Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam apámnak, hogy...

Elmondjam apámnak, hogy pszichés betegségeim vannak?

Figyelt kérdés

Vázolom röviden a szitut:

A szüleim 10 éves koromban elég viharos körülmények között elváltak, ennek már 6 éve. Apám azóta elköltözött tőlünk egy messzebbi megyébe, lett új felesége, gyerekei.

Fizeti a gyerektartást meg ilyeneket, viszont összességében nem sokat látom, évente körülbelül 3-4 alkalommal látogatom meg. Anyám bármennyire hergel ellene, nem vagyok vele kimondottan rosszban, örül, ha meglátogatom, az új családjával is kijövök. De kétségtelen, hogy mióta nem része az életemnek azóta jelentősen eltávolodtam tőle, nem szoktam vele mélyebben beszélgetni,csak ilyen felszínesebb dolgokról, talán ezért érzem, hogy néha az ő emlékezetében még mindig kislányként vagyok meg. A családi viszonyról ennyit.


A tavalyi évem nagyon rosszul alakult. Eleve egy olyan gimnáziumba kerültem, ahova nem akartam menni, kilencedikben folyamatosan bántalmaztak verbálisan az osztálytársaim, fenyegettek,rágalmaztak, rosszindulatú pletykákat kezdtek terjeszteni rólam. Az egész suli egy velejéig romlott hely, az osztályfőnök nem csinált semmit, amikor jeleztem neki a problémát, teljesen elbagatelizálta azzal, hogy csak én különcködöm, emiatt nem fogadnak be. Anyámnak is mondtam a dolgot, be is ment a suliba az ofőhöz, de neki is ugyanezeket mondta, így anyám sem vette komolyan az egészet. Mivel senki nem vett komolyan, teljesen kikészültem: szorongani kezdtem, egyre többet hiányoztam az állandó pánikrohamok miatt, egy rövid ideig még vagdostam és éheztettem magam. Végül anyám elvitt pszichológushoz, pszichiáterhez, diagnosztizáltak szorongással, pánikbetegséggel és depresszióval, azóta gyógyszert szedek és járok terápiára.

Sajnos maradtam abban a suliban, de a tanárok tudnak erről, továbbra is sokat hiányzok, valószínűleg osztályozóvizsgát kell tennem. Sajnos a város gimijei telítve vannak, próbáltam átjelentkezni több helyre, de nem volt férőhely.


Csak azt akarom kihozni az egészből, hogy szerintetek érdemes lenne elmondanom apámnak a dolgot? Egy ideje nem mentem hozzá, amióta ezek vannak, nem tudom mit mondjak neki, ha rákérdez. Néha az

is megfordul a fejemben, hogy sokkal támogatóbb lenne, mint anyám, aki teljes tagadással kezel. Még arról is sokszor fantáziálok, hogy apámhoz költözzek és az ottani suliba járjak, ahol tiszta lappal kezdhetnék. Szerintetek érdemes lenne megnyílni neki ezekről? 16/L



2022. nov. 21. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Lassan, fokozatosan apró infokat adj neki, ha látod hogy vevő rá akkor beszélj róla, ha nem akkor nem. Az én szüleim nem fogadnák be ezt. Te ismered őket, pár mondat után kivehető hogy ki szeretné ezeket tudni és ki nem
2022. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Veszteni valód nincsen azzal, hogy elmondod neki, tehát nyugodtan megnyilhtasz előtte.

Viszont te ismered, hogy fogadná ezt, ezt neked kell tudnod.

2022. nov. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha úgy érzed, hogy neked ettől jobb, és könnyebb lesz, akkor mondd el. Ha megérdemli a bizalmad.
2022. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki: azért mert anyád szarik rá hogy a szar, bántalmazó környezet a betegséged oka. Mondjuk benne van a pakliban hogy apád se tud hatni rá, és tagadással, hisztivel reagál anyád, nem ismeri be hogy szart bele, azért jutottál idáig.
2022. nov. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Inkább először azt tudd meg hogy van e elvi lehetőség hogy odaköltözhetnél e. Mert az nagyon jó lenne valószínűleg. Csak hát nem biztos hogy van akkora házuk, lakásuk, anyagi lehetőségek. Ha nem költözhetsz oda akkor is elmondhatod utólag ezt.
2022. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Te ismered őt, hogyan fogadná, a költözésbe nem fognak belemenni, ez viszont fix. Más az, hogy évi néhányszor látnak, meg más, hogy ott élsz - az nem lesz opció.


Eleve "jó apa", csak évi 4-5-nél többször nincs igénye rád. Sajnálom, de nem jó apa, hiába próbálod beadni.

Ha az lenne, hetente! keresne, vinne, érdeklődne - Ő, mert ő a felnőtt!

2022. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Hát ne zuditsd rá egyben.
2022. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát gratulálok anyukádnak ...hogy nem foglalkozik ezzel...mond el bárkinek a gondjaikat ha úgy érzed segít ...és beszélj anyukáddal is hogy ezek téged bántanak komoly lelki serulesid vannak...ez borzasztó..
2022. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

"anyám elvitt pszichológushoz, pszichiáterhez ... gyógyszert szedek és járok terápiára ... arról is sokszor fantáziálok, hogy apámhoz költözzek és az ottani suliba járjak, ahol tiszta lappal kezdhetnék. Szerintetek érdemes lenne megnyílni neki ezekről?"


A pszichológusod/pszichiátered mit gondol róla? Beszéld meg vele/velük (is), ha még nem tetted.

2022. nov. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

En :

Elmondanek mindent az apámnak.

Mindent.

Ahogy itt leirtad ugyanígy.

Miert ne mondanad el?

Orulne hogy a lanya őszintén megnyilt neki.

Amit ajanlok:

Ne helyezz rá nyomást azzal kapcsolatban hogy oda akarsz költözni.

De mondj el neki mindent.

Sok sikert !

Puszi

Üdv.

Sokkal többet fog ez segiteni mint a pszihologusod. Hisz az apád.

Es ne vegy gyogyszereket mert azoktol soha nem szabadulsz.

De te tudod

2022. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!