Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha úgy érzem, túl...

Normális ha úgy érzem, túl sok mindent tettek értem a szüleim és nem érdemlem meg?

Figyelt kérdés
Gimibe járok, és úgy érzem, hogy annyi mindent tettek értem a szüleim, hogy úgymond nem tudom törleszteni. Például egyszer teljesen betörtem a telefonom kijelzőjét, (mármint nem szándékosan törtem be, hanem figyelmetlen voltam és leejtettem) és apukám újat vett. Amikor néztük neten, hogy milyen legyen, rosszul éreztem magam amiért pénzt költenek rám. Pedig próbáltam minél olcsóbb telefont választani. Anya azt mondta hogy természetes hogy ők fizetik a telefont, hiszen baleset volt. De ez csak egy példa. Egyébként ez inkább apukámmal van, akivel nem egy őszinte és zökkenőmentes kapcsolatunk van, de azért nem vagyunk rosszban. Nem is vagyunk szegények, úgyhogy az sem lehet a baj. Ti éreztetek ilyet, az én koromban? Ez normális?

2022. nov. 20. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Ez normális, minden oké.
Nem, ez nem normális.
Egyéb, kifejtem lent.
34 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ha néha vannak kételyeid, hiszen ez jelzi hogy nem vagy a szüleidet lehúzó gyerek, de az nem egészséges, ha hosszabb távon úgy érzed nem érdemled meg. A szüleid szeretnek, nekik ez természetes hogy mindent megkapsz a feltétlen szeretetük mellett. Amíg ez nem ütközik nehézségekbe anyagilag, én nem látom káros hatását, és szerintem te se rágódj ezen. Talán segíts többet, otthon körül, ha esetleg törlesztenél valahogy, vagy csak mondd sűrűbben hogy szereted őket.
2022. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Míg szívesen tették nincs gond.
2022. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez a normális!!!!


Ha tudnád, hány hálátlan gyerek van!!

2022. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#1 jól leírta a lényegét. Szerintem próbálj meg több mindent tenni a szüleidért, akkor talán nem érzed azt, hogy nem érdemelsz meg bizonyos dolgokat smiket tőlük kaptál.
2022. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Az érzésed nem normális, de mivel neked nincs még gyereked, nem érzed át. Ez viszont érthető.

Te az ő gyerekük vagy, szeretnek téged, szívesen költenek rád. Lehet, hogy a kapcsolatotok nem tökéletes, de attól még természetes, hogy megadják, amire szükséged van. Hidd el, egy normális szülő nagyon is szívesen költ a gyermekére.

Sok ellenpéldát láthatsz, de a baj ott van, nem nálatok.

2022. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*amiket
2022. nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
De miért kell ugyanezt ötvenszer kiírnod? Havonta nyugtatgatnak meg, hogy jaj, de kis tündér vagy, ugyan már, ne legyen lelkifurikád. Színészkedés ez, nem más.
2022. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy nem érdemled meg?
2022. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
7 es ja, lehet minden hónapba földhözveri az ájfónt, hogy újat vegyen apu :D
2022. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülő nem az érdemei alapján vagy miatt szereti a gyerekét.
2022. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!