Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már szinte megbénít a félelem,...

Már szinte megbénít a félelem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Apukámnak elég sok diagnózisa van - szívbetegség és túl van egy agyvérzésen is. Ennek ellenére mondhatni egész jól van - nincs ágyhoz kötve, van hobbija, dolgozgat a kertben, barkácsol stb. Mégis folyton azon jár az eszem mi lesz ha meghal :( De a félelem már kezdi minden energiámat felemészteni. Ha valami szót rosszul mond, azon kezdek rettegni nem hogy agyvérzés, esténként nem tudok elaludni, sokat sírok, nem tudok örülni semminek. Mit tehetnék, hogy ne legyen folyton ez velem? egyszerűen kezdek tönkre menni ebben. A kapcsolatunk nagyon jó, nagyon szeretjük egymást, ez miatt kétszer olyan nehéznek érzem a helyzetet. Valaki van hasonló cipőben? Vagy bármi tanács ami segíthetne? Köszönöm.

2022. nov. 21. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Generalizált szorongás?

Próbálj beszélni pszichológussal.

2022. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel tenyleg szakembert, elgtöbbet az tud segiteni.
2022. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Fejedben kell rendet rakni. Máshogy kell felfogni. Sajnos vannak dolgok, amivel nem tudunk mit kezdeni, előbb utóbb bekövetkezik és jobb elfogadni, mert, ha sokat agyalunk, akkor mi magunk is leépülünk.

Fogd fel úgy a dolgot, hogy minden perc ajándék, amit apukáddal tölthetsz.

Nekem 12 éve halt meg édesapám 50 évesen, a munkahelyén hirtelen rosszul lett. Utána még 2 hétig volt lélegeztető gépen de már nem ébredt fel, nem is tudtam vele beszélni.

2022. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megakadályozni, sem megjósolni a halálát. Az állandó szorongáson csak te magad tudsz segíteni, plusz pszichológus.

A halált, az öregséget, a betegséget, az elvesztést, sajnos el kell fogadni és fel kell dolgozni. Nem most van itt a sírás ideje. Majd ha elment, megsirathatod. Most csak még xarabbá teszed a hátralévő idejét is.

2022. nov. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőekkel.

Nem tudod, hány napja/hete/hónapja van hátra, de ha szorongásoddal megmérgezed ezt az időt is, akkor magaddal teszel rosszat.

Inkább örülj minden napnak, amit még vele tölthetsz.

A halál pedig természetes dolog. Halhatatlanságot senki nem ígérhetett apukádnak.

2022. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azonkívül hogy tényleg próbálj meg egy pszichológussal beszélni aki talán tud enyhíteni ezen a szorongáson, mert ez az, nekem az vált be hogy realizaltam a fejemben hogy amit képzelek az tényleg csak a fejemben van. Nekem is volt olyan időszak Hogy elképzeltem anyukám halálát es olyankor mindig egy órakat sírtam esténként de aztán rájöttem hogy ezzel csak ártok magamnak és nem kell feleslegesen idegesítem magam olyan dolgon ami meg sem történt... Fárasztó valóban.

Igen jogos a félelem mert borzasztó lenne és egyszer be is fog következni hiszen ez az élet rendje. De még nincs itt és felesleges megkeseritened a jelenedet is. Hogyha megint elkezdesz ezen gondolkozni csak jusson eszedbe hogy ez nem a valóság.

2022. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még olyan csoda is lehet hogy te halsz meg előbb. Kár ezen agyalni.
2022. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémád, sajnos nekem is voltak ilyen időszakaim, apukámnak szívproblémája volt, ezért én is állandóan néztem van-e valami baja, talán nekem volt egy befordultabb időszakom és ebben öltöttek testet a félelmeim. Ha rájössz, hogy volt egy ilyen problémája, de jelenleg jól van, nem kell agódni, lehet, hogy még jobban is lesz ha jól kezelik.
2022. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Érthető az érzelmed... Mennyi idősek vagytok?

Mindenképp ki kellene derítened, mi táplálja a szorongásaid, és abban kérni segítséget, hogy megtanuld feldolgozni, hogy az aggodalmaid elfogadható (racionális) szintre tudd hozni.

2022. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!