemre járhattam, s bár dolgoztam mellette, a diplomázásig nem kellett a rezsibe fizetnem.
2022. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
99%

Fizették a lakhatásom és a kajám, amíg meg nem kaptam az első fizetésem. Engedték, hogy azt tanuljam, amit akarok, kivárták, hogy végezzek.

Esküvőre 400.000 Ft-ot kaptam tőlük (viszonyításképpen másfél millió volt az egész).

10 évvel később kaptam tőlük 3 millió Ft kamatmentes kölcsönt, mert ennyi hiányzott a lakásvásárláshoz. Én dönthettem el a törlesztőrészletet, illetve a törlesztési időközöket (milliójával fizetem vissza).

Azóta minden alkalommal, ha meglátogatom őket, teletömik a kocsit főtt kajával, tartós élelmiszerrel, zöldséggel, gyümölccsel, pedig már rég mondtam neki, hogy semmi szükség rá, ők így gondoskodnak.

2022. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Normális.

Énis egyedük semmi segítség nékül kezdtem el 8 éve önálló életemet.

2022. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Hű, én akkor nagyon elit körökben mozgok, nem gondoltam volna.
2022. nov. 13. 17:21
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
Semmit, szerintem ez teljesen normális. Az özvegy édesanyámmal éltem, 17 éves voltam, amikor apu meghalt, nem volt lehetősége, de eszembe sem jutott elvárni. Amíg együtt éltünk beleadtam a rezsibe, utána én támogattam.
2022. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a "kis" segítségek sokkal nagyobbak, mint az ún. elit köröké, mert a szülő itt magától von meg mindent, szó szerint a saját szájától.
2022. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
A baráti körömben azt látom, hogy sokan kapnak lakást, valakinek valamennyit vissza kell fizetnie belőle a szülőknek, de ez a hitelezés nem jellemző. Egyetemen is végig támogattak mindenkit, albit fizetnek, nem dolgoztunk. Én is kaptam lakást. A kocsimat magamnak fizettem, de abban is simán támogattak volna, valakinek megveszik az elsőt.
2022. nov. 13. 17:27
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Azt tudod, kérdező, hogy ti nagyon kevesen vagytok az ország átlaglakosságához képest?...
2022. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Nem gondolom magam és a barátaimat elitnek, egyikünk szülei sem milliárdosok.
2022. nov. 13. 17:29
 10/37 anonim ***** válasza:
95%

Az én szüleim elváltak, apám le is lépett, anyámtól semmit nem kaptam, csak hogy érettségi után akkor fizessek be a rezsibe meg örüljek, hogy felnevelt, meg ha nem tetszik valami, lehet elköltözni. Mondjuk, hogy nem adott semmit, mert nem tudott, oké, de ezt az állandó cseszegetést meg felhánytorgatást kihagyhatta volna, tekintve, hogy a nagyszüleim anno fizették nekik a lagzit, kaptak nászajándékba telket és az anyósáéknál lakhattak, míg építkeztek.


Bár megjegyzem, a mi családunkban anyám és az összes testvére kapott elindítást az életben, lagzit, telket, lakást, de közülük egyik sem adott semmit a saját gyerekeinek, ami szerintem nagyon gáz...


A férjem szüleitől kaptunk 2 millió forintot a lagzinkra, ezt beletettük az otthonunkba. Illetve, vettek nekünk pár nagyobb dolgot a házba, szoktak elcsomagolni kaját, hoznak ezt-azt az unokáiknak.


De egyébként, az ismerőseim többsége kapott segítséget a szülőktől, az a kevesebb, aki nem.

2022. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!