Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék tenni az alábbi...

Mit tudnék tenni az alábbi szituációban (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta mondogatják a szüleim (hatvanhoz közelítőek) milyen jó tanár lennék. Miközben introvertált vagyok, nem értem, mi az öröm a tanári pályában, a gyerekek idegesítenek. Ezt leszámítva is a fizetés nulla, a tanítás szerintem taposómalom. Mielőtt valaki nekem esik, hogy oda jelentkezem, ahová akarok, és ne érdekeljen, mennyire tartják a szüleim szépnek a tanári pályát, igen, ez igaz, olyan szakon tanulok ami érdekel, és olyan területen tervezek lenni, de fáj, hogy mennyire félreismernek, vagy esetleg a saját álmaikat akarják megvalósítani rajtam. Az is fáj, hogy ezzel csalódást okozok nekik, pedig szuverén ember vagyok, boldog szeretnék lenni, a tanítás pedig nem tenne. Mit tudnék csinálni? Elfogadják-e ezt vajon évek múlva ha látják hogy boldog vagyok a választott pályámon? Vagy akkor meg sírnának hogy ez nem a tanári pálya amit kinéztek nekem?

2022. nov. 20. 16:19
 1/10 A kérdező kommentje:

*amúgy nyelvszakos vagyok, nagy nehezen megértettem velük hogy ez nem tanárszak, utána meg a legyek magán/nyelviskolás tanár, mert ők vagyonokat keresnek :D :D


Könyörgök, a világ legbizonytalanabb munkái, van-e tanítvány, fizetni fog-e, vagy elindul-e az a nyelviskolás csoport. Ráadásul az sem visszahúzódó embernek való.

2022. nov. 20. 16:22
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

“esetleg a saját álmaikat akarják megvalósítani rajtam”

Jol gondolod..

Ez ellen nem tehetsz

Ha nem kepesek elfogadni nem vagy koteles veluk lakni!

2022. nov. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
21%

Ők csak jót akarnak neked. Azt hiszik,tudják, mi neked a jó. Ne haragudj rájuk ezért.

Esetleg annyit elmondhatsz nekik, hogy meghallgatod a tanácsukat, és kész. Nem muszáj megfogadni. Az már a te döntésed, hogy mit tanulsz és dolgozol majd.

2022. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg azt hajtotta mindenki, de még a szomszéd is, hogy legyek óvó néni.

Utálom a gyerekeket... De mivel alacsony, lányos és alapból kedves vagyok, mindenki ennek tudott elképzelni. Ez már ilyen sajnos. Mai napig hajtja nagymamám, hogy óvónéninek kellett volna tanulnom. Mai napig nem szeretem a gyerekeket, soha nem látott mamám gyerekek társaságában (én vagyok a legfiatalabb az egész rokonságomban), semmi alapja nincs annak, hogy miért gondolja azt, hogy az nekem való szakma.

Bólogass, tereld a témát... mást nem nagyon tudsz.

2022. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Idővel elfogják fogadni, de szerintem te is beszélj velül és mondd el a saját érveidet, akkor talán hamarabb megértik.
2022. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Mást nem si tehetnek mint elfogadják.
2022. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy kb 5 percig elvagyok gyerekek között és nem utálom őket, utána viszont fárasztanak. (pláne ha hisztiznek).


Viszont ez nem azt jelenti hogy 30 gyereket is elviselnék egész nap

2022. nov. 20. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. A magad útját járod, és kész.


Engem is óvónőnek akartak, mert jaj, olyan aranyos vagyok.

Nem gáz, hogy nem vagyok el a gyerekekkel, de legyek óvónő. Köszi, nem.

2022. nov. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, olyan szakra jelentkeztem ami tetszik és semmi köze a tanárszakhoz, nyilván oda jelentkezem, ahová szeretnék. Viszont idegesítő ezt a szirupos hülyeséget hallgatni, nyilván az sem esne jól ha lenéznék amivel foglalkozni fogok, mivel a korosztályukból adódóan nem hallottak olyasmiról (pl. HR-es)
2022. nov. 23. 19:35
 10/10 A kérdező kommentje:
*nyilván olyan céghez adom be a CV-t amihez szeretném
2022. nov. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!