Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim mindig a gyerekvalla...

A szüleim mindig a gyerekvallalas témával piszkalnak,abba fogják vajon hagyni ezt valaha?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok és még kanyarba sem gondolkodom ilyesmin, nem szeretem a gyerekeket, nincs még párom sem, albérletben élek, minimálbérből. Mikor hazamegyek mindig ez a téma, keressek már valakit, még van 5 évem aztán ha nem lesz gyerek ok is másképp fognak hozzam állni ,de ne is egy legyen hanem inkább 2, mert tanuljak abból hogy nekem nem lett testvérem és milyen rossz volt, nehogy egyedül maradjak öreg koromra, nem azért neveltek, stb. És hiába kértem ne legyen téma ez mindig erről beszélnek már. Teljesen levisznek az életről, megjobban bezarkozom inkább minthogy ennek a kenyszernek eleget tegyek.
2022. nov. 20. 13:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

#48

Hogyhogy mi lett volna? Akkor nem születünk meg, vagy (spirituális nézettől függően) máshova születünk. De ez elég nyilvánvaló, mi a kérdés igazából? Vagy hogy jön ez ide?

A gyerek amúgy se a szülő klónja aki köteles mindenben teljesen ugyanúgy gondolkozni. Ha anyám szereti a céklát, akkor nekem is muszáj? Vagy mit szeretnél sugallni?

2022. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek amúgy se a szülő klónja aki köteles mindenben teljesen ugyanúgy gondolkozni."


Na ez most biztosan betalál az önző szülő típusnak...mi az, hogy a gyereknek mer önálló elképzelése lenni arról, hogy hogyan éli az életét, és maga dönt egy egész életre szóló, de minimum több évtizedes felősség felvállálásárol, mint egy gyermek. Felháborító😀

2022. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz felfogásúak, hát azt sugallom, hogy biztos nem mindegy nektek, hogy léteztek-e vagy sem!
2022. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

#53

Ha nem léteznék akkor nyilván nem bánnám hogy nem létezek. (Hiszen ahhoz létezni kell, hogy bármit bánjon az ember)

Szóval továbbra se értem, hova szeretnél kilyukadni.

2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
12%

Úgy teszel, mintha nem akarnád érteni, mert különben el kellene ismerned, hogy igazam van.


De tegyük fel, hogy létezik időutazás, és te visszamész szüleid fiatalkorába. Elkezded hangoztatni azon nézeteidet, hogy mennyire nem akarsz gyereket, mennyire nincs értelme rájuk áldozni a fiatalságodat, mennyivel jobb ehelyett bulizni, nyaralni járni, felelősség, kötöttségek nélkül, anyagilag is mennyivel jobban megéri... És mondjuk, sikerül megváltoztatnod az elképzeléseiket a gyermekvállalásról.

És most ne a paradoxonnal foglalkozz, hogy, ha nem születsz meg, vissza sem tudsz menni, mert most nem ez a lényeg, hanem a te reakciód: ha tudod, hogy a leendő szüleiddel beszélsz, teljes lelki nyugalommal kampányolnál a gyermektelenség mellett, vagy inkább elhallgatnál? Őszintén.

2022. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

#55

Hülyeség a feltevés ugyanis NEM szoktam "kampányolni" a gyerektelenség mellett. Amellett szoktam "kampányolni" hogy aki akar gyereket az vállaljon, aki meg nem akar gyereket az ne vállaljon.

De oké, tegyük fel hogy szeretnék erről győzködni másokat: nem annyira látom a problémát, ha meggyőzném a szüleimet hogy ne akarjanak gyereket, akkor nem léteznék és nem bánnám hogy nincs gyerekük.

(Anyukámnak amúgy is egy csomó vetélése volt, lehet hogy jobb lett volna ha megkíméli magát ettől és előbb hagynak fel a kísérletezéssel.)


De tényleg nem tudom, honnan szeded ezt a kampányolás dolgot.

2022. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
14%

Annyit én például biztosan tudok, hogy nekem nem mindegy, létezem-e, vagy sem.

De oké, lehet, hogy tényleg nehéz felfogni, mire gondolok. Hagyjuk.

2022. nov. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
88%

#57

Szerintem neked nehéz felfognod, hogy ha valaki NEM LÉTEZIK, akkor ő nem bán semmit. :D

2022. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
91%
Hagyjátok az 53-ast, ő tipikusan az a fajta, aki nem tudja elfogadni, ha valaki valamit másképp gondol, még azt sem tudja elfogadni, hogyha nem születik meg valaki, akkor bánni sem tudja a nemlétezését, mert neki szerintem még nemlétezőként is szilárd véleménye lenne a dolgokról.
2022. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
88%

#59

Az ilyen hangoztatja hogy "önzőség" nem szülni. Mármint a nemlétező emberrel szemben önzőség.

🧠

2022. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!