Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ez így? Miért nem...

Miért van ez így? Miért nem lehet normális kapcsolatunk? Miért teszik ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Már nyáron kezdődött az egész kapcsolatunk!

Nyáron elkezdtem rosszul lenni. De úgy hogy itt fáj, ott fáj a mellkasomban. Pontosítsak. A szegycsontom mögött, néha a mellem alatt. Anyumék azzal nyugtattak, hogy a gerincem (mert 10 éves korom óta van gerincferdülésem) sugárzik ki előre, és nem is a szíveddel van baj, mivel most voltál orvosin a diákmunka miatt, és ott nem mondtak, hogy bajod lenne. Ez igaz is. Ez mind június 14-e után és augusztusban történtek, de inkább június 18 után. Augusztus 25-én csütörtökön mondtam anyumnak, hogy menjünk el a háziorvoshoz, hogy csináljon egy EKG-t és megnyugodjak. Utána nem leszek depis és nem fogok "nyavalyogni", hogy fáj elől. Minden este úgy feküdtem le, hogy halál félelmem van. 26-án nagy nehezen el is tudtunk menni. Na ott le is sokkolódtam. Mivel az EKG szívritmuszavart állapított meg. Gyorsan vérvételre időpontot is adtak (pont lemondta valaki és így tudtam 29-én elmenni), és kedden 30-án kardiológus. Ő is szívritmuszavart mondott, még hozzá tette, hogy időben jöttünk és nem később, mert ha később, akkor komolyabb baj is lehetett volna. De kaptam gyógyszert, és mellette fogyjak le. Na ez annyiban sikerült, hogy a nyáron amíg volt ez az idegeskedős hónapjaim, addig leadtam 3 kilót, de szeptember közepe óta ez vissza is jött. Eszek össze vissza, és sokat sokszor.

Ebből azt akartam kihozni, hogy ebből a szívritmuszavaromból egy pánikbetegséges, depressziós dolog alakult ki. És hozzá kell tenni, hogy a mai napig halálfélelmem van esténként, ha nem is akkora mint amekkora nyáron volt, de még mindig megmaradt. Mindent szeretek megbeszélni anyumékkal, de ezt mostanság valahogy nem igazán kultiválják. 21 éves főiskolás lány, aki közgazdásznak tanul, és még van 2 teljes féléve belőle. De sohasem hallgatnak meg, hogy én mit észlelek a világból közgáz hallgatóként. A magánéleteben is belekötnek. Gondolok itt, hogy miért állítom be az órámat 5-re, fél 6-ra és háromnegyed 6-ra, ha csak 6-kor kelek. Nekem ezek az ébresztők kellenek, mert nem egyszer volt, hogy nem hallomat a 6-os ébresztőt, hanem a 6 óra 5 percest. És erre mindig azt mondják, hogy nem tudok ésszerű magyarázatot adni. Meg hogy miért van 2 1,5 literes vizem megtöltve, ha egy nap alatt nem iszok meg 1 1,5-st sem. Azért van mert nem birom a hideg vizet, és a ballonos vizünk lehűl éjszaka és reggel amikor megtöltöm, akkor az is hideg. Így egy napig a radiátoron van egy napot és megmelegszik és váltogatom az üvegeimet. De ennél is lehülyéztek. Mindig oda lyukadunk ki, hogy én hülye vagyok, nem értek én semmit, amit ők mondanak, de ha meg meg is hallgatnának, akkor nagyjából meg is értenének, de ők ezt nem akarják. Én így veszem észre.

Van egy öcsém, akinek mindent is szabad. Az öcsém suli mellett focizik, és heti 6 meccs van és még 1-2 edzés, plusz a suli. Anyuék mondták/mondják neki folyamatosan, hogy csak azzal az egy kikötéssel járhat focizni és meccsekre, ha nem ront a suliban a jegyeken. 4-5 tanuló, és jönnek a kettesek, hármasok. Jönnek a négyesek és az ötösök is, de több kettes és hármas csúszik be mint amennyi kellene. Persze nem vonnak meg tőle semmit. Se a focit, se az x-boxot. De ha én akkor már is kapok mindenért.

Sok mindenben segítek anyuéknak, jó néha durrogva, de segítek. Az öcsém semmit az égvilágon. De ha ezt szóvá teszem, akkor azt mondják, hogy ez az ő dolguk, nem az enyém. Az a gond, hogy a nagynénim is mondja anyuméknak, hogy én sokkal több mindent csinálok, mint az öcsém (konkrétan mellém állt, megvéd), akkor csak legyintenek rá, hogy most mit csináljanak vele?


Mit kéne tennem? Az elköltözés nem játszik, mert nem fér bele az időmbe munka és így nem tudok albit sem fizetni.

Mit kéne változtatnom? Vagy nekik mit kéne tenni?



2022. nov. 20. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Én rottotam/rontom el
Ők rontoták/rontják el
Mindanyian hibásak vagyunk
21 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Keress valakit akivel el tudsz költözni, így tudsz fizetni albérletet.
2022. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, miben lennél te hibás, és sajnos át tudom érezni. A kisebbnek mindent szabad, nekem meg semmit. És csak tűrni tudtam a dolgot. Végül én a barátomhoz költöztem, azóta is vele élek, már lassan 4 éve.
2022. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem érzek magamban még annyi erőt, hogy elköltözzek. Főleg azért nem, mert félek attól, hogy akkor anyumék megharagszanak, és nem fognak velem beszélni.

És semilyen bevételem sincsen. Csak a nyári diákmunkámról bejött pénz, illetve a az ösztöndíjam, ami havi 5000 ft.

2022. nov. 20. 21:31
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha szeretnél, írj, nekem is halálfélelmem van a szívem miatt.
2022. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2

Nekem az a baj, hogy pasim sincs. És arra pedig nagyon rágörcsölök, és kényes vagyok arra, hogy milyen pasim legyen

2022. nov. 20. 21:33
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Azt a két teljes félévet még bírd ki úgy, hogy nem omlasz össze, nem törsz ki sírógörcsben, hanem egyszer válaszolsz a szüleid kötözködésére, de azt keményen, és a további b@sztatásnál közlöd velük, hogy már válaszoltál, úgyhogy lesznek szívesek békén hagyni. Az öcséddel ne foglalkozz, tényleg nem a te dolgod. Kellemetlen, unatkozó, gonosz szipirtyókkal vagy megáldva. Ne akarj beszélgetni velük, alkalmatlanok. Minél kevesebbet tartózkodj velük egy légtérben, és ne várj el szeretetet, mert nem tudnak adni. Inkább máshol keress neked való társaságot, felüdülést. És végzés után állj munkába és költözz el, és csak havonta nézz haza két órára.
2022. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Itt 2-es. Akkor az lenne a legjobb, ha leülsz a szüleiddel beszélgetni, és már az elején leszögezed, hogy meg kell hallgatniuk. És akkor elmondod a félelmeid, az érzéseid. Ha meg ezek után is lenézőek veled szemben, akkor keress fel valakit, rokont, barátnőt, akivel meg tudod beszélni, és talán még segíteni is tud.
2022. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha ezt egy egyetemista hányta ide, akkor nagyon komoly a baj...
2022. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Miért?

2022. nov. 20. 21:44
 10/14 anonim ***** válasza:
29%
#3 meg ne haragudj, de a leírtak alapján szerintem megváltás lenne számodra ha megszabadulnál a családodtól.
2022. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!